Jump to content



Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος sebastian έγραψε:

 

Tάκη, το SFX παιζει ? 

Ναι Ορεστη το χω βαλει και ενεργοποιητε κανονικα, δεν εχει ομως μεγακη διαφορα...(τουλαχιστον στα ματια μου) ισως να θελει αλλα settings να περαστουν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

 

....εσενα περιμενω για να το τσιμπησω :D

Τους εβαλα, εδωσαν στο game διαυγεια και φωτεινοτητα, καλο ειναι αλλα κλασσικο far cry, δλδ μαζευεις λουλουδακια κυνηγας κατσικουλες και τα συναφη που κανεις παντα.

Τα γραφικα του προηγουμενου μ αρεσαν περισσοτερο, βεβαια ειμαι πολυ αρχη ακομα, εγω τα παιχνιδια γενικως τα παω πολυ αργα.

Δεν θα πω οτι το μετανοιωσα τα 30€  που το πηρα, αλλα επειδη παιζω και Witcher 3 συγχρονως  ειμαι καπως ομολογω........

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, virus777 said:

Πολύ negative feedback βλέπω και γω. Φοβάμαι να τα σκάσω μη μου βγει πατάτα.

Δεν υπάρχει και για "δοκιμή" ρε γμτ...

 

Ο σπουδαιότερος λόγος για τη χρήση denuvo κατ'εμέ. Να πασάρουν μετριότητες στον κόσμο. Ο άλλος είναι να σε στρέψουν στην κονσόλα που δεν σου τρώει λεφτά σε αναβαθμίσεις αλλά σε κοπανάει αλλού συνέχεια. Μιας και το pc hw χωλαίνει και δεν σου τρώει τόσα όσα σου έτρωγε παλιά.

 

Κάθε gamer έχει ένα budget για gaming ΓΕΝΙΚΑ. Αν σε αναγκάζουν να αγοράζεις αυθεντικά games είτε απατεωνίστικα στα 30€ μέσω κλειδάδικων είτε νορμάλ στα 40 φεύγα τότε η λογική λέει ότι θα αγοράσεις λίγα από αυτά.  Άρα ούτε πολλά λεφτά θα σου μείνουν για καλό hw ούτε θα έχεις κίνητρο για σούπερ hw λόγω της μικρής ποσότητας παιχνιδιών. Αυτοί με το μπόλικο χρήμα είναι όσοι ήδη τα αγοράζουν αυθεντικά.

Το denuvo και κάθε denuvo(π.χ. starforce) δεν γεννάει λεφτά. Απλά τα μετατοπίζει ανάμεσα σε software και hardware. Και μην νομίζει κανείς ότι δεν υπάρχει συνεργασία ανάμεσα στις δύο βιομηχανίες. Αρκεί να δει τις απαιτήσεις του remastered Gears of War από το 2007 και θα καταλάβει.

 

Πάντως ένα πράγμα είναι σίγουρο. Αν τρέχουν όλοι να υποστηρίξουν τα παιχνίδια με τη συγκεκριμένη προστασία δίνουν σήμα στροφής όλων των ΑΑΑ προς τα εκεί. Με ότι αυτό συνεπάγεται για τον καταναλωτή και τον indie developer που θα σβήσει από το χάρτη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To τσιμπησα!

 

Να ναι καλα ο φιλος μου ο Τακης που μου εδωσε τα αρχεια του παιχνιδιου απο το δικο του uplay και γλιτωσα 16gb κατεβασμα.. :);)

 

Το παιχνιδι ειναι αρκετα καλο και ειναι ενα κλασσικο farcry, μαζευεις λουλουδακια, φυτα, τομαρια κτλ.. τα γραφικα ειναι καλα και τρεχει αψογα.

 

Με ολα τερμα δυσκολα πεφτω κατω απο τα 60 καρε σε 1440ρ και αν βαλω τα shadows απο ultra σε high κερδισω καμια 20αρια καρε παραπανω..

