Jump to content



[Greek Gatherings 21-02-2016] Circuit de Barcelona-Catalunya - Lotus 72 D


panosdimp

Recommended Posts

Πάντως ισχύει πως το ~default είναι γρήγορο... Ελάχιστες ήταν οι αλλαγές που έκανα, ώστε να είναι stable και πλέων γυρνάω σταθερά στο 1,47,χχ. Ξέρω δεν είναι πολύ γρήγορο αλλά αυτή είναι η στρατηγική που θα ακολουθήσω την κυριακή ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, panosdimp said:

Μπορεί να στο συγχωρέσει το αυτοκίνητο το χρονόμετρο όμως ποτέ !

 

Σωστά.

Πάντως χθες έκανα αγώνα με softs και στους 7 γύρους ήμουν στο 1:46:500 σταθερά χωρίς άγχος.

Θα μου πεις, "ναι αλλά είσαι 2δευτ off pace".

Οκ αλλά από τον Θοδωρή πάντα είμαι χεχε.

 

Δεν ξέρω, απλά έχω την αίσθηση ότι το αμάξι είναι πιο εύκολο από ότι θα φανταζόμουν για μονοθέσιο του 70.

Ίσως το κάνανε έτσι ώστε να κάνει ζευγάρι με το αρκετά πιο σύγχρονο Ferrari 312Τ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 

Σωστά.

Πάντως χθες έκανα αγώνα με softs και στους 7 γύρους ήμουν στο 1:46:500 σταθερά χωρίς άγχος.

Θα μου πεις, "ναι αλλά είσαι 2δευτ off pace".

Οκ αλλά από τον Θοδωρή πάντα είμαι χεχε.

 

Δεν ξέρω, απλά έχω την αίσθηση ότι το αμάξι είναι πιο εύκολο από ότι θα φανταζόμουν για μονοθέσιο του 70.

Ίσως το κάνανε έτσι ώστε να κάνει ζευγάρι με το αρκετά πιο σύγχρονο Ferrari 312Τ.

Φταίει η ξαπλώστρα αλλά είναι προς όφελος του θεάματος και του έντονου ανταγωνισμού εντός πίστας ,αυτό δεν είναι το ζητούμενο τις περισσότερες φορές?

Φυσικά δεν αποκλείω και τα άλλα που είπες τα γουστάρω εξ΄ ίσου και ελπίζω να τα δούμε στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το κόμπο @panosdimp. Σε συνέχεια του στραβώματος που έχω φάει, μού κάνει εντύπωση που ένα μονοθέσιο F1 του '70 είναι τόσο ευκολότερο να το πας από ένα track day-focused αυτοκίνητο του 2014 της ίδιας εταιρείας. Αν ο Colin Chapman ζούσε θα έπρεπε να σουτάρει όλο το τμήμα engineering :p

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή προβλέπω σφαγή!!!!

 

Παναγιώτη πιστεύεις θα ήταν κακή ιδέα να έβαζες για μία ημέρα, έτσι για δοκιμή, 1-2 Ferrari 312?

Θα ήθελα να τα συγκρίνω.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Την Κυριακή προβλέπω σφαγή!!!!

 

Παναγιώτη πιστεύεις θα ήταν κακή ιδέα να έβαζες για μία ημέρα, έτσι για δοκιμή, 1-2 Ferrari 312?

Θα ήθελα να τα συγκρίνω.

Ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H Ferrari έρωτας. Πιο παιχνιδιάρα. Αν και νομίζω πως με λίγο setup θα γίνει copy-paste του Lotus.

Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό. Μου δημιουργεί υποψίες για shortcut από την KUNOS...

 

Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω πως κάνουν τους ίδιους χρόνους κ θα μπορούσε άνετα το combo να έχει κ τα 2 μονοθέσια.

 

Τρελές μάχες με @panosdimp, έχω κρατήσει replay. Πρέπει να είμασταν στον πόντο. Ένας B385 φανταστικά γρήγορος και καθαρός . Να τον προσκαλέσουμε?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορος Δημήτρη μ έσκασες :wub:αλλά είχε και τα καλά του εκτός από το ότι περάσαμε καλά με βοήθησε να κοιμηθώ σχεδόν ακαριαία. 

Για το ferrari που λες θα αφήσω 2 για τους λάτρεις της scuderia και όποιος θέλει ας πάει μ αυτά. Αν θέλετε περισσότερα μου λέτε. 

Σύντομα θα ανακοινώσω το πως θα πάμε το βράδυ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2016 at 21:23, το μέλος panosdimp έγραψε:

LOTUS 72D THELAB.jpgs

                                                                                                 ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

 

Θα γίνουν 2 αγώνες των 12 γύρων χωρίς reverse grid για να έχουμε και την προοπτική μιας δεύτερης ευκαιρίας

PRACTICE                 :                20:15

QUALIFY                   :                21:15

1st RACE                   :                21:30  περίπου 

Τα υπόλοιπα από το teamspeak .

To password  θα δοθεί εδώ κι αν δεν λειτουργεί ο λάμπης από το steam(http://steamcommunity.com/groups/ac-greekgatherings )η το  teamspeak

Επειδή τα αυτοκινητάκια δεν έχουν κόκκινα φωτάκια φρένων παρακαλούνται αυτοί που ακολουθούν να αφήνουν κάποια απόσταση  στην αρχή του αγώνα ,άντε στην πρώτη στροφή τουλάχιστον.

Τα υπόλοιπα τα ξέρετε  ραντεβού λοιπόν το βράδυ .

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χάνω πολύ στο 2ο sector. Αναρωτιέμαι που.

 

Capture2.jpg

 

Capture.jpg

 

Πλάκα έχει το 1ο S, πόσο διαφορετικά μπαίνουμε αλλά τελικά με ίδιο χρόνο.

 

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Χάνω πολύ στο 2ο sector. Αναρωτιέμαι που.

 

Capture2.jpg

 

Capture.jpg

 

Πλάκα έχει το 1ο S, πόσο διαφορετικά μπαίνουμε αλλά τελικά με ίδιο χρόνο.

 

 

Εγώ το βρήκα σήμερα το πρωί νηφάλιος :D. Bέβαια στο s2  είναι ασυναγώνιστος ο Θοδωρής άσε που αν ασχοληθεί θα πάει στο 1,44,000

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.