Jump to content



DFI nF4 Ultra-D (Oc και σχόλια)


Borg

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 10:25]

τα αλλα κανουν την διαφορα στην σταθεροτητα παιξε και θα δεις

;)

Οοοοοπα ρε μαστορα....

10 νουμερα ποσταρε το ατομακι?? Ποσα αλλα υπαρχουν για να ποσταρει??

Σορυ παιδες αλλα δεν ειχα DFi NF3 (ουτε NF2) οποτε δεν ειμαι ψαγμενος. Σορυ κιολας αλλα ποσες επιλογες εχει για τα timings??? Ημαρτον δηλαδη...

Γιαυτο καιγονται

:devil: :D:rip:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 10:25]

τα αλλα κανουν την διαφορα στην σταθεροτητα παιξε και θα δεις

;)

....ετσι πρεπει να ειναι ...αλλα ειχα ξεσυνηθησει ....με τις πολλες επιλογες.....μολις γυρισω το απογευμα θα αρχισω να τα πειραζω και αυτα....το board ειναι ******* unbelievable....

....λεω να πεταξω και τα bh-5 ....πανω να δω τι θα κανουν...:)

....@SLN ....απλα δεν θα πιστευεις ποσες ρυθμισεις εχει.....:p

Link to comment
Share on other sites

Αποφεύγω να ποστάρω - αποφεύγω να κοιτάω τα Post σας - αποφεύγω γενικά ότι έχει σχέση με το Forum......:(

Kαι ο λόγος ???????

Θα καταλήξω πάλι σε καμμιά τράπεζα για νέο καταναλωτικό δάνειο αφού θα πρέπει να αγοράσω ταυτόχρονα PSU - DFI NF4 ULTRA D - 6800GT PCI-X - TCCD 2X512MB :eek: :eek: :eek:

Xαίρομαι με τα νέα σας παιχνίδια και σας εύχομαι τα καλύτερα αλλά για'μένα είστε τώρα ο ΟΞΑΠΟΔΩ (666 - Διάολος ) που προσπαθεί να διαβάλει τα νέα χρηστά μου ήθη....... :confused:

Κάνω νηστεία και προσευχές για να με βοηθήσει ο Παντοδύναμος να αντέξω τον πειρασμό του DFI και των παρελκόμενών του......

Ελπίζω να αντέξω........:bye: :bye:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Οοοοοπα ρε μαστορα....

10 νουμερα ποσταρε το ατομακι?? Ποσα αλλα υπαρχουν για να ποσταρει??

Σορυ παιδες αλλα δεν ειχα DFi NF3 (ουτε NF2) οποτε δεν ειμαι ψαγμενος. Σορυ κιολας αλλα ποσες επιλογες εχει για τα timings??? Ημαρτον δηλαδη...

Γιαυτο καιγονται

:devil: :D:rip:

δεν καιγοντε γιαυτο βρε λοοοοολ.... ΚΑΙ εκει ειναι ομως η διαφορα που κανει το dfi ξεχωριστο. εχει πολλες λολ

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Αποφεύγω να ποστάρω - αποφεύγω να κοιτάω τα Post σας - αποφεύγω γενικά ότι έχει σχέση με το Forum......:(

Kαι ο λόγος ???????

Θα καταλήξω πάλι σε καμμιά τράπεζα για νέο καταναλωτικό δάνειο αφού θα πρέπει να αγοράσω ταυτόχρονα PSU - DFI NF4 ULTRA D - 6800GT PCI-X - TCCD 2X512MB :eek: :eek: :eek:

Xαίρομαι με τα νέα σας παιχνίδια και σας εύχομαι τα καλύτερα αλλά για'μένα είστε τώρα ο ΟΞΑΠΟΔΩ (666 - Διάολος ) που προσπαθεί να διαβάλει τα νέα χρηστά μου ήθη....... :confused:

Κάνω νηστεία και προσευχές για να με βοηθήσει ο Παντοδύναμος να αντέξω τον πειρασμό του DFI και των παρελκόμενών του......

Ελπίζω να αντέξω........:bye: :bye:

ελα ελα παρε παρε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

τους κεραταδες, με τη χαζομαρα που πηγαν κι εβαλαν. ποτε θα βρεθει ενας να το βαλει σωστα;

όλοι τα ίδια είναι...

άλλες φορές ξεχειλίζει άλλες φορές με το σταγονόμετρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 16:17]

όλοι τα ίδια είναι...

άλλες φορές ξεχειλίζει άλλες φορές με το σταγονόμετρο

Δεν μας έδειξε όμως ο .38-.45 την κάτω μεριά του heatsink που έιναι γεμάτη με την κίτρινη αηδία... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 17:20]

Vouda ενα Pι εκει με τις μνημες στα 270 περιπου (2-2-2-5) θα εσκιζε! 26sec!

oι δικές μου ούτε για πλάκα δεν πάνε εκεί... είσαι ευπρόσδεκτος πάντως;)

με λίγο πιο χαλαρά timings πλησίασα (265) αλλά στα win δεν είναι σταθερές παρόλλο το ότι περνάνε memtest... γενικά έχει τόοοσες ρυθμίσεις για μνήμες που πρέπει να πέσει τρελό ψάξιμο... κάποιος μπούσουλας από τα δικά σου τεστ?

3500+ newcastle η cpu

@τρούπερ: Κώστα τί θερμοκρασίες έχεις εκεί? περισσότερο με νοιάζει μόλις βάλεις το dfi καθώς θέλω να δω αν είμαι καλά... πού μπορώ να υπολογίσω πόσα watt είμαι στα 3100 με 1.9v? με περνάει οριακά σε θετικές τεμπς...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.