Jump to content



DFI NF4 ΒΙΟS releases (τελ. ενημέρωση 28/11/05)


enduracell

Recommended Posts

Εχει κανεις καμμια ιδεα γιατι ουτε με το 4/14-3, ουτε με το 5/10-2 μου εμφανιζει την επιλογη για level4 DRAM Data drive strength??? auto-level1,2,3 εχω αλλα level 4 δεν εχω...

Μιλαω για την επιλογη κατω απο το.... level 8 (Dram drive strength)

Φωτια στα σπιτια της DFI!!!

Aν θελετε τραβαω και φωτο να ποσταρω... Step right up!! See the bios with... half the options!!! Only $1 entrance!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

παιδια διαβαζω διαβαζω χαμος γινεται

τελικα μετα απο τοσες εκδοσεις τι συνιστουμε για UTT ?

εκδοση ομως εννοο , να παω να την κατεβασω

καπου λεγατε "το2" "το 3" αλλα μπερδευτικα...

εγω παντως εχω το πρωτο 3αρι που βγηκε και δεν εχει κανει τσικ

δουλευει το πισι ενα μηνα χωρις να εχει κλεισει ολη νυχτα burn in

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

615 official :D

Major Reasons of Change:

1. Support Dual-Core Athlon64 CPUs.

2. Fix certain PS2 mouse detection failure.

DFI download site

techPowerUp mirror

Σχετικά με αυτό το post του RGone στο DFI street, το νεο bios περιέχει μεγάλες αλλαγές ειδικά στο Dram configuration σε σχέση με τα 510. Οπότε οι ήδη δοκιμασμένες ρυθμίσεις σας μπορεί και να μη δουλεύουν καθόλου και συνιστά πρώτα τη χρήση load optimized defaults και ψάξιμο των ρυθμίσεων εκ νέου. Πιθανόν δε θα υπάρξουν -1,-2 και -3 εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 03:01]

615 official :D

DFI download site

techPowerUp mirror

Σχετικά με αυτό το post του RGone στο DFI street, το νεο bios περιέχει μεγάλες αλλαγές ειδικά στο Dram configuration σε σχέση με τα 510. Οπότε οι ήδη δοκιμασμένες ρυθμίσεις σας μπορεί και να μη δουλεύουν καθόλου και συνιστά πρώτα τη χρήση load optimized defaults και ψάξιμο των ρυθμίσεων εκ νέου. Πιθανόν δε θα υπάρξουν -1,-2 και -3 εκδόσεις.

κατσε να το κανω αλλη μια quote γιατι προβλεπω να κλαινε μανουλες αν καποιος δεν το προσεξει

οι ήδη δοκιμασμένες ρυθμίσεις σας μπορεί και να μη δουλεύουν καθόλου και συνιστά πρώτα τη χρήση load optimized defaults και ψάξιμο των ρυθμίσεων εκ νέου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

οι ήδη δοκιμασμένες ρυθμίσεις σας μπορεί και να μη δουλεύουν καθόλου και συνιστά πρώτα τη χρήση load optimized defaults και ψάξιμο των ρυθμίσεων εκ νέου

beta tester anyone? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 05:48]

beta tester anyone? :D

κλασσικος θοδωρης........θα γινω υπο εναν ορο......να μου γνωρισεις την Ευ.............:whistling

γνωρισε μου την και γω θα κατσω να καψω 1εκατομμυρια εγκεφαλικα κυτταρα στο μεμτεστ........(εχω και περισσευμα αρκετα-ψωνιο μοουντ οφφφ)

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 05:03]

τωρα γιατι εγω εχω κολησει με το 310οfficial δεν μπορω να καταλαβω :o

και εγω εκει εχω μεινει

μηπως πρεπει να παμε σε μαζικες αναβαθμισεις?

μετα ομως αντε βρες τα timmings , μας εχει βγει η πιστη σε ψαξιμο και ατελειωτα burn in

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ωπα , εμενα στο 3.1 με τις ιδιες ακριβως ρυθμισεις μου πεταξε 400+ λαθη στη πρωτη λουπα. Γιατι??

αν παιζουν τετοια προβληματα δοκιμασε να ξαναπας τον 4v jumper στα 3.3V ξαναβαλε 3.2V και μετα αλαξε παλι τον jumper στα 4V, ολα αυτα συνοδευσε τα με reboot αναμεσα σε καθε αλαγη και 1-2 λοοπερς memtest #5. Το εχω δει να συμβαινει αρκετες φορες. Για καποιο λογο απλα δεν αλαζει η ταση και λεει οτι ειναι 3.2πχ ενω ειναι 2.6

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

χθες μετρηθηκε η ταση μνημων μανω στη μητρικη

το μπιος δειχνει 3,22 και εγω μετρησα 3,26

δεν ειναι ασχημα , μικρη αποκλιση ειναι

jumper στα 3.3 να φανταστω...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που δοκιμάζο εγώ το 6.15 δινει λιγότερα λάθη απο το 510-2.οι μνήμες είναι mushkin BH-6.Τα ίδια timmings,τα ίδια drive strength.Χειρότερα δεν πάει τουλάχιστον ίσα ίσα πάει και λίγο καλύτερα.Εν κατακλείδη,no prob here!:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 05:48]

beta tester anyone? :D

Η dfi το εβγαλε απο τις σελιδες με τα bios updates.Το εχει αφησει μονο μεσα στο site καπου ξεχασμενο.Απο οτι διαβαζω στο xs και στο dfi-street σε λιγες μερες θα εχουν καινουργιο οποτε μην βιαζεστε να το flash-αρετε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.