Jump to content



samsung s4 και ραγισμενο digitizer


tavlamari

Recommended Posts

Ποσο θα κοστισει το ανταλλακτικο σε ασπρο χρωμα κ η επισκευη του στο περιπου;

Αν εχετε και κανα μαγαζι κατα νου απο αθηνα ριχτε το στο τραπεζι μιας και δεν ειμαι για παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα προσφατα ειχαμε ρωτησει το επισημο service με φιλο. Κανένα 120αρι μέσα στο νερό.

 

Ειχε βαλλει και μαιμου καποια φαση κ σταματησε να δουλευει το ακουστικο κτλ..κ γενικα δεν ειχε κ τοσο καλη εμπειρια "χρησης".

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Τωρα προσφατα ειχαμε ρωτησει το επισημο service με φιλο. Κανένα 120αρι μέσα στο νερό.

 

Ειχε βαλλει και μαιμου καποια φαση κ σταματησε να δουλευει το ακουστικο κτλ..κ γενικα δεν ειχε κ τοσο καλη εμπειρια "χρησης".

Mιλαμε για το ιδιο ετσι?

http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=most-popular&keyphrase=digitizer+samsung+s4

Link to comment
Share on other sites

 

Λογικα το Digitizer ειναι fix κολλημενο με την οθονη.

 

Σιγα μην κατσουν στην αντιπροσωπεια να στο ξεκολλησουν κ να αλλαξουν μονο το digitizer. Αυτα μονο εξω :p

 

Η τιμη που σου ειπα ειναι για οθονη+Digitizer..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω μηχανιμα που ξεκολαει την κολα και εχω κανει μερικες ηδη δοκιμές με S3. Εαν σε ενδιαφερει για να το φτιαξουμε θα πρεπει να μου το στείλεις Κρητη.

Υποθέτω ότι έχεις αυτό το ματζαφλάρι με τη θερμαντική επιφάνεια που είναι σαν ανάποδο σίδερο. Έχεις και LOCA ή το αντίστοιχο σε φύλλα για να κολλάς τα καινουρια digitizers? Ρωτάω γιατί έχω κ εγώ ένα S3 με ραγισμένο digitizer.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα χαζέψω , σε φίλο μου αλλάξαμε το κινητό του το digitizer μόνο με ένα που πήραμε από κίνα,και το κινητό είναι μια χαρά λειτουργικό. Τι φάση; Τυχεροί ήμασταν;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, που είχα πάρει σε iPhone 3G φίλου έναν από Κίνα και το βάλαμε, κόντεψα να το σπάσω... Η απόκριση ήταν τραγική, έπιανε το touch όποτε ήθελε, κλπ. Και δεν ήταν ότι δεν έκατσε καλά, αφού όπως λέτε, έρχονται σαν ένα. Δεν είναι όλα τα κινεζικά ίδια βέβαια, αλλά είναι λίγο ρουλέτα η φάση. Χώρια που αν πάρεις το σετ, μαζί με την οθόνη δηλαδή, αποχαιρετάς την καλή οθόνη της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έχεις αυτό το ματζαφλάρι με τη θερμαντική επιφάνεια που είναι σαν ανάποδο σίδερο. Έχεις και LOCA ή το αντίστοιχο σε φύλλα για να κολλάς τα καινουρια digitizers? Ρωτάω γιατί έχω κ εγώ ένα S3 με ραγισμένο digitizer.

Ναι ακριβως αυτο το μηχανημα εχω LCD Separator λεγεται. Για S3 λευκο τζαμι εχω και μπλε, για το S4 μονο μπλε.

Βασικα στα Samsung το digitizer ειναι πανω στην οθονη, εαν η οθονη δεν ανταποκρίνεται τοτε την εχει πιει την πορτοκαλάδα. Χρειαζεσαι ολο το πακετο μετα.

 

Έγινε επεξεργασία από Yaroshenko Dmytro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.