Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

@kender

Οοοοοκ, αντε παλι για 3η φορα να ξαναπω παλι το ιδιο, μιας και ειναι λιγο δυσκολο να διαβασεις 'η να κατανοησεις αυτα που λεω πιο πανω (αν τα διαβασες κιολας)....

δεν εφυγα επειδη τα μεγαλα παιδια δε με παιζουνε...

εφυγα γιατι ειχα δεδομενο οτι οταν ειπωθηκε "παμε ubrs δευτερα 9.00" θα ημασταν ΟΛΟΙ μαζι... ανεξαρτητου λβλ.

ναι το ξερω οτι το ιnstance αυτο ειναι για μεγαλα λβλ, αλλα ειχα την λανθασμενη εντυπωση οτι θα λειτουργουσαμε σαν ομαδα, και θα πηγαιναμε οχι τοσο για να το ¨"βγαλουμε" αλλα για να παιξουμε ομαδικα oloi μαζι, και ας ψοφαγα στο 1ο hit... ή ας μην ερχομουν καθολου και ας πηγαινανε ολοι οι αλλοι... δε θα με πειραζε...

εε και 5' λεπτα πριν...ξαφνικα ολοι κανουν τις παπιες στο chat και δε μιλαει κανεις... σηκωνεται και ενα μυνημα "57+ only" και με αποτελειωνει ψυχολογικα...

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ... μπηκα κυριολεκτικα 5' πριν τις 9.00 (δεν ειδα αν ειχε υποθει κατι πριν) (ημουν συνεχως Login logout λογου του προβληματος που σου ειχα πει μετα addons απο τις 6.00)

και σου λεω, το ειχα εντελως δεδομενο.... οτι θα ημασταν ολοι μαζι! ουτε καν μπορουσα να σκεφτω αυτο που τελικα εγινε... γιαυτο και η extreme αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 15:57]

Για μην το ζαλιζουμε το θεμα....ειτε μπαινεις στο guild ή φευγεις απο μοντ, σε κανουμε ban και στο καπακι delete account. Ααααα και δεν ξαναπινουμε μπυρα μαζι....the choice is yours....let me know m8...:p

xaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά είναι απελπισία η κατάσταση με τους servers...

Κανείς δεν είπε ότι είναι εύκολο πράγμα να σηκώσεις τόσους servers και να έχουν και 90% uptime χωρίς προβλήματα και με τόσο κόσμο.

Από την άλλη, μπήκαν και μπαίνουν τρελλά φράγκα στα ταμεία της, δεν το περίμενα να είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 16:11]

Πάντως ρε παιδιά είναι απελπισία η κατάσταση με τους servers...

Κανείς δεν είπε ότι είναι εύκολο πράγμα να σηκώσεις τόσους servers και να έχουν και 90% uptime χωρίς προβλήματα και με τόσο κόσμο.

Από την άλλη, μπήκαν και μπαίνουν τρελλά φράγκα στα ταμεία της, δεν το περίμενα να είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.

Με την ευκαιρία αυτά τα τρελά χαζά από άποψη τρελό lag κλπ σε τόσο βαθμό μόνο στο daggerspine γίνονται .για τον ==@ είναι

Τώρα περί restarts no comments

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Για μην το ζαλιζουμε το θεμα....ειτε μπαινεις στο guild ή φευγεις απο μοντ, σε κανουμε ban και στο καπακι delete account. Ααααα και δεν ξαναπινουμε μπυρα μαζι....the choice is yours....let me know m8...:p

Γιατί την άλλη φορά που πίναμε μπύρες ήσουνα κάπου κοντά και δεν σε πήρε το μάτι μου;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες και πραγματικά κουφάθηκα... Μα ειναι δυνατόν να σκέφτεστε να πάτε σε instance το οποιό ειναι για 10 λεβελ παραπάνω απο σάς?

