Jump to content



6600GT και 6600 απλή


Seeker

Recommended Posts

apocalypse, άσχετο αλλά ούτε εγώ έπαιρνα ποτέ καλούς βαθμούς στην έκθεση. Νομίζω λειτουργεί ανάποδα από έτσι που το εννοείς εσύ. Οι φιλόλογοι γουστάρουν να διαβάζουν πολλές παπαριές για να βαθμολογήσουν καλά. ’μα γράφεις λακωνικά όπως εγώ, δε νομίζω να περάσεις ποτέ την έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman [Χθες, στις 23:43]

apocalypse, άσχετο αλλά ούτε εγώ έπαιρνα ποτέ καλούς βαθμούς στην έκθεση. Νομίζω λειτουργεί ανάποδα από έτσι που το εννοείς εσύ. Οι φιλόλογοι γουστάρουν να διαβάζουν πολλές παπαριές για να βαθμολογήσουν καλά. ’μα γράφεις λακωνικά όπως εγώ, δε νομίζω να περάσεις ποτέ την έκθεση.

Μακάρι να ασχολιόμουν ακόμα με το αν θα περάσω έκθεση.

Πάντως στις δέσμες έγραψα κουτσά-στραβά ένα 13 που ήταν αρκετό (1η δέσμη).

Αρχική απάντηση από tristeno [Χθες, στις 23:55]

Δοκιμάστε να κάνετε 20% oc και δείτε τις διαφορές πολύ απλά.

Κάτι σαν αυτό;

Αυτό είναι από την 6800 , έχω κάνει αντίστοιχα και με άλλες κάρτες.

post-159-1416071745,2575_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

πρώτο μου post στο forum.

να ρωτήσω τώρα, είπε κάποιος φίλος για ο/c στην 6600.

μπορεί να μου πεί κάποιος 2-3 απλά βήματα για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο (ναι ναι ξέρω ακόμα δεν μπήκα στο forum και χω και την απαίτηση να μου λύσετε και απορίες :ρ).

το smart doctor κατι κανει αλλα οι ρυθμίσεις του αν δεν κάνω λάθος χάνονται μετά από κάθε restart (asus 256 ειναι η κάρτα)

φχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες στο forum!

να ξερεις πως γι αυτο ειμαστε εδω για να λυσουμε καθε απορρια σου!

ο/c γινεται ευκολα σε καποια καρτα γραφικων αλλα πρεπει να το κανεις

με καπιο καταλληλο προγραμα. π.χ. το rivatuner και το powerstrip ειναι

απο τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?"εχω" μια απλη 6600 και προσπαθωντας νατης περασω καιωουργιο bios εμεινα με την χαρα....Υπαρχει λοιπον καμια περιπτωση να επαναφερω το παλιο bios της?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Solid Snake [06-03-2005 14:35]

Εαν η GT εχει 80% καλυτερες επιδοσεις απο μια απλη και ειναι μονο 30 ακρηβοτερη,

τοτε ποιο ειναι το νοημα υπαρξης της απλης???

Διοτι η απλη βγηκε πρωτη στην αγορα και μετα απο 1 μηνα εαν θυμαμαι καλα βγηκε η Gt

Για μια ακομη φορα οσοι περιμεναν λιγο βγηκαν κερδισμενοι:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχική απάντηση από didicola [08-03-2005 19:31]

ρε παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?"εχω" μια απλη 6600 και προσπαθωντας νατης περασω καιωουργιο bios εμεινα με την χαρα....Υπαρχει λοιπον καμια περιπτωση να επαναφερω το παλιο bios της?

Μόνο msi έχω δεί με τέτοια δυνατότητα.

Ρε παιδια να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, πήρα την msi 6600 diamond edition agp με μνήμες ddr3, 400mhz gpu, 800mhz ddr3@2.0ns

Υπάρχει τρόπος να την κάνω gt?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ok1gr [Σήμερα, στις 16:40]

Μόνο msi έχω δεί με τέτοια δυνατότητα.

Ρε παιδια να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, πήρα την msi 6600 diamond edition agp με μνήμες ddr3, 400mhz gpu, 800mhz ddr3@2.0ns

Υπάρχει τρόπος να την κάνω gt?

Οπως ειπε και ο tristeno μια σελιδα πριν, η 6600 με o/c φτανει σε επιπεδα μια στοκ 6600GT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker [04-03-2005 22:15]

’ν γίνεται κάποιος να μου πεί στο περίπου το ποσοστό της διαφοράς αυτών των καρτών σε παιχνίδια όπως το FarCry (σε frames) και στο 3D Mark 2003 (σε 3D Marks). Δεν πρόκειται για έρευνα αγοράς απλά απο περιέργεια ρωτάω.

Επειδή είχα 6600GT πριν την καταστρέψω και τώρα κατανάγκη έχω την 6600 θα σου πώ ότι η 6600gt στο 3d mark 2005 έδινε 3150 περίπου και η 6600 δίνει 3d mark 2005 2150 και εκτός αυτό η διαφορά τους είναι τεράστια. Εμένα μου τραβάει και κάτι κολήματα στο stronghold 2 που είναι παιχνίδι στρατηγικής και δεν έχει γρήγορες εναλλαγές όπως κάτι άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ok1gr [Σήμερα, στις 16:40]

Μόνο msi έχω δεί με τέτοια δυνατότητα.

Ρε παιδια να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, πήρα την msi 6600 diamond edition agp με μνήμες ddr3, 400mhz gpu, 800mhz ddr3@2.0ns

Υπάρχει τρόπος να την κάνω gt?

Τα φυσιολογικά ρολόγια , σύμφωνα με τα specs της nvidia , είναι:

6600GT AGP : 500/900

6600 AGP : 300/700

Εσένα δεν είναι τίποτα από τα 2 , είναι απλά ένα ενδιάμεσο μοντέλο της MSI.

Αν κρίνω και από τις φωτογραφίες της , είναι μια 6600GT με χαμηλότερα ρολόγια (η απλή 6600 έχει πολύ διαφορετικό PCB και απλές DDR1).

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να την κλοκάρεις στις συχνότητες της 6600GT , πιθανότατα θα αντέχει.

Αν θες να αναγνωρίζεται και ως 6600GT , μπορείς να ψάξεις για bios από 6600GT ή να αλλάξεις το όνομα μέσω του rivatuner.

Link to comment
Share on other sites

παντως η diamond κλοκαρει πανευκολα στις μνημες (θα ξεπερασει ευκολα την gt) αλλα λενε οτι τα τελευταια κομματια δεν ανεβαινουν και πολυ πυρηνα.Τα πρωτα 500αριζαν ευκολα.Τωρα λενε 450-480 max.Αλλα και παλι καλα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.