 

 

 

 

 

Spoiler

Capture.JPG

 

Έγινε επεξεργασία από csaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Petrossortep έγραψε:

 

Ο σπουδαιότερος λόγος για τη χρήση denuvo κατ'εμέ. Να πασάρουν μετριότητες στον κόσμο. Ο άλλος είναι να σε στρέψουν στην κονσόλα που δεν σου τρώει λεφτά σε αναβαθμίσεις αλλά σε κοπανάει αλλού συνέχεια. Μιας και το pc hw χωλαίνει και δεν σου τρώει τόσα όσα σου έτρωγε παλιά.

 

Κάθε gamer έχει ένα budget για gaming ΓΕΝΙΚΑ. Αν σε αναγκάζουν να αγοράζεις αυθεντικά games είτε απατεωνίστικα στα 30€ μέσω κλειδάδικων είτε νορμάλ στα 40 φεύγα τότε η λογική λέει ότι θα αγοράσεις λίγα από αυτά.  Άρα ούτε πολλά λεφτά θα σου μείνουν για καλό hw ούτε θα έχεις κίνητρο για σούπερ hw λόγω της μικρής ποσότητας παιχνιδιών. Αυτοί με το μπόλικο χρήμα είναι όσοι ήδη τα αγοράζουν αυθεντικά.

Το denuvo και κάθε denuvo(π.χ. starforce) δεν γεννάει λεφτά. Απλά τα μετατοπίζει ανάμεσα σε software και hardware. Και μην νομίζει κανείς ότι δεν υπάρχει συνεργασία ανάμεσα στις δύο βιομηχανίες. Αρκεί να δει τις απαιτήσεις του remastered Gears of War από το 2007 και θα καταλάβει.

 

Πάντως ένα πράγμα είναι σίγουρο. Αν τρέχουν όλοι να υποστηρίξουν τα παιχνίδια με τη συγκεκριμένη προστασία δίνουν σήμα στροφής όλων των ΑΑΑ προς τα εκεί. Με ότι αυτό συνεπάγεται για τον καταναλωτή και τον indie developer που θα σβήσει από το χάρτη.

Το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει το hardware που εχεις αν εχεις... 

 

 

@csaris το τρεχει αψογα πρεπει να εισαι ο μονος που το λεει και ειδικα στα 1440p.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα και εγω οτι το παιχνιδι εχει προβλημα και δεν παιζει, με σκασιματα στην επιφανεια εργασιας και αλλα πολλα, αλλα και σ εμενα δεν εχει κανει το παραμικρο απο προχθες που το πηρα, τρεχει αψογα στο συστημα μου.

 

Εσυ φιλε @fatalara το εχεις παρει και σου κανει νουμερα;

 

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει το hardware που εχεις αν εχεις... 

 

 

@csaris το τρεχει αψογα πρεπει να εισαι ο μονος που το λεει και ειδικα στα 1440p.

 

Εγω μια χαρα το βλεπω:

 

1440p, 980ti classified stock, blur off, ultra, shadows ultra, 85 fov.

 

Spoiler

 

1440p, 980ti classified stock, blur off, ultra, shadows high, 85 fov.

 

Spoiler

FCPrimal_2016_03_03_12_13_38_615.jpg
img

 

Και το benchmark ειναι ενα +10% πιο βαρυ απο οτι ingame..

 

Τωρα αμα περιμενεις να βγει τιτλος που να σου παιζει το SLI 99% load κολλημενο και ειδικα με ξεπερασμενους πλεον πυρηνες οπως οι Τατιανες δεν παιζει... και ειδικα σε farcry 3/4 τα οποια ειχαν προβλημα στο load με το sli.

 

Εδω και με τις 980ΤΙ SLI του @takis-pa ειδα load 80-85% σε μερικα σημεια..

 

Αν θες να ησυχασεις 100%, single gpu και αντε γεια!

Έγινε επεξεργασία από csaris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω για single GPU δεν με εχει βοηθησει πουθενα, πλεον το Sli δουλευει μια χαρα και δεν εχει και stuttering ακομα και με vsyng-gsync off ασχετα απο τους πυρηνες. 

