Jump to content



Carbide 500R για Air 540


ripmachine

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα!

Εχω εδω και καμποσο καιρο το Corsair Carbide 500R που δεν μου εχει βγαλει ποτε ουτε ενα προβλημα (εκτος απο ενα θεματακι με το power on αλλα αυτο μαλλον ειναι θεμα του τροφοδοτικου).

Με εχει βολεψει παρα πολυ και το εχω αγαπησει.

Τις προαλλες που χαζευα, επεσε στο ματι μου το Corsair Carbide Air 540 και μου εκανε αρκετα καλη εντυπωση, κυριως λογω σχηματος-μεγεθους και ομορφιας... υποκειμενικα παντα :p

Μην τα πολυλογω ειμαι σε ενα διλημμα γιατι παιζει το Air να με βολεψει περισσοτερο λογω χωροταξικου σχεδιασμου :o

Τι μου προτεινετε? Εσεις στη θεση μου θα κανατε την αλλαγη? Θεωρειτε το ενα καλυτερο απο το αλλο?

 

Ευχαριστω πολυ! 

Έγινε επεξεργασία από ripmachine
Link to comment
Share on other sites

Σε βολευει κυβος για καποιο συγκεκριμενο λογο; Αλλες προτασεις, ειναι το fractal define r5 (με παραθυρο ή χωρις) , απο εμενα! Εξαρταται βασικα και απο το συστημα σου , το τι χωρους θες να εχει μεσα, τι απαιτησεις εχεις απο το κουτι εμφανισιακα. Για μενα ειναι πανεμορφο το φρακταλ, καθως και το ενθου που εχω στην κατοχη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτεσαι είναι κύβος όπως σωστά είπε ο tommy και δεν έχει σχέση με τα κλασσικά κουτιά. Η γνώμη μου είναι ότι τέτοια κουτιά πρέπει να δεις από κοντά. Αλλά επειδή θέτεις θέμα χωροταξικό θα πρέπει να αναφέρεις πως είναι χώρος σου και τις διαστάσεις του, ή καλύτερα να έδειχνες μια φωτό.

 

Εμφανισιακά πάντως το 540 φαίνεται κουκλί.

 

Μάλιστα αφού έχεις αγαπήσει το υπάρχον κουτί σκέψου το καλά μην μετανιώσεις για την επιλογή σου.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και συγγνώμη που απείχα τόσο καιρό από το thread αλλά δεν προλάβαινα να ασχοληθώ.

Το 540 το είδα όντως από κοντά και είναι πολύ όμορφο αλλά όχι τόσο κοντό σε ύψος όσο το περίμενα και θα με βόλευε. Συνεπώς το θέμα δεν είναι χωροταξικό, απλά θέμα διαφορετικού στυλ κουτιού.

Για αυτόν ακριβώς το λόγο και επειδή είμαι πολύ ικανοποιημενος από το Carbide αποφάσισα να μην το αλλάξω και να αφήσω τα πράγματα όπως έχουν.

Αν κάποια στιγμή στο μέλλον το βαρεθώ θα το ξανασκεφτώ.

Παρ' όλα αυτά σας ευχαριστώ όλους σας για τις άμεσες απαντήσεις σας!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Απλα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζε να μπω σε ολο αυτο τον κοπο να αλλαζω κουτια μονο και μονο για το διαφορετικο στυλ, δεν ηταν οτι δε μου αρεσε το Air..

Το πετυχα τελειως κατα τυχη στο πλαισιο της αργυρουπολης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι κάτοχος του 540 και πάρα πολύ ικανοποιημένος, χρειάστηκε απλά να του αγοράσω έξτρα φίλτρα για την σκόνη γιατί ήτανε λιγάκι τσίπηδες εκεί στην Corsair.

 

Βέβαια τώρα ζαχαρώνω κάπως το Core x9 της Thermalatke

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.