Jump to content



[Greek Gatherings 13-12-2015] supercars roadcars-barcelona moto gp


kyr..

Recommended Posts

To RUF φαίνεται γρηγορότερο http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?track=ks_barcelona-layout_moto&cars=ferrari_458,ferrari_laferrari,ks_nissan_gtr,ks_ruf_rt12r,mclaren_mp412c,mercedes_sls,pagani_huayra&valid=1,2&date_from=&date_to=

Αλλά ας δούμε πως θα πάει με πιο πολύ δείγμα.

Νομίζω το πιο απολαυστικό αμάξι του Assetto , πάντα με TC OFF.

Στην αρχή ξενίζει αλλά θέλει τον τρόπο της.

Αξίζει ένα combo μόνο για πάρτη της.

Θα στεναχωρηθώ αν βγει.

Το AUDI έχει θέμα. Όποιος το παίρνει , έχει kickmatch @akis_z80

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bασικα υπαρχει θεμα με την πορσε...αφου τα ειπαμε και στο chat,στην ευθεια παιζει μονη της με τρομερη διαφορα, 

Συμφωνω οτι ειναι απολαυση αλλα θελει combo μονη της

 

ακη οποτε μπορεις δες το audi εχει kickmatch ...... νομιζω μεχρι 20 slot  ειναι καλα στα 24 ειδα  lag

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

To RUF φαίνεται γρηγορότερο http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?track=ks_barcelona-layout_moto&cars=ferrari_458,ferrari_laferrari,ks_nissan_gtr,ks_ruf_rt12r,mclaren_mp412c,mercedes_sls,pagani_huayra&valid=1,2&date_from=&date_to=

Αλλά ας δούμε πως θα πάει με πιο πολύ δείγμα.

Νομίζω το πιο απολαυστικό αμάξι του Assetto , πάντα με TC OFF.

Στην αρχή ξενίζει αλλά θέλει τον τρόπο της.

Αξίζει ένα combo μόνο για πάρτη της.

Θα στεναχωρηθώ αν βγει.

Το AUDI έχει θέμα. Όποιος το παίρνει , έχει kickmatch @akis_z80

 

 

Σετάπ υπάρχουν?

Μπορείς να στείλεις ingame το σετάπ σου σε άλλο?

Στο προηγούμενο combo που έτρεχα με το r8 ένιωθα σαν Ari Vatanen σε χιονισμένη πίστα με γκρί χιόνι...

Οταν πετύχαινα apex ανοιγα σαμπάνια...

Τρέχει τπτ με το συγκεκριμένο ή απλά κουλαμάρα μου.

Ειδικά εν συγκρίση με replay που είδα απο άλλα παιδιά ήταν η μέρα με την νύχτα τσουλούσα λες και είχα ρουλεμάν αντί για ρόδες.

 

Απο βοηθήματα τι αφήνεται ανοιχτό και τι κλειστό?

Τι βοηθάει και τί όχι?

Και τέλος με το teamspeak ανεβάστε κάποιες πληροφορίες για να μπορεί να συνδεθεί όποιος θέλει... 

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε αεροτομες(aero) 5/6 uhu για να παταει,κατεβασε το camber(alignment)(- πλην οχι τελειως),χαμηλωσε και λιγο την πιεση των ελαστικων(tyres) (psi) 1-2 μοναδες κατω,σε πρωτη φαση..αν ρωτας για το ruf(ειναι δυστροπο το ruf), οχι για τα υπολοιπα

Το audi τα σπαει ειτε gt 3(τα gt2 ειναι πιο σταθερα) ειτε απλο this is assetto corsa  :) θα το βρεις/συνηθησεις στην πορεια,λιγο practice θελει

Απο βοηθηματα factory στον server ειναι καθορισμενα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Σετάπ υπάρχουν?

Μπορείς να στείλεις ingame το σετάπ σου σε άλλο?

Στο προηγούμενο combo που έτρεχα με το r8 ένιωθα σαν Ari Vatanen σε χιονισμένη πίστα με γκρί χιόνι...

Οταν πετύχαινα apex ανοιγα σαμπάνια...

Τρέχει τπτ με το συγκεκριμένο ή απλά κουλαμάρα μου.

Ειδικά εν συγκρίση με replay που είδα απο άλλα παιδιά ήταν η μέρα με την νύχτα τσουλούσα λες και είχα ρουλεμάν αντί για ρόδες.

 

Απο βοηθήματα τι αφήνεται ανοιχτό και τι κλειστό?

Τι βοηθάει και τί όχι?

Και τέλος με το teamspeak ανεβάστε κάποιες πληροφορίες για να μπορεί να συνδεθεί όποιος θέλει... 

 

 

Για το RUF :

 

Aero 4-6

Λάστιχα 25-27

Camper front  τέρμα η μπάρα αριστερά, δλδ όσο μείον πάει.

 

Δεν είχα χρόνο για άλλες ρυθμίσεις.

