Jump to content



DFI NF4 ΒΙΟS releases (τελ. ενημέρωση 28/11/05)


enduracell

Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Εγω τωρα τι να κανω ρε παλουκαρια???

Απο την μια δεν εχω κανενα προβλημα με το μαμα bios (και πραγμα που δουλευει δεν το πειραζουμε), απο την αλλη και το enhance mem compatibility δεν μου λεει και πολλα γιατι δεν ειμαι limited απο τις μνημες, και απο την αλλη με τρωει ο λωκος μου να δοκιμασω ενα νεο bios....... Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος.....

Στο πνευμα της εποχης σκεφτομαι να ανοιξω ενα poll : Ψηφιστε αν πρεπει να αλλαξω bios!!

Ναι/Οχι/Χεσε μας. Να βαλω κι αλλες επιλογες??

Link to comment
Share on other sites

περασαν σχεδον 2 ωρες απο το ποσταρισμα των νεων BIOSes.........για να δουμε ποιο ειναι το καλυτερο παιδι και μας εχει ετοιμο το καλυτερο απο τα 3........:hehe:

οπως και να χει θα διαλεξω ενα στην τυχη......απο τα ΒΕΤΑ εννοειται

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Εγω τωρα τι να κανω ρε παλουκαρια???

Απο την μια δεν εχω κανενα προβλημα με το μαμα bios (και πραγμα που δουλευει δεν το πειραζουμε), απο την αλλη και το enhance mem compatibility δεν μου λεει και πολλα γιατι δεν ειμαι limited απο τις μνημες, και απο την αλλη με τρωει ο λωκος μου να δοκιμασω ενα νεο bios....... Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος.....

Στο πνευμα της εποχης σκεφτομαι να ανοιξω ενα poll : Ψηφιστε αν πρεπει να αλλαξω bios!!

Ναι/Οχι/Χεσε μας. Να βαλω κι αλλες επιλογες??

να βαλης ναι... να ξαναβαξω το περουκινη στο φυσικο μου η να το αφησο στο ξανθο που μου παει:p

Link to comment
Share on other sites

μολις επεστρεψα απο μια γρηγορη ματια στο 310 official.

σαφως βελτιωμενη η εικονα στο memory compatibility.ετρεξα αρκετες λουπες στο τεστ8.πριν με το 218 ειχα πανω απο χιλια λαθη ανα λουπα.με τις ιδιες ρυθμισεις και το καινουριο εχω 32λαθη περιπου ανα λουπα.τιποτε αλλο δεν πειραξα.

δινω και ενα hint για τους κατοχους TCCD.(μπορει και να εχει αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι)

τα drive strenght στις τιμες

7

4

(οπως φαινονται απο το BIOS)

εκαναν την καλυτερη δουλεια στην ελαχιστοποιηση των λαθων στο τεστ 8.

αυτα για την ωρα......:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

μολις επεστρεψα απο μια γρηγορη ματια στο 310 official.

σαφως βελτιωμενη η εικονα στο memory compatibility.ετρεξα αρκετες λουπες στο τεστ8.πριν με το 218 ειχα πανω απο χιλια λαθη ανα λουπα.με τις ιδιες ρυθμισεις και το καινουριο εχω 32λαθη περιπου ανα λουπα.τιποτε αλλο δεν πειραξα.

δινω και ενα hint για τους κατοχους TCCD.(μπορει και να εχει αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι)

τα drive strenght στις τιμες

7

4

(οπως φαινονται απο το BIOS)

εκαναν την καλυτερη δουλεια στην ελαχιστοποιηση των λαθων στο τεστ 8.

αυτα για την ωρα......:T:

ειναι το ιδιο με αυτο που εκανε το MSI Neo2 weak->normal

χαλαρωνει λιγο των controller

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος και τα τρια καινουρια δεν μου κατσανε καλα. Με το υπαρχον overclock με το που εμπαινα στα win κολαγε το pc. Οποτε παλι πίσω στο 2,18 που ειναι σταθερό.Με twinmos Utt τα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

To beta 310-2 είναι το ίδιο με το 310 final. Υπάρχει άλλο ένα, beta 310p

http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bios_download_us.jsp?PRODUCT_ID=3471&STATUS_FLAG=B&SITE=US

o OPB σχολίασε πως το 310p έχει πιο σφικτά timings από τα άλλα

ο Chroma έχει δίκιο τα 310 Final και 310-2 beta είναι το ίδιο ΒΙΟS οπότε και απομακρύνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορει να μου πει κανεις πως στο καλό θα πω στα ανεμιστηράκια που ειναι συνδεδεμενα στο CPU και ΦΑΝ1 να μη σταματάνε επειδή η θερμοκρασία ειναι χαμηλή ? Ειδικά της CPU δε δουλεύει ποτε, μονο στο boot ανάβει και σβήνει αμέσως! Στο bios εκει που εχει τις θερμοκρασίες για τα φανς δεν υπάρχει κατι για να του πω always on. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.