Ειχαμε παει 3 φίλοι σε ενα μέρος για ενα quest. Ειμασταν 2 γυρω στο 45, και ο αλλος 37-38 περίπου. Ειχε ερθει και ο Zyx που ήταν τοτε κοντά στα 60 να μας βοηθήσει. Δε θα ξεχάσω ποτέ τη φάση που ενω πηγαινει ο Ζυξ μπροστά, εμεις απο πισω του σε μικρή απόσταση και ο μικρότερος πολυυ πισω, ερχονται ξαφνικά 3 mobs, προσπερνάνε το Ζυξ, προσπερνάνε κι εμάς, πανε κατευθείαν πανω στο μικρότερο λεβελ, του ριχνουν απο 2 ο καθένας, το σκοτώνουν σε 2 δευτερόλεπτα και μετα επιστρέφουν απο εκει που ηρθανε χωρίς καν να μας αγγίξουν! Μιλαμε για τρελο γέλιο!

Ρε συ Ζαρρα, δε ξερω πως εγινε η φάση, αλλα UBRS να πας απλα για να πας δε λεει. Πιστεψέ με, πιο πολύ ταλαιπωρία θα ειναι, παρα καλα θα περάσεις. Τι νοημά εχει να εισαι μονίμως πεθαμένος, να σε σηκώνουνε οι άλλοι και μετα απο 5-6 φορές που θα πεθάνεις , να εχεις ολα τα αντικέιμενά σου κόκκινα? Εδω 60αρηδες και χάνουν αμέσως μεσα στο UBRS, μιλαμε για χτυπήματα 1000hp...

Ισως θα έπρεπε να κανονίσετε ενα raid πχ σε μια μικρή alliance πολη αν θέλατε να πατε ολοι μαζί, οχι σε ενα απαιτητικό instance.

Οσο για τα ατομα που φεύγουν, κι εγώ εφυγα, οχι γιατι δε μπορούσα να περιμένω, αλλά γιατι η συμπεριφορά μερικών ατόμων δεν ήταν και η καλύτερη. Και ναι, ήθελα να παω MC+Onyxia, να δω πως ειναι, να μαθω και καποια πράγματα παραπάνω. Και μετα απο μερικές φορές που έχω πάει, τωρα πια κατι ξέρω.

Οταν σε ενα guild υπάρχουν 1-2 healer λεβελ 60, καμια 10αριά ακόμη 60αρηδες και οταν παρακαλάς το healer να σε βοηθήσει σε κάτι και η απάντηση ειναι "Δε γουστάρω αυτο το instance" , "Βαριέμαι να ξαναπάω εκει" κλπ, ε τοτε κατι δε παει καλα με τη νοοτροπία.

Το οτι ειναι ολοι Ελληνες στο guild, ειναι πολύ καλό, αλλα υπάρχουν διαφορετικές τελείως απόψεις για το τι θελει ο καθένας να κανει. Αλλοι θεωρούν οτι πρεπει να κανουν οτι γουστάρουν, κι αλλοι ζητάνε μονίμως πράγματα απο τους 60αρηδες, λες και οι 60αρηδες δεν εχουν πια τι να κάνουν.

Μπορει σε λιγο καιρό να ξαναμαζευτούμε ολοι μαζι, αφου απο οτι βλέπω κι άλλοι πανε σε αλλα guild, ειτε γιατι δε μπορούν να περιμένουν, ειτε για άλλους λόγους. Το οτι ειμαστε σε διαφορετικά guild, δε σημαίνει οτι δε μπορούμε να βοηθάμε ο ενας τον άλλο. Εγω εχω πει πολλες φορες και στο Ζυξ και στο Φάνη και σε άλλους, οτι οποτε μπορω να βοηθήσω και χρειάζονται ατομα μπορούν απλά να με καλέσουν. (Εκτος αν ειμαι μεσα στο MC ή Onyxia :p)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Όσο για το MC θέλει τρελή οργάνωση και μετά τον Lucifron Dwraf priests αλλίως δε πας πουθενά...

dwarf priest δεν εχουνε ολοι :p

μονο εμεις, οι καλυτεροι, οι uber, οι μοναδικοι, οι ανεπαναλειπτοι, οι καλυτεροι τον καλυτερων

οι ALLIAAAAAANCEEEEE

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

κολάει στο authenticating αλλα στο site λέει ότι όλοι οι server παίζουν κανονικά...

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???

Κάνε ένα restart και θα είσαι οκ και εμένα μου το κάνει καμιά φορά

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.