Jump to content



[Tango X] Series 1 - Race 1/5


racer

Recommended Posts

Από τους πιο επεισοδιακούς αγώνες έβερ.

 

Σόρρυ στο Lazy Dog που φρέναρε νωρίτερα από οτι εγώ στο τελευταίο εσάκι κ έπεσα πάνω του αλλά κ στους 2 Γιώργηδες με την εντυπωσιακή σχεδόν τριπλή πιρουέτα. :lol:

 

Μαγνητάκι είχα  με τον Lazy Dog :lol::lol:, ν αγιάσω δεν μ άφησε :amen::hehe:

 

Το σίγουρο είναι οτι έχω πόντιουμ στις σβούρες σε αυτόν τον αγώνα.

 

Congrats στους ποντιούχους κ σε όσους τερμάτισαν.

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από τους αγώνες που θα ήθελα να ξεχάσω.

Απροπόνητος , χωρίς setup , στην χειρότερή μου πίστα. Πάντα έχω πρόβλημα να πάρω σωστά την Bit-kurve και χάνω τρελό χρόνο στην ευθεία.

 

Στο qualy νευρίασα γιατί έχασα στην τελευταία στροφή, ένα "σίγουρο" 1:50:400".

Μετά νευρίασα πιο πολύ που στηριζόμενος στον Ιάσονα για 2' χρόνο, σηκώθηκα για κατούρημα. Οριακά πάτησα drive, ώσπου να βάλω ακουστικά κτλ, έχασα την εκκίνηση κ 2 θέσεις.

Εκεί έμπλεξα σε μάχη με @Lazy Dog, ο οποίος έχω την αίσθηση ότι έκανε συνέχεια divebombing (ή εγώ φρέναρα σαν μ@λάκας). Χάνω χρόνο κ ψυχραιμία κ κάνω λάθη. Τετακέ.

Με φτάνει ο @spyder, ωραία μάχη μέχρι που τα ηλίθια collisions κάνουν το "θαύμα" τους. Πραγματικά αρχίζω και ξενερώνω με το Assetto σε αυτό το θέμα.

Και άλλο χάσιμο χρόνου.

 

Τουλάχιστον, από ατυχίες των αντιπάλων, τερμάτισα μια θέση πάνω από το qualy. Κάτι είναι κ αυτό. Την επόμενη ελπίζω καλύτερα.

 

Συγχαρητήρια στον @Thodoris1884, με έχει πραγματικά εντυπωσιάσει η ταχύτητα και η σταθερότητά του σε όλες τις συνθήκες κ με οποιοδήποτε αμάξι!!!!

 

P.S. Απαράδεκτα μεγάλη λίστα με incidents. Τι το περάσατε? Συγκρουόμενα? Γιατί έτσι?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

μην εισαι μονιμα αρνητικος ρε συ. εδω τρακαρουνε στην f1 οχηματα εκατομμυριων. θα ξεκιναγαν 19 αμαξια στο παιχνιδακι και δε θα τρακαραγε ουτε ενας? ευχαριστησου λιγο την κατασταση.

 

εγω αν και ενοειται εχω να παξω σοβαρα μηνες, ευχαριστηθηκα αγωνα. το καλο με τα πολλα ατομα ειναι οτι παντα καποιος θα ειναι στα κιλα σου να κανεις λιγο μαχη. εκει με τον wolves παλευαμε!! μεχρι που στο τελος τον περιμενα και λιγο αν καμια φορα ανοιγα διαφορα να παιξουμε αλλα μαλλον ειχε κουραστει και σου λεει ασε να τερματισω τουλαχιστον :D κουραστηκα πολυ με το manual αλλα τι να σας κανω που δε σας αρκουν τα αμαξακια με shifter :p 

 

@GoMaR thanks γα την οργανωση τα skin κλπ ολα μια χαρα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους για τη συμμετοχη και congrats στον "γνωστο αγνωστο" :bleh:  για τη νικη του.

Μπραβο σε Ιασονα και Τασο για την οργανωση του ολου θεματος.

Για τα skin δε βλεπω να γραφετε κατι. Επαθα πλακα, βλεποντας τα ολα μαζι. Ακομα ενα μπραβο στον @GoMaR (αν και την ωρα που μου εριχνε γυρο το "I AM NIKON" σκεφτηκα να την κανω την στραβοτιμονιά ταχα-ταχα μου, κατα λαθος :p , να μην επαναληφθει, ετσι; )

 

Στον αγωνα πραγματικα αισθανομουν σαν να ειχα 300κιλα ballast. Με εφταναν ολοι και με περναγαν για πλακα και ειδικα στις ευθειες τους εχανα πολυ ευκολα. Σιγουρα καποια μλκια επαιζε με το setup μου. Δεν προλαβα να ασχοληθω ομως με το συγκεκριμενο κομματι.

