Jump to content



Mandrake linux


Jonys

Recommended Posts

Λοιπόν έχουμε και λέμε κατέβασα την έκδοση 10.1 αλλά δεν μπορώ να κάνω update γιστί πρέπει να κάνω register και να πληρώσω και δεν έχω πιστοτική μήπως να κατεβάσω καλύτερα την 10.0 official?????

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ρε φίλε να θέλει πιστωτική. Πριν 10 μέρες εγκατέστησα το 10.1 και έκανα αμέσως update και μου κατέβασε κοντά 500ΜΒ updates. Χωρίς πιστωτική, χωρίς τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Την community την είχε το linux format του Ιανουαρίου έτσι δεν είναι? Έγω είχα κατεβάσει απο το site της Mandrake την 10.1 και με αυτήν έκανα updates. Μαλλόν όπως τα λες θα είναι, αναλόγα την έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotosx

Δεν νομίζω ρε φίλε να θέλει πιστωτική. Πριν 10 μέρες εγκατέστησα το 10.1 και έκανα αμέσως update και μου κατέβασε κοντά 500ΜΒ updates. Χωρίς πιστωτική, χωρίς τίποτα...

Δώσε μου ένα link να το κατεβάσω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Λιγο ασχετο αλλα ξερετε κανεναν που να εχει αγορασει την εκδοση powerpack τι στο καλο μπορει να εχει μεσα που δεν τα εχει η downloadable εκδοση? ετσι μου ερχεται απο περιεργεια και μονο να σκοτωσω 65 ευρουδακια και .....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου ζητάει να δώσεις είναι κάποια στοιχεία τα οποία ή δίνεις τα κανονικά σου η δίνεις ψέυτικα. Σε καμία περίπτωση δεν θα σου ζητήσει πιστωτική μέσα απο το πρόγραμμα.

Προσωπική μου γνώμη είναι να δώσεις τα κανονικά σου στοιχεία για να μπορείς κάθε φορα που μπαίνεις στό club του Mandrake να δίνεις το username που θα έχεις καθώς και στις μελοντικές εκδόσεις που μπορεί να κατεβάσεις στο μέλον. Το PowerPack έχει πολύ περισσότερα προγτράμματα τα οποία δεν πρόκειται να τα βρείς πουθενά. π.χ. Εγκαθιστώντας ενα rpm (δεν θυμάμαι το όνομα) μπορείς μέσα απο .bin .src .tgz αρχεία να δημιουργήσεις δικά σου rpms.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έχω εγκαταστήσει μια χαρά (από το αγγλικό LinuxFormat) σε server και στο PC μου και παίζει τέλεια. Δεν έχεις κανένα λόγο να κάνεις update.

Apache , php κλπ παίζουν αμέσως.

Για να δεις ταινίες όμως πρέπει να βάλεις το libdvdcss και χωρίς να κάνεις τίποτε άλλο παίζουν μια χαρά όλα τα προγράμματα.

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να του πείς να κάνει skip το registration

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.