Jump to content



Πρόβλημα με Laptop & SSD & Windows 10


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα πέρυσι ένα Dell Inspiron 7000 (7537), την έκδοση με το μηχανικό δίσκο του 1TB, και πριν λίγο καιρό τον άλλαξα με SSD και Windows 10pro 64bit (Ήρθε με Windows 8,1Home 64bit), και από τότε το 80% των τερματισμών δεν κλείνει "φυσιολογικά". Δηλαδή κάνω απενεργοποίηση των Windows, και ενώ σταματάνε όλα, o φωτισμός από το πληκτρολόγιο δεν κλείνει και μερικές φορές ακούω τον ανεμιστήρα να λειτουργεί. Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ο SSD που μπήκε είναι ο 850 Evo.

Τέλος να πω πως στο bios έχω κάνει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, και η εγκατάσταση έγινε από την αρχή με αυθεντικά Windows 7 pro και αναβάθμιση σε 10.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα με την εγκατάσταση του ssd. Έχει η Dell κανονικά. Να έκανα καμιά πατάτα και να μην το πήρα χαμπάρι; Πιο πολύ το ρώτησα μήπως το έχει πάθει και κανένας άλλος. Θα ξελασκάρω και θα κάνω αναγκαστικά αν δεν βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα με την εγκατάσταση του ssd. Έχει η Dell κανονικά. Να έκανα καμιά πατάτα και να μην το πήρα χαμπάρι; Πιο πολύ το ρώτησα μήπως το έχει πάθει και κανένας άλλος. Θα ξελασκάρω και θα κάνω αναγκαστικά αν δεν βρεθεί λύση.

 

Μα πιο πάνω γράφεις ότι δεν έκανες "καθαρή" εγκατάσταση....

 

Τέλος να πω πως στο bios έχω κάνει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, και η εγκατάσταση έγινε από την αρχή με αυθεντικά Windows 7 pro και αναβάθμιση σε 10.

 

Εγώ εννοώ quick format και εγκατάσταση μόνο τα 10...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα πιο πάνω γράφεις ότι δεν έκανες "καθαρή" εγκατάσταση....

 

 

 

 

Εγώ εννοώ quick format και εγκατάσταση μόνο τα 10...

Σόρυ δεν ημουν ξεκάθαρος. Έκανα αναβαθμιση και μετά καθαρή εγκατάσταση! Μου έβγαλε bios update. Θα το κάνω και βλέπουμε. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά όλους!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.