Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Warlord

ok για blood elf..για dranei ομως τι class προτεινετε?

οτι class θελεις. εξαρταται βασικα για τι τον θελεις. για pvp παρε dps class, για pve κανε κανα warrior, loladin. α και κατι αλλο, μην αφησεις τα pvp video, που κυκλοφορουν στο youtube, google να σε επηρεασουν διοτι το 80% ειναι $%^#@.

Link to comment
Share on other sites

dranei warlock για pvp με τρελό dps. Αν θες pve (που βασικά δεν μου πολυαρέσει η ιδέα) τότε κάνε dranei paladin. Όμως εγώ προσωπικά σου προτείνω να μείνεις μακρυα απο alliance (αν το δεις και ηθικά δηλαδή δεν λέει μιας και προδώσαν τα high elves ενώ οι horde έχουν πιο μεγάλο κύρος και ήθος). Blood elf paladin λοιπόν για να μην το μετανιώσεις. Εξάλλου δεν υπάρχουν "καλοί" και "κακοί" όπως εσφαλμενα νομίζουν αρκετοί. Δηλαδη ακούω μερικούς να λενε "ααα ξερεις εγώ είμαι human paladin...με τους καλούς" ή ακούω αλλον να λέει "εγώ πάλι είπα να παω με τους κακούς...tauren shaman". Και οι horde και οι alliance πολεμάνε για το αυτονόητο...για την σωτηρία τους.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αμα ξέρεις να παίζεις ένα class δεν στην κάνει κανείς. Δηλαδή έχω φίλο που έχει paladin και τους κόβει όλους όλα τα class όλες τις races. Έχω δεί και 16 gnome warrior να βγάζει 22 human mage γιατι πολύ απλά ο τύπος με τον mage ήταν καρα Noobas. Αμα ξέρεις δηλαδή να παίζεις δεν έχουν σημασία ούτε τα races ούτε τα class. Είναι όλα μελετημένα έτσι που το κάθε race και class έχει τα δικά του Prons and cons.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το να ξέρει ο καθένας να παίζει πρέπει και να φορά τίποτα τις προκοπής, σε μερικά class είναι βασικότατο να φοράς κάτι standar για να είσαι καλός, όπως είχα ξαναπεί ο paladin θέλει ιδιαίτερο build για pvp

Link to comment
Share on other sites

ε εννοείται. επίσης πρέπει να προσέχεις που δίνεις τα talent points. Π.χ είναι ηλιθιότητα να κάνεις holy paladin ή protection paladin γιατί οι paladins σαν κύριο χαρακτηριστικό τους έχουν το armor αρα πρέπει να δώσεις talent points στο retribution (καλήτερα να τα δώσεις ολα εκει, 0-0-40) γιατί στο damage υστερεί ο paladin. Αυτή η λογική ισχύει για όλα τα class και races. Ο καλητερος paladin δηλαδή είναι εκεινος που είναι retribution lord. btw στον twilights hammer έχει κανεις κανενα char?

Link to comment
Share on other sites

Dps pvp kai pve

το devotion aura σε warriors & rogues

σε ολα τα αλλα class μονο sanctity aura και ofc παντα active το seal of command, για το judgment πρεπει να εχεις λιγο υπομονη για το ποτε θα τα σκας(αναλογα το class)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

ε εννοείται. επίσης πρέπει να προσέχεις που δίνεις τα talent points. Π.χ είναι ηλιθιότητα να κάνεις holy paladin ή protection paladin γιατί οι paladins σαν κύριο χαρακτηριστικό τους έχουν το armor αρα πρέπει να δώσεις talent points στο retribution (καλήτερα να τα δώσεις ολα εκει, 0-0-40) γιατί στο damage υστερεί ο paladin. Αυτή η λογική ισχύει για όλα τα class και races. Ο καλητερος paladin δηλαδή είναι εκεινος που είναι retribution lord. btw στον twilights hammer έχει κανεις κανενα char?

damage και paladin ειναι δυο τελιως διαφορετικα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

έχεις δει 65αρη paladin full epic και ολα τα talent points στο retribution? Μαζί και με την retribution αυρα και μαζί με seal of command κ ο β ε ι. Δεν λέω τίποτα αλλο. 2,000 critical και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

σωστα, τοσο εκοβε σχεδον ο alt paladin μου, περιπου 1400+ με 17++ μεσο crits

Είχα διαβάσει κάτι στους horde ότι οι paladin με tier2 έκαναν dps.lol

Μουφα είναι το tier2 μόνο 3 συγκεκριμένα κομμάτια άξιζαν, tespa πολλά παιδία και μεγάλα παιδάκια νομίζουν οτι το build πρέπει να είναι ίδιο σχεδόν με τους warriorhell NO!

(κρίμα για τους warrior που θα τραβάνε τα μαλλιά τους για τα λοοτ που θα κάνουνε οι paladins)

τα περαστικα μου απο τωρα... :D

Αρχική απάντηση από afracten

damage και paladin ειναι δυο τελιως διαφορετικα πραγματα

Είσαι βαριά νυχτωμένος lol

damage & shaman ειναι δυο τελιως διαφορετικα πραγματα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

damage & shaman ειναι δυο τελιως διαφορετικα πραγματα :p

Καλά τραγούδα, την επόμενη φορά που θα δεις τον jzepute μέσα, πες του να σου στείλει κάτι δικά του βιντεάκια. Να δεις πως κόβουν οι encha οι shamans:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borgdamage & shaman ειναι δυο τελιως διαφορετικα πραγματα :p

Καλά, τώρα το χόντρυνες.. :p

Όταν η Alcyone στον Daggerspine έκανε 2-shot τους κακόμοιρους τους allies, οι Paladin ψάχνανε ακόμα να δούνε τι κάνει το κάθε seal.

Link to comment
Share on other sites

Mη τσακωνεστε χωρις λογο κοριτσια, ολες οι κλασεις μπορουν να κανουν τρελο dps με τα σωστα spec-equipemt.

Κ ο Druid ακομα που θεωριτε απο πολλους η κλαση με το λιγοτερο dps, κανει παπαδες πλεον με τα feral items που εχουν βγει τον τελευταιο καιρο...

Απλα οι καθαρα dps κλασεις εχουν το πλεονεκτημα να κανουν dps με reduced aggro, πραγμα βασικο για raids...

Link to comment
Share on other sites

damage & shaman ειναι δυο τελιως διαφορετικα πραγματα

Ειρωνικό ήταν... /mooooo :D

Αρχική απάντηση από Shaman

Καλά, τώρα το χόντρυνες.. :p

Όταν η Alcyone στον Daggerspine έκανε 2-shot τους κακόμοιρους τους allies, οι Paladin ψάχνανε ακόμα να δούνε τι κάνει το κάθε seal.

Τι να λέει αυτό ? ακυρο

Δηλ επειδή έχω φάει και εγώ shamans χωρίς να με καν ακουμπήσουν τι σημαίνει ? ... απολύτως τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.