Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

πριν 12 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Αυτο που λες ειναι που με βαζει σε σκεψεις για το τι να κανω.... Διαβαζα οτι ακομα και με νερο πεφτει blackout wall στα 2100 και για κανα gold chip στα 2150-2180... Απλα θεωρω στο μυαλο οτι το o/c θα ειναι ελαχιστα πιο ευκολο με την FTW....+ τα Ledakia που σου δινουν εξτρα καγκουρια στο κουτι :hehe:

Για μενα παρε την πιο φτηθη απο Εβγα και βλέπουμε Στο ocn.net ενας εχει καταφερει με νερα αλλα θερμοκρασιες μαξ 15c να μεινει σταθερος στα 2200 αλλα σε bench μονο.

Τωρα τι 2050 τι 2100 δεν εχει διαφορα αντε στην καλυτερη 1-2fps  .στα παιχνιδια και σε bench κατι λιγους πoντους παραπανω μαξ 100 π.χ στο 3dmark fs

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

@MAKHS LIMENIKOS 40Ε φθηνοτερα απο evga shop.....Not bad...

την ftw η την απλη ?     € 695,10             https://geizhals.eu/evga-geforce-gtx-1080-sc-gaming-acx-3-0-08g-p4-6183-kr-a1449254.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος MAKHS LIMENIKOS έγραψε:

Λαθος μου....Νομιζα η πρωτη που ειναι στα 727 οτι ειναι η FTW αλλα δεν ειναι τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Λαθος μου....Νομιζα η πρωτη που ειναι στα 727 οτι ειναι η FTW αλλα δεν ειναι τελικα...

η ftw ειναι στα 727   https://geizhals.eu/evga-geforce-gtx-1080-ftw-gaming-acx-3-0-08g-p4-6286-kr-a1449255.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος MAKHS LIMENIKOS έγραψε:

Η ζεστη με εχει επηρεασει!!!Αρα, ηδη ξεκινησαν να ριχνουν τιμες τα μαγαζια εξωτερικου....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον θα μεινω με αυτη θα βάλω και το υβριδιο επανω και οταν με το καλο ερθει η 1080τι ξεκουμπωνω υβριδιο και την πουλαω εκτος εαν την θελουν οπως ειναι οποτε θα κοιτάξω για καστομια 1080τι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανα νέο για διαθεσιμότητα SC και FTW?  

Επίσης, ποιο το νόημα της ftw ακριβώς? Δεδομένου ότι binning δε γίνεται, το εξτρα ρεύμα μου κάνει περισσότερο απάντηση στη γκρίνια ορισμένων που σκέφτονται ακόμα με δεδομένα maxwell...τα καγκουρολεντ μονο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια, καλως ή κακως αμα οι κοκκινοι απο το απεναντι στρατοπεδο δεν κανουν κατι για να κοντραρουν το mid-high της nvidia εστω και λιγο, οι τιμες δε θα πεσουν μεχρι να βγει ο μεγαλος Πασχαλης...Και καλα κανουν οι πρασινοι και δεν τις ριχνουν τις τιμες εφοσον εχουν το μονοπωλιο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Κωνσταντίνος Σ. έγραψε:

Κανα νέο για διαθεσιμότητα SC και FTW?  

Επίσης, ποιο το νόημα της ftw ακριβώς? Δεδομένου ότι binning δε γίνεται, το εξτρα ρεύμα μου κάνει περισσότερο απάντηση στη γκρίνια ορισμένων που σκέφτονται ακόμα με δεδομένα maxwell...τα καγκουρολεντ μονο?

Προς το παρων το ρευμα στο μαμα bios δεν δουλευει.Τωρα με custom bios μπορει η ftw να δειξει τις χαρες της καλα και οι ref.αλλα ολες θέλουν νερο.Μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα ο πασκαλ μου κανει πιο ευαίσθητος στις θερμοκρασιες απο οτι ειναι ο maxwell

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα θα βγουν 2-3 επανεκδοσεις στα 16nm.Ουτε καν asynch shaders δε εχει αυτη.Εδω καλα λενε οτι η πρωτη Ti δε θα ναι με HBM2 αλλα με GDDR5X.

Eπιμενω να λεω εγω η 1080 η καλη μονο ως αναβαθμιση για ενα που εχει ηδη να πουλησει καρτα.Δε αξιζει με τιποτα για μενα 800+ευρω φυσικα απο Ελλαδα.

Αν εφτιαχνα pc απ την αρχη αυτη τη στιγμη θα το σκεφτομουνα πολυ να βαλω κατι πανω απο 400ευρω μεχρι να βγουν οι μεγαλες καρτες.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος Helly έγραψε:

Γιατι απλα θα βγουν 2-3 επανεκδοσεις στα 16nm.Ουτε καν asynch shaders δε εχει αυτη.Εδω καλα λενε οτι η πρωτη Ti δε θα ναι με HBM2 αλλα με GDDR5X.

Eπιμενω να λεω εγω η 1080 η καλη μονο ως αναβαθμιση για ενα που εχει ηδη να πουλησει καρτα.Δε αξιζει με τιποτα για μενα 800+ευρω φυσικα απο Ελλαδα.

Αν εφτιαχνα pc απ την αρχη αυτη τη στιγμη θα το σκεφτομουνα πολυ να βαλω κατι πανω απο 400ευρω μεχρι να βγουν οι μεγαλες καρτες.

Δηλάδη για μενα με την 970 που παιρνω 2+ φορες αποδοση σε 1440p δεν ειναι καλη ? Ασχετα με το ποσο κοστιζει Ελλαδα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Δηλάδη για μενα με την 970 που παιρνω 2+ φορες αποδοση σε 1440p δεν ειναι καλη ? Ασχετα με το ποσο κοστιζει Ελλαδα.

 

 

Αν ειναι "ασχετα με το ποσο κοστιζει ελλαδα" τοτε ειναι η καλυτερη μονοπυρηνη καρτα του κοσμου αυτη τη στιγμη! Αλλα επειδη παιζει ρολο και η τιμη μπορεις να κερδισεις σημαντικη αποδοση και με λιγοτερα απο 800 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Δηλάδη για μενα με την 970 που παιρνω 2+ φορες αποδοση σε 1440p δεν ειναι καλη ? Ασχετα με το ποσο κοστιζει Ελλαδα.

αν χρειάζεσαι αυτή την 2+ απόδοση, ίσως να "αξίζει".. αν και δεν ξέρω κάποιον τίτλο που χωρίς την 1080 θεωρείται "unplayable" στα 1440p, ώστε να θεωρείται "ανάγκη".. 

Link to comment
Share on other sites

Μα ελατε τωρα, η 980ti και κατα συνεπεια η 1070 ειναι στο οριο των 60 στους νεους σκατοκονσολοπορτ τιτλους που ειναι γραμμενους για καρτες 5 φορες πιο αδυναμες και με δεδομενο οτι οι νεες κονσολες με κατι σαν 480 πραγματικα πιστευετε οτι η 1070 θα τα βγαζει περα; Ουτε η 1080 θα τη παλευει αν και τα 80+ fps της 1080 ειναι οπως και να το κανουμε πιο future proof.

Μη μου πει καποιος "τοτε περιμενε την ti" γιατι θα απαντησω γιατι να μην περιμενω την 1180 και κλπ κλπ.

 

Σκεψου μονο πως μεχρι πριν λιγους μηνες που απλα βρηκα την 970 στα 200Ε ημουν 3+ χρονια με την 7950 περιμενοντας το ποτε οι καρτες θα μπορουν να παιξουν ανετα 1440p.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.