Jump to content



[Greek Gatherings 21-02-2016] Circuit de Barcelona-Catalunya - Lotus 72 D


panosdimp

Recommended Posts

Στίς φωτογραφίες η πρώτη στροφή μετά την  εκκίνηση των δύο αγώνων .

Σε κάποια στιγμή φθάσαμε να μαστε 14 καθόλου ευκαταφρόνητο νούμερο παρά τις απουσίες λόγω ανωτέρας βίας.

Φοβερός ο Νάσος με το Φεράρι του στον δεύτερο αγώνα μου γέμιζε τους καθρέφτες συνεχώς ,ευτυχώς το κατενάτσιο μου βγήκε.

Νά στε καλά όλοι περιμένουμε το επόμενο, ο Γιάννης θα ανακοινώσει ποιός θα βάλει .

Screenshot_ks_lotus_72d_ks_barcelona_22-2-116-0-5-15.jpg

Screenshot_ks_lotus_72d_ks_barcelona_22-2-116-0-7-34.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτα συναισθήματα.

 

Καταρχάς μπήκα στο sub 45 club ( το ότι είχα grip 97.7% δεν έπαιξε απολύτως κανέναν ρόλο....).

 

Στον 1ο αγώνα, μου έφυγε ο Πανος λόγω λάθους. Τουλάχιστον εκμεταλεύτηκα τις ατυχίες των αντιπαλων.

 

Στο 2ο αγώνα, γρατσούνισα την 3η  στο κατέβασμα κ δεν μπόρεσα να φρενάρω, απογειώνοντας τον @rapid_fast. Συγγνώμη κ πάλι.

 

@sosnaπολύ γρήγορος με την Ferrari.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο Πάνο για τη διπλή νίκη του.
Στο 1ο αγώνα είχα και επαφή και μάχη με το Νάσο όπου τερμάτισε λιγότερο από ένα δέκατο πίσω μου.
Στο 2ο αγώνα χτύπησε το τηλέφωνο και μετά όλα μαντάρα.
Πρώτη φορά στη 3η θέση και καλύτερο χρόνο στο 1ο Sector με κάνει ικανοποιημένο.

Τελικά θέλει πολύ practice το AC, μάλλον οι 322 ώρες που έχω είναι λίγες.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στον Πανο για τις 2 νικες στον διπλο αγωνα.

Να πω την αληθεια δεν με ειχε πολυσυγκινησει το combo και περισσοτερο με αγγαρεια εμοιαζε η συμμετοχη μου.

Τελικα μου πηγε καλα και το ευχαριστηθηκα ιδιαιτερα κυριως λογω του @gchristod που ειχαμε 2 ωραιες κοντριτσες και στους 2 αγωνες.

1-1 το αποτελεσμα τελικα και αναμενω τον επομενο αγωνα για τη συνεχεια.....
 

Spoiler

 

Ποιος με πεταξε εξω στον πρωτο αγωνα;

Για βαλτε κανα replay γιατι δεν εχω απο τον πρωτο αγωνα.

Δεν καταλαβα αν εφταιγα ή οχι κιολας.....

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ουτε γυρο δεν προλαβα να κανω...χτυπησε ο vitas στα φρενα τον Georgiadis και ο τελευταιος με τη σειρα του εμενα...Εχασα πισω αεροτομη κ συνεπως τον αγωνα...

 

Ξενερωσα τοσο πολυ που δεν καθησα για τον 2ο.

 

(δεν πειραζει, ειχα κ κατι επεισοδια του Banshee που ηθελα να δω) ^_^

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ουτε γυρο δεν προλαβα να κανω...χτυπησε ο vitas στα φρενα τον Georgiadis και ο τελευταιος με τη σειρα του εμενα...Εχασα πισω αεροτομη κ συνεπως τον αγωνα...

 

Ξενερωσα τοσο πολυ που δεν καθησα για τον 2ο.

Μα ο δεύτερος γι αυτό ήταν για νά χεις μια δεύτερη ευκαιρία ,κρίμα.

Ασε που αν ζητούσες restart θα το έκανα αφού ήταν ακόμα αρχή .

Εδώ θέλω να πω να μη το βάζετε στα πόδια με την πρώτη ατυχία ,παράδειγμα προς μίμηση ο  Vitas  είχε μεγάλη ατυχία χθες ,παρ΄ όλα αυτά έκατσε μέσα μέχρι το τέλος τρέχοντας μόνος.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις κερδισει τουλαχιστον 3 θεσεις στην εκκινηση αλλά το χανεις απο λαθος(ή ατυχια) αλλου, τοτε ή σπας την τιμονιερα ή βαζεις ποτακι κ σειρουλα κ χαλαρωνεις ;)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ουτε γυρο δεν προλαβα να κανω...χτυπησε ο vitas στα φρενα τον Georgiadis και ο τελευταιος με τη σειρα του εμενα...Εχασα πισω αεροτομη κ συνεπως τον αγωνα...

 

Είσαι τρελός ρε που χτύπησα άνθρωπο στα φρένα?

 

πριν 9 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Στο 2ο αγώνα, γρατσούνισα την 3η  στο κατέβασμα κ δεν μπόρεσα να φρενάρω, απογειώνοντας τον @rapid_fast. Συγγνώμη κ πάλι.

Εχω μια ροπή να απογειώνω το αυτοκίνητο.!!!

Εσύ απλά με βοήθησες να το κάνω με μαεστρικό τρόπο :) τούμπες δεν έφερα και στεναχωρέθηκα πάντως..