 

Γενικά : το Assetto δεν είναι PCars ( χεχε ) .  Οδήγα όπως στην πραγματικότητα.

Φρένα δυνατά στην ευθεία.

Όταν αρχίζεις να στρίβεις, άσε σιγά σιγά φρένο.

Στο apex ξεκινάς την επιτάχυνση. Αρχικά σιγά σιγά. Όσο ισιώνουν οι τροχοί τόσο πατάς γκάζι.

 

Επίσης για να μάθεις γραμμές , μπορείς :

 

  • να πατήσεις Ctrl+I -> ενεργοποιεί την racing line
  • να βάλεις ΑΙ στο 100% κ να δεις που φρενάρει/στρίβει
  • να μπεις online και να δεις από την κάμερά του , έναν γρήγορο οδηγό.

Για το combo, θα σου συνιστούσα να πάρεις την 458 που είναι πιο "εύκολη" και άσε τα βοηθήματα αρχικά στο factory .

Προσπάθησε να κάνεις 2:03 ~2.04.

 

Για το teamspeak σου έχω στείλει pm με τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για το combo, θα σου συνιστούσα να πάρεις την 458 που είναι πιο "εύκολη" και άσε τα βοηθήματα αρχικά στο factory .

Προσπάθησε να κάνεις 2:03 ~2.04.

Όντως. ΤΡΑΓΙΚΑ πιο εύκολη/ρυθμίσιμη η 458 και αρκετά εκτός πραγματικότητας το GT-R το οποίο γλυστρά πολύ. Γενικώς θα έπρεπε να είναι αντίθετα μεταξύ αυτών των δύο. Προσπάθησα κι εγώ για το R8 αντιμετωπίζοντας το ίδιο θέμα. Νομίζω ότι θα είναι αρκετά εύκολο και αποδοτικό, αν "θυμίζει" το πραγματικό. Εγώ ακόμα παλεύω να προσαρμοστώ στην sim "πραγματικότητα". Σχεδόν σε κάθε γύρο έχω έξοδο :angry::p

Link to comment
Share on other sites

Όντως. ΤΡΑΓΙΚΑ πιο εύκολη/ρυθμίσιμη η 458 και αρκετά εκτός πραγματικότητας το GT-R το οποίο γλυστρά πολύ. Γενικώς θα έπρεπε να είναι αντίθετα μεταξύ αυτών των δύο. Προσπάθησα κι εγώ για το R8 αντιμετωπίζοντας το ίδιο θέμα. Νομίζω ότι θα είναι αρκετά εύκολο και αποδοτικό, αν "θυμίζει" το πραγματικό. Εγώ ακόμα παλεύω να προσαρμοστώ στην sim "πραγματικότητα". Σχεδόν σε κάθε γύρο έχω έξοδο :angry::p

Σωστες ειναι οι διαφορες τους, το gtr δεν στεκεται στο δρομο σε σχεση με το βιδωμενο 458 στην πραγματικοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστες ειναι οι διαφορες τους, το gtr δεν στεκεται στο δρομο σε σχεση με το βιδωμενο 458 στην πραγματικοτητα.

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Και δεν μιλάω για τον "απόλυτο" χρόνο που μπορούν αυτά τα δύο να καταφέρουν αλλά στην συμπεριφορά που έχουν στο παιχνίδι. Το GT-R ΔΕΝ έπρεπε να γλυστρά τόσο πολύ. Επίσης είδα ότι έτρεξα με την 458 online και φορούσα semislicks, οπότε ίσως γι'αυτό κρατούσε τόσο καλά.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H 458 είναι πολυ ελαφρύτερη και έχει semi slicks. Το GTR είναι 300 βαρύτερο κ φορά λάστιχα δρόμου.

 

Άρα απόλυτα λογικό η 458 να πατάει καλύτερα. Το GT-R είναι πάντως τόσο εύκολο, που πιο δύσκολο είναι να στρίψεις το καρότσι στο supermarket ανάμεσα στα τυριά και στα κρέατα.

 

Επίσης την 458 πάω στοίχημα ότι θα μπορούσε να την ντριφτάρει η γιαγιά μου, χωρίς χέρια αλλά με την μαγκούρα.

 

Η SLS απόλαυση αλλά αργή.

 

Η McLaren , το πιο δύσκολο από όλα, περισσότερο κ από το RUF.

