Jump to content



Προβλήματα με Benches ...PCMark,3DMark...κλπ.


Recommended Posts

Προσπαθω να τρεξω το PC Mark05 αλλα αποτυγχανει στο Transparent Windows test και δεν μου βγαζει το score online.

http://service.futuremark.com/orb/projectdetails.jsp?projectType=13&projectId=1257707

Μηπως καποιος ξερει τι πρεπει να κανω?

Win XP Home SP2 και ολες οι ενημερωσεις κατεβασμενες.

stealth

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply
και στο performance δεξί κλικ my computer advanced->visual effects->best appearance

Ωραια το πρωτο το εφτιαξα,για το δευτερο που ακριβως παω?

Στον πινακα ελεγχου της nVidia?

Edit:Fixed ευχαριστω πολυ.

stealth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Drivers για την καρτα ηχου εχεις περασει?

Στα δικα μου τωρα.

Προσπαθω να εγκαταστησω 3DMark05,3Dmark06 και PCMark05 πανω σε μια AsRock P4i65G με Pentium 4 1.5Ghz CPU,GeForce FX5500 VGA Win XP SP1 και μου βγαζει αυτο το error.

Μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?Ελπιζω να μην θελει το SP2.

stealth

post-7559-1442174875,3487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Problem solved:)

Χρειαζεται να κατεβει και να εγκατασταθει ο windows Installer 3.1 στην Ελληνικη γλωσσα(για οσους εχουν Ελληνικα windows).

Αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα μπορει να τον κατεβασει απο εδω,το αρχειο ειναι το "WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe":

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=889482fc-5f56-4a38-b838-de776fd4138c&displaylang=el

stealth

Edit:Ευχαριστω πολυ Pano μολις το ανακαλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Θα τελλαθω σημερα.

Τρεχω 3DMark03,3DMark05 και 3DMark06 και μολις παω να κανω validation στην FutureMark μου λεει οτι οι drivers δεν ειναι approved.

Για το 3DMark03 μου λεει οτι πρεπει να εχω τους 52.16 και για τα αλλα δυο τους 94.24.

Μα καλα για καθε 3DMark θα πρεπει να αλλαζω και drivers?:confused:

Και καλα αυτο δεν ειναι το χειροτερο,κατεβαζω αυτους τους drivers τους περναω πανω και το συστημα δεν βλεπει καν την καρτα.:mad:

Με τους μονους drives που δουλευει ειναι οι 162.18 του Ιουνιου,κατεβασα και τους τελευταιους v169.21 και μολις μπαινει στα windows κολαει.

Το συστημα ειναι Pentium 4 1.5Ghz,Asrock P4i65G,GeForce FX 5500 AGP,2X256 PC3200.

Μηπως ξερει καποιος τι μπορω να κανω πριν σαλταρω τελειως.:mad:

stealth

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να τρεξω Pentium 3 550Mhz σε μητρικη απο Pentium 2 300A η οποια τον βλεπει σαν Pentium 3 366Mhz οπως και το CPU-Z(νομιζω δεν υπαρχει τετοιος επεξεργαστης),να ανεβασω τα αποτελεσματα κανονικα σαν Pentium 3 550Mhz και να μην μου τα βγαλλουν ακυρα?

Οταν τον βαζω στην μητρικη του 300Α πεταει ενω οταν ειναι στην δικη του σερνεται:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να τρεξω Pentium 3 550Mhz σε μητρικη απο Pentium 2 300A η οποια τον βλεπει σαν Pentium 3 366Mhz οπως και το CPU-Z(νομιζω δεν υπαρχει τετοιος επεξεργαστης),να ανεβασω τα αποτελεσματα κανονικα σαν Pentium 3 550Mhz και να μην μου τα βγαλλουν ακυρα?

Οταν τον βαζω στην μητρικη του 300Α πεταει ενω οταν ειναι στην δικη του σερνεται:)

stealth

Για κάτι τέτοιες μητρικές, όταν πας να κάνεις verification στο cpuz σου πετάει invalid.. μάλλον δε πρόκειται να γλιτώσεις το report.. =/

Link to comment
Share on other sites

Παλι προβληματα:mad:,Athlon XP 2000+,Asus A7V333,Geforce2 MX/MX400 32MB,2X256 noname Ram.

Μολις παω να εγκαταστησω το 3DMark03 μου βγαζει αυτο το error:confused:

Ξερει καποιος τι μπορω να κανω?Τα Aquamark,3DMark01,PCMark05 τα εγκαθηστα κανονικα.

stealth

post-7559-1442174890,0092_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. χμ, βασικα θα πρεπει να καθιαρισει τη registry απο οτιδηποτε futuremark εχεις, οποτε απεγκατεστησε τα 3dmark και μετα απο το registry editor κανε search για futuremark και 3dmark και οτι κλειδια/φακελους/κλπ βρεις σβηστα.

2.μετα πηγενε στο Tools-->Folder Options-->View-->επελεξε να βλέπεις hidden folders και files

πηγενε στο C:\Program Files\InstallShield Installation Information

λογικα θα πρεπει να εχει ενα φακελο FF35F637-72B9-43BE-A281-06EB2854393A, διεγραψε τον και δοκιμασε παλι.

Ισως χρειαστει μόνο το βημα 2, οπότε δοκιμασε το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.