Jump to content



Αγορα budget καρτας γραφικων.


Recommended Posts

Καλησπερα

 

Το συστημα μου αποτελειται απο core i7 920 gtx 285 sli thermaltake toughpower 1500watt και ενα lg tv monitor 22"

 

Επειδη οι καρτες μου δεν τρεχουν κανενα dx11 παιχνιδι,εχω σκοπο να αγορασω μια καινουργια καρτα για 720p αναλυση medium high γραφικα.

 

Ειμαι αναμεσα στην gtx 750ti που 'χει 120 ευρω και στην r7 360 στα 118

 

Επειδη εχω πληρη αγνοια απο καρτες,ειναι αρκετες για παιχνιδια οπως mortal kombat x,metal gear solid v και mad max σε  medium high 720p αναλυση με καλα fps???Και αν ναι ποια απο τις 2 αξιζει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Το συστημα μου αποτελειται απο core i7 920 gtx 285 sli thermaltake toughpower 1500watt και ενα lg tv monitor 22"

 

Επειδη οι καρτες μου δεν τρεχουν κανενα dx11 παιχνιδι,εχω σκοπο να αγορασω μια καινουργια καρτα για 720p αναλυση medium high γραφικα.

 

Ειμαι αναμεσα στην gtx 750ti που 'χει 120 ευρω και στην r7 360 στα 118

 

Επειδη εχω πληρη αγνοια απο καρτες,ειναι αρκετες για παιχνιδια οπως mortal kombat x,metal gear solid v και mad max σε  medium high 720p αναλυση με καλα fps???Και αν ναι ποια απο τις 2 αξιζει καλυτερα?

 

πουλησε και τις 2 καρτες που εχεις, και παρε και καμια οθονη της προκοπης..!!!  TV MONITOR 720P....??? 

 

και -συμφωνω- στις αγγελιες, μπορεις να βρεις δυνατοτερες λυσεις, να σε καλυψουν και σε 1080Ρ...!!!

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz πάντως δεν υπάρχει 750Ti στα 120€. Αν βρεις 750Ti σε τιμή παρόμοια με την 360 - εκεί στα 120€, πας στην Ti. Αν είναι σκέτη 750 χωρίς Ti, δεν ασχολείσαι καν και μόνη σου επιλογή είναι η 360. Σε 720p ανάλυση πάντως και με medium γραφικά, θα σε καλύψουν και οι δύο κάρτες και η 750Ti και η 360.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια :)

 

Ξερω η οθονη μου δεν κανει για gaming αλλα προς το παρον εχω κολλησει με αυτην για οικονομικους λογους.

 

Σε μεταχειρισμενες βρηκα μεγαλα ποσα πχ 170 ευρω σε διαφορα site.

 

Εβαλα στο ματι και τις R7 260X και 265

 

Ειναι 20 ευρω παραπανω αλλα αν αξιζει απο την 750τι η διαφορα τα δινω.Μετα απο εκει οι τιμες ανεβαινουν επικινδυνα για gtx 950 και r9 270x.

 

 

 

edit**

 

Μολις τωρα ειδα τις διαφορες της hd7970 με τις υπολοιπες που ανεφερα,μαλλον με κοβω για γερο ψαξιμο σε σχετικα καλη τιμη μιας hd7970(150 περιπου)ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις και συγνωμη αν σας ζαλισα :p

Έγινε επεξεργασία από Monsoon
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.