Δεν θεωρω τα 63 fps που πιανεις σωστα με μια 980ti στα 1440p με 85 fov (δεν σε ζαλιζει το fov?), σε αλλους ΑΑΑ τιτλους βλεπεις τα ιδια fps σε 4Κ... για βαλε 100-105 δουμε. 

Το παιχνιδι θελει δουλεια και το mixed στο user reviews του steam τα λεει ολα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

:hehe:

 

Far Cry Primal uses Far Cry 4's map layout
 

Παράθεση

 

Far Cry Primal's map is largely based on that of 2014's Far Cry 4, down to the same road and river layouts.

 

It's something of a surprise, since the Stone Age valley of Oros is set in Central Europe and Far Cry 4 is supposed to be set in the Himalayas.

 

Developer Ubisoft never mentioned Primal would be based on Far Cry 4's map prior to the game being released, and the discovery of this fact has left some fans surprised.

 

Far Cry 3: Blood Dragon used portions of the main Far Cry 3 map, although it was sold as a downloadable spin-off, as suggested by the inclusion of Far Cry 3 in its title.

 

Primal, on the other hand, is a full-priced retail release.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Διαφωνω για single GPU δεν με εχει βοηθησει πουθενα, πλεον το Sli δουλευει μια χαρα και δεν εχει και stuttering ακομα και με vsyng-gsync off ασχετα απο τους πυρηνες. 

Δεν θεωρω τα 63 fps που πιανεις σωστα με μια 980ti στα 1440p με 85 fov (δεν σε ζαλιζει το fov?), σε αλλους ΑΑΑ τιτλους βλεπεις τα ιδια fps σε 4Κ... για βαλε 100-105 δουμε. 

Το παιχνιδι θελει δουλεια και το mixed στο user reviews του steam τα λεει ολα.

 

To single gpu σε 2 γενιες πισω καρτα δεν θα σε βοηθησει, αλλα αν βαλεις μια καρτα οπως η 980Τι η οποια ειναι 2χΤατιανες με 99% gpu load συνεχεια θα δεις το φως το αληθινο!

 

Οριστε και 105 fov, 1 καρε χανω με ολα ultra.

 

Spoiler

 

60-70fps σε ΑΑΑ τιτλους@4Κ (witcher3, tomb raider, primal, fallout 4, dying light κτλ) δεν βλεπεις ουτε με σφαιρες εκτος και αν παιζεις fifa ή nba2k ή εχεις κανενα triple sli.

 

Το παιχνιδι μια χαρα παιζει στα ultra με την 980Ti@1440p και αν βαλεις π.χ. τα shadows στο high παιρνεις +20% στα καρε και δυσκολα βλεπεις λιγοτερα απο 70 καρε min ingame σε δυσκολα σημεια.... οχι οπως ο αλλος ο νουμπας στο βιντεο που εβαλες ο οποιος περιμενει να κερδισει καρε κλεινοντας το fxaa..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος csaris έγραψε:

 

To single gpu σε 2 γενιες πισω καρτα δεν θα σε βοηθησει, αλλα αν βαλεις μια καρτα οπως η 980Τι η οποια ειναι 2χΤατιανες με 99% gpu load συνεχεια θα δεις το φως το αληθινο!

 

Οριστε και 105 fov, 1 καρε χανω με ολα ultra.

 

  Reveal hidden contents

 

FCPrimal_2016_03_04_11_15_18_382.jpg
uploading images

 

 

 

 

 

60-70fps σε ΑΑΑ τιτλους@4Κ (witcher3, tomb raider, primal, fallout 4, dying light κτλ) δεν βλεπεις ουτε με σφαιρες εκτος και αν παιζεις fifa ή nba2k ή εχεις κανενα triple sli.

