Jump to content



[Greek Gatherings 21-02-2016] Circuit de Barcelona-Catalunya - Lotus 72 D


panosdimp

Recommended Posts

Μας αρέσει.. Πλάκα έχει!! Αν κρατηθεί, για την κυριακή ψηφίζω να πάμε με 2 races, να πάρουμε και καμιά ανάσα!!!

Α και ένα ban στο thodoro... Μέχρι την κυριακή τουλάχιστον.. Έχει κάνει practice δεν χρειάζεται άλλο :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αυτοκινητάκι το έδιναν δώρο τις αρχές της δεκαετίας του 1980 στα αφορολόγητα μαζί με 8 κούτες τσιγάρα που είχαν μάλιστα κυλινδρικό σχήμα.. Εχω ένα και παίζει ραδιόφωνο... :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τί setup? Σκίστηκα , έκανα 50 γύρους , άλλαξα τα πάντα και κατάφερα και κατέβασα 0.3 ολόκληρα δευτερόλεπτα.

Μπαίνει ο άλλος, κ πάει στο 1:44:500 με σχεδόν default setup και μου λέει κατεβαίνει κ άλλο...:wacko:

 

Παραιτούμαι...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Αν το νευρικό μας σύστημα ελέγχει και ρυθμίζει τη λειτουργία όλων των οργάνων η lotus 72d αποτελεί το καλύτερο τέστ για να δούμε αν το νευρικό μας σύστημα λειτουργεί κανονικά

Από τα πιο απολαυστικά σε όλους τους τομείς αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει και μην αρχίσετε να λέτε πως ευλογάω τα γένια μου γιατί θα έχετε δίκιο .

Θα ήθελα ένα cup με αυτό το αυτοκινητάκι να το γυρίσουμε σ΄ όλες τις πίστες της kunos  .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλό. Αλλά είναι πολύ πιο εύκολο από ότι περίμενα.

Δύσκολα κάνεις λάθος, το αμάξι θα στο συγχωρέσει.

Μπορείς άνετα να ντριφτάρεις με 250 χωρίς άγχος.

H αριστερή ανηφορική που συνδέει την 10 με την 11, είναι μια άνετη 2α με τέρμα γκάζι. Με άλλα αμάξια εκεί ιδρώνεις. Ίσως τα λάστιχα να παραείναι grippy.

 

Ένα Lotus Type 49 ταιριάζει πιο πολύ στην μ@λακισμένη ιδιοσυγκρασία μου.

Το ίδιο και το Lotus 25.

 

Spoiler

Στο τέλος, κανένα δεν κατεφέρνει να μου αποδώσει την μανιασμένη αίσθηση της ταχύτητας και του κινδύνου του Brabham-Repco BT20 του rF2. Και αυτό είναι μια επιτυχία του τελευταίου.

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Είναι όντως πολύ καλό. Αλλά είναι πολύ πιο εύκολο από ότι περίμενα.

Δύσκολα κάνεις λάθος, το αμάξι θα στο συγχωρέσει.

Μπορείς άνετα να ντριφτάρεις με 250 χωρίς άγχος.

H αριστερή ανηφορική που συνδέει την 10 με την 11, είναι μια άνετη 2α με τέρμα γκάζι. Με άλλα αμάξια εκεί ιδρώνεις. Ίσως τα λάστιχα να παραείναι grippy.

 

Ένα Lotus Type 49 ταιριάζει πιο πολύ στην μ@λακισμένη ιδιοσυγκρασία μου.

Το ίδιο και το Lotus 25.

 

  Reveal hidden contents

Στο τέλος, κανένα δεν κατεφέρνει να μου αποδώσει την μανιασμένη αίσθηση της ταχύτητας και του κινδύνου του Brabham-Repco BT20 του rF2. Και αυτό είναι μια επιτυχία του τελευταίου.

 

Μπορεί να στο συγχωρέσει το αυτοκίνητο το χρονόμετρο όμως ποτέ !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.