Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

ASUS issues official statement on ‘boosted’ review samples

Παράθεση

Apparently ASUS marketing team sees no problem in review samples shipping with different BIOS to editors. Those samples are set to ‘OC mode’ by default, while retail units require special software to be set into the same mode....

 

GIGABYTE announces GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Water cooling

GIGABYTE-announces-GeForce-GTX-1080-Xtre

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μια 780ti matrix που παίζω στα 1080p και δεν σκοπεύω άμεσα να αλλάξω ανάλυση, αξίζει να δω για 1070 σε αυτή την ανάλυση η μείνω όπως είμαι και να παω για μόνιτορ αρχικά ???

Sent from my D6503 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

^^^^^^^

Μεγιες-Μεγιες :)

 

Κοιτα τωρα κι εσυ σαν τους αλλους ε!!!!! βαλε την καρτα επανω και να συνεχιζεις να γραφεις εδω, περι ανεμων και υδατων :p Εσυ δεν θα την γλυτωσεις!!!!!!!!!!!!!!!!

Κανα νουμερο και κανα μπεντσακη γιατι την ενοτητα " Μετρήσεις & Αποτελέσματα Υπερχρονισμών " την βλεπω να κλεινει!!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, csaris said:

Χμμμμμμ....

 

 

Από που αν επιτρέπεται? Αν και φανατικός της εβγα με τις καθυστερήσεις και το ανύπαρκτο στοκ μάλλον και γι αυτό το μήνα, ακόμα και για τα preorder του Μαΐου όπως το δικό μου έχω ξενερώσει  !

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MAKHS LIMENIKOS said:

 

Ευχαριστώ αλλά κι όμως κανείς δεν έχει stock για SC, FTW, μόνο ο caseking από 28 και αν. (δίνει κάποια ημερομηνία θέλω να πω...)

Η eu.εβγα δε δίνει καν μήνα -_-  Οπότε με το που πάρω το refund απ το preorder μάλλον θα κοιτάξω και προς msi μεριά...

Έγινε επεξεργασία από Κωνσταντίνος Σ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα τωρα κατι για τα ΖΩΑ εκει στην nvidia που καθομαι και παιδευομαι 1 ωρα τωρα να δω τι μπορει να φταιει και εχω flickering στο desktop στα 144ΗΖ αλλα τεσπα...

 

https://forums.geforce.com/default/topic/939358/geforce-1000-series/gtx-1080-flickering-issue/

 

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4166

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Delijohn said:

 

Επιτελους ακουσα και κατι λογικο...

 

13 minutes ago, csaris said:

Θα ελεγα τωρα κατι για τα ΖΩΑ εκει στην nvidia που καθομαι και παιδευομαι 1 ωρα τωρα να δω τι μπορει να φταιει και εχω flickering στο desktop στα 144ΗΖ αλλα τεσπα...

 

https://forums.geforce.com/default/topic/939358/geforce-1000-series/gtx-1080-flickering-issue/

 

GeForce Hotfix driver 368.51

Νομιζω βγηκε driver σημερα με fix :)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LocoDiceGR said:

Επιτελους ακουσα και κατι λογικο...

 

Νομιζω βγηκε driver σημερα με fix :)

@@ παλι το κανει!

 

Μονο στα 120ΗΖ δεν το κανει.

 

Τι να πει κανεις με τα ανθρωποειδη ρε πουστη... :amen:

Έγινε επεξεργασία από csaris
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@csaris Πάλι καλά που ενημέρωσες Χρήστο... έχω φίλους με το δάχτυλο στην σκανδάλη.. κάτσε να τους πώ να περιμένουν λίγο. Πάντως το φαινόμενο αυτό δεν ξέρω αν έχει πάρει μεγάλη έκταση ή οχι αλλά για τα λεφτά που κάνει η κάρτα είναι απαράδεκτο! @LocoDiceGR Στο Fix δεν αναφέρει κάτι για 144Hz Fix.. λέει απλά για υψηλά refresh rates (γενικά δλδ...). Στα 120Hz λέει ο Χρήστος οτι είναι ΟΚ, αλλά οχι στα 144Hz... ;) 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, csaris said:

Στο λινκ που δινω πιο πανω τους κραζω αβερτα..

 

Καποια μλκια εχουν κανει με τα ρολογια και ειναι πολυ χαμηλα σε idle@144hz και το κανει αυτο.

Ελπίζω να μην χρειαστεί εκτός απο νεότερο Fix driver & κανένα VBIOS update... σύμφωνα με το δικό μου ιστορικό χρειάστηκαν και τα 2 για να εξαλειφθεί το πρόβλημα 100% (σε κάρτες AMD). Απο την άλλη.., μία με το θέμα του fan στις FE, μία τώρα με το flickering στα 144Hz... καλά δεν τις δοκιμάσανε εκεί πέρα στην Nvidia?? Σε τέτοιες ακριβές κάρτες δεν τα κάνεις αυτά... Nvidia!

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος csaris έγραψε:

Στο λινκ που δινω πιο πανω τους κραζω αβερτα..

 

Καποια μλκια εχουν κανει με τα ρολογια και ειναι πολυ χαμηλα σε idle@144hz και το κανει αυτο.

 

Δοκίμασε να κλείσεις το g-sync και επίσης βάλε 165Hz. Στο OC mode η rog ζητάει περισσότερο "juice" απο την κάρτα και πιθανόν να διορθωθεί το πρόβλημα σου.

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.