Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

Πολλά;;;;;;;;;; Έχουμε και λέμε

Για 3500 καθάρα ΕΤΗΣΙΑ κέρδη ... 26% φόρος ΑΠΟ ΤΟ 1ο ευρώ (δεν υπάρχει αφορολόγητο) ==> 910 ευρώ....Προκ φόρου 75%==>680 ευρώ...εισφορά επιτηδευματία ==> 650 ευρώ, - προκαταβολή φόρου προηγούμενου έτους 500 ευρώ ......=910+680+650-500= 1740 ευρώ...

Άρα 3500-1740=1760 ευρώ... έχεις το 50,28% της ατομικής επιχείρησής σου ...το υπόλοιπ το έχει το κράτος 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι μισθωτος δυστυχως τετοια ειναι τα νουμερα...Εμεις δεν εχουμε τετοια νουμερα απλα ο μισθος μας με τις κρατησεις που εχει καθε μηνα ειναι σαν να πληρωνουμε και εμεις τα ιδια χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω 4....μία θέλω...αλλά αν ενας ελ.επαγγελματίας δουλεύει 12ωρα με συνεταίρο το κράτος , ζητώντας στο τέλος τα μισά κέρδη, τότε δεν έχω την αγοραστική δύναμη να πάρω ούτε αυτή τη μια κάρτα που θέλω  ... τεσπα...δεν είναι αυτό το θέμα...όποιοι έχουν μαγαζί ξέρουν

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@icy20 από θερμοκρασίες η κάρτα πως είναι? Aν μπορείς να μας πεις σε idle και load.

 

Σε κάποια καταστήματα που πήρα τηλ. να ρωτήσω αν αντικαθιστούν την κάρτα σε περίπτωση coil whine,

μου είπαν αν είναι έντονο ναι και ένα απ'αυτά μπορούν να την δοκιμάσουν μπροστά μου.

 

Θα πήγαινα για την κάρτα σήμερα αλλά έτρεχα στον λογιστή. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Πολλά;;;;;;;;;; Έχουμε και λέμε

Για 3500 καθάρα ΕΤΗΣΙΑ κέρδη ... 26% φόρος ΑΠΟ ΤΟ 1ο ευρώ (δεν υπάρχει αφορολόγητο) ==> 910 ευρώ....Προκ φόρου 75%==>680 ευρώ...εισφορά επιτηδευματία ==> 650 ευρώ, - προκαταβολή φόρου προηγούμενου έτους 500 ευρώ ......=910+680+650-500= 1740 ευρώ...

Άρα 3500-1740=1760 ευρώ... έχεις το 50,28% της ατομικής επιχείρησής σου ...το υπόλοιπ το έχει το κράτος 

 

Δε τα υπολισες καλα, καθολου καλα.

Τα 1760 θα τα ξοδεψεις σωστα ; αφαιρεσε 24% φπα σου μενουν 1419Ε αρα πρακτικα εχεις το 40,5% της επιχειρησης σου :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτα που ελεγα πιο πριν σε καποιο ποστ μου 

Καλα μας κανουν και ψηφίζουν οτι θελουν οπως το θελουν οπως τους εξυπηρετεί 

Αφου δεχομαστε την μαλακια που εχει στον εγκέφαλο ο καθενας που κάθεται στις καρεκλες της βουλής. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Idle ειναι στο 51 ολα auto. Load δεν εχω δει. Απο βδομαδα τωρα. 

Coil whine ειχαν ΟΛΕΣ οι καρτες που ειχα 3 970 μια 980ti και η 1070 αλλα το παρατηρεις μονο οταν ερχεται απο idle η καρτα που δεν δουλευει το fan. Αλλωστε εχει 8 ανεμιστηρες το κουτι. Που να ακουστει καθαρα... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι μισθωτος δυστυχως τετοια ειναι τα νουμερα...Εμεις δεν εχουμε τετοια νουμερα απλα ο μισθος μας με τις κρατησεις που εχει καθε μηνα ειναι σαν να πληρωνουμε και εμεις τα ιδια χρηματα...

Καλύτερα να μην αναφέρω τι κρατήσεις έχω σε φόρο, έκτακτη εισφορά και ΙΚΑ σαν μισθωτός. Εκεί να δεις σκίσιμο που πέφτει, χώρια τα λεφτά που δίνει και ο εργοδότης μου για το ΙΚΑ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geovas77 said:

Καλύτερα να μην αναφέρω τι κρατήσεις έχω σε φόρο, έκτακτη εισφορά και ΙΚΑ σαν μισθωτός. Εκεί να δεις σκίσιμο που πέφτει, χώρια τα λεφτά που δίνει και ο εργοδότης μου για το ΙΚΑ.

Το ιδιο λεμε. Κ εγω μισθωτος ειμαι. Αν δεν πληρωνα ικα το οποιο ουδεποτε χρησιμοποιω θα ζουσαμε σαν ανθρωποι... 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τοσα χρονια τι κανω λαθος και παντα πληρωνω? Και να ελεγα οτι βγαζω κ πολλα λεφτα να ελεγα παει στο διαολο. Τωρα πια ουτε 850 καθαρα δεν βγαζω... Βεβαια το καναμε το τοπικ απο πασκαλ σε εφορια thread... 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα σα μισθωτος εαν εχεις σοβαρο λογιστηριο εκει που εργαζεσαι δε θα επρεπε να πληρωνεις φραγκο, εκτος απο κατι μεγαλης ακινητης περιουσιας, ενφια και κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.