Jump to content



Aπορίες περί Oc


αντωνης 55

Recommended Posts

αγαπητε τονυ, καλυτερα απο εδω και περα να βαζεις καλυτερους τιτλους για να διευκολυνεις καποιον που εχει αντιστοιχο προβλημα να βρει λυση και να μην ρωτησει κατευθιαν.

Ενημερωτικα επειδη βλεπω οτι εισαι καινουριος

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

εντάξει φίλε μου εγκατέστησα το προγραματακι αυτό με τη ορθογραφία για τον firefox και πιστεύω να μην υπάρχει πρόβλημα από εδώ και πέρα.

καινούριος είμαι ρε παιδιά θα μάθω δειχτε λίγο κατανόηση!!!

ε τώρα πως με βλέπετε ούτε ένα ορθογραφικό λάθος ευχαριστώ το προγραματακι και το φίλο που μου το είπε!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ τη μνήμες μου προτείνετε όχι και πολλή ακριβές για dual channel μιλάω για να δω καλύτερες αποδόσεις και στα παιχνίδια και γενικά.

το σύστημα μου είναι αυτό

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499648

Link to comment
Share on other sites

Βρε TONY τι βαρύ πυροβολικό είσαι βρε φίλε.

Σιγά, ηρέμησε, πάτα μια το pause.

Ένα ένα, σιγά.

Έχεις ανοίξει 10 thread στο καθένα από μια ερώτηση, οι οποίες επί της ουσίας αλληλοσυσχετίζονται.

Πες μας τι σύστημα έχεις με λεπτομέρειες ( δεν αρκεί ένα validation link από το CPU-z ) και τι ακριβώς θες να κάνεις.

Τι κάνεις με αυτό ? Παίζεις ? benchάρεις ?

Δεν πάει πουθενά το PC Technology εδώ θα είμαστε, πιές μια σταγόνα νερό έναν καφέ, και γράψε ένα ωραίο και πλήρες σε πληροφορίες thread με όλες τις σχετικές ερωτήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει συμφωνώ αλλά επειδή μου έχουνε πέσει κάτι φράγκα στα χέρια μου και επειδή λέω να μην τα φάω από εδώ και από εκεί λέω να ρίξω κάνα χρήμα στο pc.

και το τελευταίο που μου έχει μείνει είναι να βάλω καμιά μνήμη της προκοπής γιατί να σου πω την αλήθεια βαρέθηκα να ασχολούμαι και λέω να τον αφήσω έτσι ακόμα με 2 μνήμες και τέρμα.

αρκετά λεφτά μου έχει φάει παιδιά.

τώρα έτσι λέω αργότερα θα δω.

λοιπόν το σύστημα μου είναι asus p5k E6320 1,86 με fsb 1600 στα 2,8 και με κάρτα γραφικών nvidia 9600 gt και με μνήμη 2g ddr 2-5300 667.

λοιπόν 2 μνήμες όχι και πολλή ακριβές επειδή παίζω κάνα παιχνίδι και για καλύτερες αποδόσεις.

συγνώμη αν σας ζάλισα ρε παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε Windows XP δεν σου χρειάζεται ούτε παραπάνω μνήμη ούτε "γρηγορότερη" μνήμη ( πληροφοριακά οι επιδόσεις τις μνήμης RAM δεν παίζουνε καμμία σχέση στις επιδόσεις του υπολογιστή στα παιχνίδια και στις εφαρμογές γραφείου κλπ )

Link to comment
Share on other sites

τελικά τις εβγαλα και τις πήγα πίσω το μηχάνημα μου έβγαζε πρόβλημα μετά από 2 ανεβαζματα δεν τις έβλεπε καθόλου της μνήμες και ευτυχώς μου της αλλάξανε με 2 μονές τον 1giga και τα πρώτα αποτελέσματα είναι αυτά.\

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=501336

τελικά TASOS είχες δίκιο καμιά σχέση!!!

ευχαριστώ εσύ πως τα βλέπεις και μια ερώτηση να τις αφήσω 1΄προς 1 στα 800 ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι αν η μνημες εχουν ανεβασει θερμοκρασια πως μπορο να το καταλαβο?

και πια είναι τα λογικά τούς πλαίσια από θερμοκρασίες?

υπάρχει κάνα προγραματακι για αυτό?