 

Το παιχνιδι μια χαρα παιζει στα ultra με την 980Ti@1440p και αν βαλεις π.χ. τα shadows στο high παιρνεις +20% στα καρε και δυσκολα βλεπεις λιγοτερα απο 70 καρε min ingame σε δυσκολα σημεια.... οχι οπως ο αλλος ο νουμπας στο βιντεο που εβαλες ο οποιος περιμενει να κερδισει καρε κλεινοντας το fxaa..

Το bf4 το star wars bf δεν ειναι τιτλοι AAA? 

Το παιχνιδι θελει δουλεια και αυτο δεν σηκωνει αμφισβήτηση, δηλαδη αυτοι που εχουν 970 και κατωκαρτες με ποσα θα παιζουν; Μην λεμε οτι θελουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Το bf4 το star wars bf δεν ειναι τιτλοι AAA? 

Το παιχνιδι θελει δουλεια και αυτο δεν σηκωνει αμφισβήτηση, δηλαδη αυτοι που εχουν 970 και κατωκαρτες με ποσα θα παιζουν; Μην λεμε οτι θελουμε...

 

Το bf4 ειναι παιχνιδι 3 ετιας οποτε λιγο ακυρο το παραδειγμα σου μαν και εχει φαει 8000 patch...

 

Οι τιτλοι που σου ανεφερα εγω δεν ειναι δηλαδη ΑΑΑ?

 

Αυτος με την 970/980 βλεπει στο 1080ρ τα καρε που βλεπω εγω στο 1440p με την 980ΤΙ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι με 970 εχουν κανει ολοι not recomented για προβληματα στα fps με κατι 40αρια και 50αρια στα 1080p. 

Ας το patcharoun και αυτο να τελιωνουμε, αλλα μην μου ξανα πεις οτι ειναι σωστο οταν το 50% εχει προβλημα.

@csaris

 

Spoiler

Ποσα fps εχεις στο tomb raider και στο witcher 3? απο περιεργεια.

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πάντως πέραν του τεχνικού κομματιού που απ' ότι φαίνετε και αυτό για τα μπάζα είναι,

τρελό σκουπίδι της UBI πάλι.. ρεσιτάλ ανακύκλωσης. :hehe::hehe:

 

 

12771505_516500528522403_8344574547678145535_o.jpg

Έγινε επεξεργασία από kavadias
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Εγω βλεπω οτι με 970 εχουν κανει ολοι not recomented για προβληματα στα fps με κατι 40αρια και 50αρια στα 1080p. 

Ας το patcharoun και αυτο να τελιωνουμε, αλλα μην μου ξανα πεις οτι ειναι σωστο οταν το 50% εχει προβλημα.

@csaris

 

  Reveal hidden contents

Ποσα fps εχεις στο tomb raider και στο witcher 3? απο περιεργεια.

 

 

Στο tomb raider στο 95% του παχνιδιου με ολα τερμα δυσκολα κατω απο 65-70 καρε και στο witcher 3 τα ιδια με τις τριχες κλειστες, παντα σε 1440p.

 

Στο tomb raider αμα βαλεις shadows medium παιρνεις +30% πανω και στο witcher αμα βαλεις SSAO αντι ΗΒΑΟ+ παιρνεις ενα +10-15%.

 

Ετσι για να εχεις και πιο πολλα καρε και να φχαριστιεσαι τη smoothila του gsync! :):wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος csaris έγραψε:

 

Στο tomb raider στο 95% του παχνιδιου με ολα τερμα δυσκολα κατω απο 65-70 καρε και στο witcher 3 τα ιδια με τις τριχες κλειστες, παντα σε 1440p.

 

Στο tomb raider αμα βαλεις shadows medium παιρνεις +30% πανω και στο witcher αμα βαλεις SSAO αντι ΗΒΑΟ+ παιρνεις ενα +10-15%.

 

Ετσι για να εχεις και πιο πολλα καρε και να φχαριστιεσαι τη smoothila του gsync! :):wub:

Στα ιδια ειμαστε, καρτα γραφικων στην επομενη γενια λοιπον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.