Jump to content



dell u1412h


Recommended Posts

Ευχαριστω παιδες για τη βοηθεια. Το μόνο που δεν γνωρίζω (αν και εχει port για hdmi )αν η gtx 770 windforce υποστηρίζει την 29UM57-P, αναφορικά με συνδεσιμότητα η χρειάζεται να πάρω κανένα display port 

Έχει καλώδιο HDMI. Δες το παρακάτω βίντεο

 

 

Θα σου πρότεινα να δεις από κοντά πως είναι μια wide οθόνη. Καλά είναι τα χαρακτηριστικά, αλλά οι wide δν είναι και από τις οθόνες που αγοράζεις συχνά.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλώδιο HDMI. Δες το παρακάτω βίντεο

 

 

Θα σου πρότεινα να δεις από κοντά πως είναι μια wide οθόνη. Καλά είναι τα χαρακτηριστικά, αλλά οι wide δν είναι και από τις οθόνες που αγοράζεις συχνά.

 

Η 2η που ανέβασες ειναι άλλο μοντέλο της LG αρκετά πιο ακριβό συνάδελφε .... 

αλλα από που να δω; δεν υπάρχουν καταστήματα που να την εχουν εκθεσιακά εδώ... εκτός αν μιλάμε για οποιοδήποτε random 29άρι monitor

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 2ο δεν είναι το ίδιο, αλλά είναι παρόμοια. Αυτό που σου είπα είναι να δεις μια wide από κοντά και επιμένω σε αυτό.

 

Βλέπω ότι υπάρχει στο πλάισιο, που έχετε στο Ηράκλειο, δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει στο συγκεκριμένο κατάστημα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βγαίνω εκτός θέματος αλλα θέλω να ρωτήσω κάτι, ξέθαψα απο την αποθήκη μια παλιά tv-monitor που είχα αγοράσει παλιά για καβάτζα άλλα δεν την χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου και είχα ξεχάσει εντελώς οτι υπάρχει :p . πήγα λοιπόν να την συνδέσω με hdmi στο λάπτοπ για να κάνω την δουλειά μου μέχρι να πάρω σοβαρό μονιτορ άλλα έχω το εξής θέμα, μετά απο 5-6 λεπτά η οθόνη αλιώνεται, αρχίζει και γεμίζει χιόνια και ενώ είναι κλειστός ο ήχος απο τα ηχεία της tv-monitor ακούγεται ένα πολύ δυνατό κςςςςςς(όπως όταν ένα κανάλι δεν έχει σήμα). τα χρωματα και γενικά η επιφάνεια εργασίας γίνονται ροζ-πράσινα μαζί με χιόνια.

έχει ιδέα κανείς τι παίζει να εχει και αν διορθώνεται ? την έφαγε ο χρόνος λέτε? η tv είναι η samsung syncmaster t200hd

Link to comment
Share on other sites

βγαίνω εκτός θέματος αλλα θέλω να ρωτήσω κάτι, ξέθαψα απο την αποθήκη μια παλιά tv-monitor που είχα αγοράσει παλιά για καβάτζα άλλα δεν την χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου και είχα ξεχάσει εντελώς οτι υπάρχει :p . πήγα λοιπόν να την συνδέσω με hdmi στο λάπτοπ για να κάνω την δουλειά μου μέχρι να πάρω σοβαρό μονιτορ άλλα έχω το εξής θέμα, μετά απο 5-6 λεπτά η οθόνη αλιώνεται, αρχίζει και γεμίζει χιόνια και ενώ είναι κλειστός ο ήχος απο τα ηχεία της tv-monitor ακούγεται ένα πολύ δυνατό κςςςςςς(όπως όταν ένα κανάλι δεν έχει σήμα). τα χρωματα και γενικά η επιφάνεια εργασίας γίνονται ροζ-πράσινα μαζί με χιόνια.

έχει ιδέα κανείς τι παίζει να εχει και αν διορθώνεται ? την έφαγε ο χρόνος λέτε? η tv είναι η samsung syncmaster t200hd

Άνοιξε νέο θέμα για α το δουν περισσότερα άτομα και να σε βοηθήσουν. Εδώ μέσα είναι χωμένο  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις χαλασμενο καλωδιο?

τσέκαρα καλώδιο ρεύματος, έβαλα νέο, δοκίμασα καλώδιο hdmi ολοκαίνουργιο που πηρα την ίδια μέρα , έβαλα το λάπτοπ στην tv με το νεο hdmi παίζει κανονικά κανα 4ωρο τώρα. άλλαξα hdmi θύρα και πάλι το ίδιο, είμαι πεπισμένος οτι είναι hardware δυστηχώς, το θέμα είναι οτι δεν ξέρω ποιο παρτ ευθύνεται γιαυτό και αν μπορώ να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.