 

Πλακωσε κόσμος και κάτι alien που έδειξαν τα δόντια τους http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?track=ks_barcelona-layout_moto&cars=ferrari_458,ferrari_laferrari,ks_nissan_gtr,ks_ruf_rt12r,mclaren_mp412c,mercedes_sls,pagani_huayra&valid=1,2&date_from=&date_to=&page=0

 

Η 458 στα σωστά χέρια , κάνει απίστευτα πράγματα κ κοντράρει τα RUF.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Τα ελαστικά δρόμου του GT-R είναι σχεδόν semislicks. Η 458 μου φάνηκε τελικά πολύ πιο εύκολη καθώς φοράει semislicks στο AC. Με "δρόμου" έπρεπε -και το κάνει κανονικά- να "γυρίζει" πολύ εύκολα και να ΜΗΝ γυρίζει τόσο πολύ το GT-R στις εξόδους. Στο AC πάντως, σε αυτή την πίστα τουλάχιστον, καθώς δεν έχω εμπειρία, το GT-R δεν συμπεριφέρεται όπως πρέπει. Και δεν μιλάω τόσο για το turn-in που ναι, το βάρος παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

gakis διαφωνω,μια χαρα ειδα να κραταει το gtr δεν το περιμενα το λατρεψα  :) 458 ειναι το γνωστο τραπεζι

 

εχει ενα θεμα στην δευτερα οταν κατεβαζεις ισως για αυτο να σου φαινεται οτι  γλιστραει παραπανω,δεν ειναι οτι γλισταρει πρεπει να υπαρχει μπλοκαρισμα εκει στους τροχους,ισως να ειναι ετσι και στην πραγματικοτητα,αλλωστε δεν ειναι το μονο που εχει εβεστισια εκει

Παντως αν το βρεις εκει και το προσεξεις πεταει  :)

 

mclaren και gtr τα αγαπημενα μεχρι στιγμης ....περιμενω να δω και το audi 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

- camber 3-4 μοναδες θα σου πω το βαραδυ που θα ξαναμπω ακριβως

προσπαθησε να αποφευγεις την δευτερα σε δυο σημεια την βαζω μονο πριν την στροφη και αν δω οτι κραμαει η τριτη τοτε ριχνω την δευτερα μεσα στην στροφη αφου εχουν πεσει πολυ οι στροφες του κινητηρα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Τα ελαστικά δρόμου του GT-R είναι σχεδόν semislicks. Η 458 μου φάνηκε τελικά πολύ πιο εύκολη καθώς φοράει semislicks στο AC. Με "δρόμου" έπρεπε -και το κάνει κανονικά- να "γυρίζει" πολύ εύκολα και να ΜΗΝ γυρίζει τόσο πολύ το GT-R στις εξόδους. Στο AC πάντως, σε αυτή την πίστα τουλάχιστον, καθώς δεν έχω εμπειρία, το GT-R δεν συμπεριφέρεται όπως πρέπει. Και δεν μιλάω τόσο για το turn-in που ναι, το βάρος παίζει ρόλο.

 

link?

 

Για το 2ο, πού το ξέρεις? Έχεις οδηγήσει στην πραγματικότητα? Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται. Το κάνεις ότι θες.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Τα hyperroad δεν ειναι τα γνωστα street..ισως ειναι καποια συγκεκριμενα που βγαζουν οι εταιρειες για καποια μοντελα

Παντως τα λαστιχα αυτα μια χαρα κουμπονουν στο gtr στην πιστα

 

Να εχετε υποψιν σας οτι το grip ειναι 96 αλλο το 100

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

link?

 

Για το 2ο, πού το ξέρεις? Έχεις οδηγήσει στην πραγματικότητα? Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται. Το κάνεις ότι θες.

Το πρόβλημά μου είναι πως "έρχομαι" από τον κόσμο της πραγματικότητας και προσπαθώ να μπω σε αυτόν των sim. Μπορεί να είναι εύκολο για εσάς που έχετε μεγάλη εμπειρία από το AC και όχι μόνο, δεν αντιλέγω. Αυτό φαίνεται και από τους χρόνους που κάνω 10-20sec (  :lol:  :lol:  ) πάνω από εσάς. Το Nissan GT-R έβγαινε με δύο ελαστικά, αναλόγως την έκδοση. Και τα δύο είναι δρόμου και όχι semicliks όμως το pattern τους "φέρνει" πολύ σε semislick καθώς έχει περίεργη/ιδιαίτερη χάραξη και αναλογικά, περισσότερη γόμα από άλλα απλά/radial ελαστικά. Θυμίζει τα Michelin Pilot Sport Cup βασικά. Είναι ανώτερα από ένα απλό sport ελάστικό, κατώτερα από ένα semislick.

Ναι, έχει τύχει να οδηγήσω 3-4 GT-R σε δρόμο και πίστα, όπως και 458 κ.α.. και σε αυτή την πίστα περίμενα το GT-R να μην γυρίζει τόσο πολύ ή τέλος πάντων, να κρατάει καλύτερα. Εγώ προσπαθώ να συνηθίσω την απώλεια των δυνάμεων που ασκούνται πάνω σου όταν οδηγείς ένα κανονικό αυτοκίνητο, άρα δέχεσαι πληροφορίες σχετικά με το τι κάνει το αμάξωμα, η ανάρτηση κλπ. Είμαι άπειρος στην οδήγηση με τιμονιέρα και μου φαίνεται ότι θα αργήσω να μπω στο κλίμα... Θα δω κανα in car δικό σας μπας και ξεστραβωθώ γιατί για την ώρα όλο οικόπεδα αγοράζω... :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.