(Το είχα καταφέρει απο μόνος μου στο πράκτις, και πήγαινα στον αέρα ανάποδα και σερνόμουν για 300 μέτρα...)

Τα είπαμε και χτές, δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγγνώμη.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στον προηγούμενο αγώνα είχα τον καλύτερο χρόνο στο lap times μαζί με τον Kosta,  στο qualify  και ενώ το ptracker με έδειχνε πράσινο βαθύ πήγαινα δηλ για κάτω από 8.24.5 έκανα ένα τόσο δα μικρό λαθάκι και βγήκα invalid αποτέλεσμα ξεκίνησα από την 11 θέση στην δεύτερη στροφή την πολύ κλειστή επειδή φοβήθηκα μη φάω κανέναν σχεδόν το σταμάτησα με αποτέλεσμα όταν επιτάχυνα να μη δουλέψει το αντισπίν και να σβουρίξω ,έπεσα πίσω τελευταίος και με διαφορά ,δεν το έβαλα κάτω πλακώθηκα στις προσπεράσεις και βγήκα 4ος και να σου πω και κάτι το απόλαυσα μια χαρά .

Στο χθεσινό αγώνα ειδικά στον πρώτο μετά το λάθος του Δημήτρη  έτρεχα αγγαρεία ,στον δεύτερο όμως με το Νάσο ήταν όλα τα λεφτά ,ξέροντας ότι είναι ταχύτερος πήγαινα οριακά με το άγχος να βαράει κόκκινα ώσπου ήρθε η λύτρωση του τερματισμού .

Με λίγα λόγια δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει το επόμενο λεπτό γι αυτό μη το βάζετε κάτω ποτέ, δυστυχώς οι δρόμοι δεν είναι στρωμένοι πάντα με ροδοπέταλα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στεναχωρηθηκα γιατι ενω ημουν ανελπιστα 5ος, εκανα ενα μικρο λαθος και βγηκα λιγο εκτος δρομου (στην La Caixa) και μου εδωσε ποινη.

Μα εχασα τα φρενα και πηγα ευθεια γιατι με τιμωρεις κ αλλο ρε παιχνιδι???Μετα απο αυτο επρεπε να παω κατω απο 35κλμ και με εφτασε και με περασε ο Γεωργιαδης

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολα τα παιδια!

 

Στον πρωτο αγωνα προλαβα να ξαναμπω ισα ισα(βγηκα λογω προβληματος με την τιμονιερα) αφου ειχαν αρχισει ηδη τα κοκκινα φωτακια!!

Ουτε λαστιχα αλλαξα, ουτε καυσιμα μειωσα, τπτ δεν προλαβα να κανω.. θα μου πεις ρε μ@λ@κ@ γιατι κ στον δευτερο αγωνα που προλαβες να τα κανεις αυτα αλλαξε κατι?? 

 

Οχι απλα λεω... :p:p

 

Οπως και να χει πιο πολυ μπηκα για την παρεα δεν περιμενα κατι περισσοτερο με τοση λιγη προπονηση. Μετανιωσα που δεν εδωσα στο lotus λιγο παραπανω χρονο για να το μαθω καλυτερα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@rapid_fast μην αρπαζεσαι ωρε...δεν με πειραξε καθολου. :D

 

Ξαναειδα το replay...o George με τζαρτζαρει στα φρενα μετα ο vitas πεφτει επανω του και με τη σειρα του ο πρωτος μου ξαναριχνει αλλη μια...τσουζαμεν κατασταση :lol:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@rapid_fast μην αρπαζεσαι ωρε...δεν με πειραξε καθολου. :D

 

Ξαναειδα το replay...o George με τζαρτζαρει στα φρενα μετα ο vitas πεφτει επανω του και με τη σειρα του ο πρωτος μου ξαναριχνει αλλη μια...τσουζαμεν κατασταση :lol:

Δεν αρπάζομαι ωρέ!! πλάκα σπάω...

Εγώ θυμάμαι οτι πραγματοποιούσα μια εξαιρετική προσπέραση όταν διεμβολίστηκα...

Δε θυμάμαι να τράκαρα σε κάποιον στα φρένα...

Μόνο ένα ρεπλέη θα μας σώσει!!

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Lazy Dog said:

@rapid_fast μην αρπαζεσαι ωρε...δεν με πειραξε καθολου. :D

 

Ξαναειδα το replay...o George με τζαρτζαρει στα φρενα μετα ο vitas πεφτει επανω του και με τη σειρα του ο πρωτος μου ξαναριχνει αλλη μια...τσουζαμεν κατασταση :lol:

 

 

 

Μην τι ψάχνετε παιδιά!! Εγώ την έκανα στο πρώτο γύρο τη μαμακία... Αγχώθηκα και μπλόκαρα τους τροχούς με αποτέλεσμα να σας πάρω για ηλιοθεραπεία στην παραλία :p

 

Για το υπόλοιπο του αγώνα έκανα βόλτα. Στον δεύτερο αγώνα και μετά απο κακή εκκίνηση αποφάσισα να "χαλαρώσω" βλέποντας το @Stelios F. να τον πιέζει για 15 γύρους μία lambo :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τι να πω και γω που μπηκα μετα απο 4 μηνες και χαζευα στην εκκινηση και την εχασα και με πηγε στα πιτ :D

μετα λεω δε πειραζει θα ξεκινησω μισο γυρο πισω. μπαμ εξω στον πρωτο γυρο διαλυμενο.

ποτο και σειρουλα και γω λοιπον :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.