Παντως ανα διαστηματα ευχαριστηθηκα καποιες μαχες πριν τελικα με τελειωσουν ολοι. Κυριως με @Aris Teidis και @fuz10n

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι στο πρακτις που μου κορναρες οσο ημασταν διπλα διπλα!! :D

Βεβαια σα καλυτερη εταιρια η νικον,εφυγε μπροστα.lol :hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για μάχες...και γω θυμάμαι τον wolves στο bf3 να με κυνηγάει και να με μαχαιρώνει μπαμπέσικα όταν camperωνα και σημάδευα τον wizard με το μ98b

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω την κλάψα για τις αδικίες της ζωής α λα Ξανθόπουλος:

Παραβλέπω το γεγονός ότι έφαγα χτύπημα στον 1ο γύρο από διοργανωτή (θα σε πάω στα δικαστήρια!!!) και ποστάρω το fail των fanatec pedals (ή του usb hub που τα έχω συνδεδεμένα).

Κατά τη διάρκεια του αγώνα νόμισα ότι έχασα αλλαγή ταχύτητας, αλλά στο replay είδα ότι τα πεντάλ έφαγαν 2 φορές στον αγώνα στιγμιαία φρίκη (σαν disconnect) που κόστισε 4sec στον γύρο 14 και άλλα 4sec στον 15:

 

 

Φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι αν έφτανα τον theodore θα άλλαζε κάτι. Όπως συνήθιζε να λέει ο σοφός Πουρναράκης "άλλο να φτάσεις κάποιον και άλλο να τον περάσεις" :D

 

 

edit: τώρα που το βλέπω καλύτερα, μάλλον είναι το hub γιατί ταυτόχρονα με το reset των pedals μπαίνει και νεκρά, που σημαίνει ότι έκανε disconnect και το shifter που έχω συνδεδεμένο στο ίδιο hub

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Μιας και μιλάτε για μάχες...και γω θυμάμαι τον wolves στο bf3 να με κυνηγάει και να με μαχαιρώνει μπαμπέσικα όταν camperωνα και σημάδευα τον wizard με το μ98b

Περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις.

Εχω γινει μεγας πελατης με δαυτους εδω....

Δεν ειναι κακη ιδεα το μαχαιρακι, παντως :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@liakjim μια φορα μπορεις να μου πεις οτι ισως φρεναρα λιγο αργοτερα αλλά δεν φταιω εγω αν για να στριψετε για Σμυρνη πρεπει να ανοιχτειτε μεχρι τις Ηνωμενες Πολιτειες...ειδα κενο κ μπηκα.

 

Δεν θα σχολιασω τιποτα αλλο για τον αγωνα....τουλαχιστον 3 φορες με πεταξαν εξω....

 

Πανω που εβρισκα ρυθμο, ξανα επιαναν θερμο τα λαστιχα.....μπαααααμ εξω παλι.

 

Και το ωραιο ειναι οτι τα ακουσα κ απο πανω....

 

Για να μην το κουραζουμε(ως συνηθως) λοιπον, ας πουμε οτι φταιω εγω κ ας τελειωσει το θεμα εδω...

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:

Σημερα φευγω.Θα παρω το μηχανημα μαζι να εξετασω οσο μπορω τα reports στο εξοχικο μου.

 

Αποκλειστική εικόνα του εξοχικού όπου θα παρθούν οι αποφάσεις και θα γίνουν οι ανθρωποθυσίες

scenesetter-mansion.jpg

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

reports..για αυτο ειανι τα reports!!

Μπορει να θελεις να αποσυρθεις (πραγμα που δε νομιζω να το θελει κανενας) αλλα αν πχ φταιει αλλος και παρει ποινη ,μπορει να χασει θεσεις και να επωφεληθει καποιος αλλος.

Να ξερετε στα reports εξεταζονται και οι δυο!

Οποτε στειλτε μας reports!!

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε μαστορα..:p

Θα την ετοιμασουμε εντος των ημερων.Για να περαστουν βαθμολογιες πρεπει να εξεταστουν ολα τα cuts για καθε εναν οδηγο για ολους τους γυρους.Χρονοβορα διαδικασια.Οποτε θα αργησει λιγο η τελικη βαθμολογια! Η προσωρινη δεν εχει νοημα γιατι ενδεχεται να αλλαξει.Παντως στο πρωτο ποστ εχουμε ποσταρει τον πινακα βαθμολογιων αναλογα την θεση.Μπορεις να παρεις μια ιδεα απο εκει
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Τι θα γίνει ρε θα φαγωθείτε καθόλου??? Να έχουμε κάτι να διαβάζουμε να περνάει η ώρα μας?!!!

Μάθαμε όλοι να ουμ τώρα γίναμε Ευρωπαίοι...

 

Ωπ.. δικος μου... !!!

Ασε, πολυ ξενερωτοι ρε...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

Τι θα γίνει ρε θα φαγωθείτε καθόλου??? Να έχουμε κάτι να διαβάζουμε να περνάει η ώρα μας?!!!

Μάθαμε όλοι να ουμ τώρα γίναμε Ευρωπαίοι...

Δε ξερω τι λες...οι πινακιδες γραφουν GB :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την απουσια (δεν κοιμηθηκατε καποιοι ειδα που δεν μπηκα :p ) αλλα μπλεξαμε στο γιατρο με την συζηγο, και μπηκα 9+ σπιτι.

Την επομενη τεταρτη θα ειμαι πιο καλα οργανωμενος ετσι το ΚΟΚΚΙΝΟ S να αλωνισει στις πιστες!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.