παιδιά και αν ενοχλώ πες τε μου να μην ξαναγράψω αν υπάρχει πρόβλημα

ευχαριστώ!!!απλά είμαι περίεργος να μάθω .κακό είναι?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=501336

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει προγραμμα που να μετραει την θερμοκρασια των μνημων.

Αγγιξε τις μνημες με τα δακτυλα σου και αν ειναι πολυ ζεστες βαλε ενα ανεμιστηρα να φυσαει πανω τους.

Αν τους εχεις δωσει οσο ρευμα λεει ο κατασκευαστης δεν πρεπει να εχουν προβλημα θερμοκρασιας.

Ρωτα οτι θες,αν ξερουμε θα προσπαθησουμε να βοηθησουμε.:001:

stealth

Link to comment
Share on other sites

είδη φυσάει ένας ανεμιστήρας πάνω τους και το ρεύμα είναι 1,8 όσο λέει ο κατασκευαστής.

καλύτερα να της αφήσω 1 προς 1?

και τα αποτελέσματα καλά ήτανε πως τα είδατε?

πάντως εμένα μου δείχνουν όλα καλά αλλά ρωτάω εσάς που ξέρετε καλύτερα.

ευχαριστώ και περιμένω

Link to comment
Share on other sites

είδη φυσάει ένας ανεμιστήρας πάνω τους και το ρεύμα είναι 1,8 όσο λέει ο κατασκευαστής.

Τοτε εισαι ενταξει.

Απο ενα CPU-Z κανεις δεν μπορει να σου πει αν ειναι καλα,απο αποψη ταχυτητας μια χαρα εισαι,αν και σε καθημερινη χρηση δεν εχεις προβληματα τοτε ολα καλα.

Αν σου βγαλει προβληματα κατεβασε λιγο την ταχυτητα του επεξεργαστη.

stealth

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είπα ότι πάει πιο ζόρικα από τους χρόνους που κάνει στο super pi σε σχέση με πριν στα 1Μ εκεί το μέτρησα!!

πάντως είχες δίκιο φίλε αν καταλαβαίνετε από εκεί!!!

TONY added 16 Minutes and 12 Seconds later...

λοιπόν μόλις το μέτρησα με το super pi και επειδή δεν ξέρω να ανεβάσω φωτογραφίες τα αποτελέσματα είναι στο 1Μ 14.641S.

είναι καλά?

αυτή η μέτρηση έγινε με αυτά τα χρονισματα!!

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=501336

περιμενω!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μόλις το μέτρησα με το super pi και επειδή δεν ξέρω να ανεβάσω φωτογραφίες τα αποτελέσματα είναι στο 1Μ 14.641S.

είναι καλά?

Eυκολο ειναι βρε.:)

Τρεξε το SuperPi,μετα ανοιξε δυο CPU-Z,ενα στο CPU tab και ενα στο memory tab.

Πατησε print screen στο πληκτρολογιο και ανοιξε την ζωγραφικη.

Στην ζωγραφικη πηγαινε επεξεργασια και κανε επικολληση,μετα οπως εισαι πηγαινε αρχειο>αποθηκευση ως...,στο καινουργιο παραθυρο που θα ανοιξει διαλεξε τον τυπο του αρχειου (JPEG),που θελεις να το αποθηκευσεις και πατα αποθηκευση.

Μετα ελα στο φορουμ,κατω απο εκει που γραφεις το post λεει "manage Attachments",απο το παραθυρο που θα ανοιξει και απο την αναζητηση βρες το image και κανε το "upload".

Γραψε αυτο που θελεις κανε Submit Reply και εισαι ενταξει.

stealth

post-7559-1442175401,9683_thumb.jpg

post-7559-1442175402,0893_thumb.jpg

post-7559-1442175402,209_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το φίλο με τη ζωγραφική δεν το ήξερα και παιδευομουνα με το κινητό.

τέλος πάντων σας ευχαριστώ και για πείτε μου τη γνώμη σας.

είναι δοκιμασμένο με το orthos στους 52 βαθμούς και χωρίς λάθη!!!

το σύστημα ανταποκρίνεται κανονικά.

καλή η p5κ δείχνει αν και πάλιωσε σιγά σιγά..

πως τα βλέπετε?

post-12161-1442175402,3296_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.