Jump to content



[Tango X] Series 1 - Race 1/5


racer

Recommended Posts

Έφτασε λοιπόν η ώρα του πρώτου αγώνα στον Tango X! Η πίστα θα επιλεγεί με random τρόπο και θα ανακοινωθεί σε αυτό το thread στις 18:00 μαζί με τον κωδικό του server. Υπάρχει χρόνος δηλαδή μέχρι τις 19:30 για ελεύθερο practice.   

 

 

 

Timetable: 

 

  • 19:30 - 21:15 practice
  • 21:15 - 21:30 qualifying
  • 21:30 race (2min break)

 

Server info:

 

  • Grip 96% στο practice με 100% μεταφορά ανά session ώστε να καταλήγει στο ~98% στο τέλος του αγώνα
  • Ώρα πίστας 10:00 και θερμοκρασία 25c, mid clear conditions
  • Damage 50%
  • Ο αγώνας θα έχει διάρκεια ~40 λεπτών, οι γύροι θα προσαρμοστούν ανάλογα με την πίστα που θα επιλεγεί

 

Points system: 

 

1st Place      25 Points
2nd Place     20 Points
3rd Place     16 Points
4th Place     14 Points
5th Place     12 Points
6th place     10 Points
7th Place      9 Points
8th Place      8 Points
9th Place      7 Points
10th Place   6 Points
11th Place   5 Points
12th Place   4 Points
13th Place   3 Points
14th Place   2 Points
15th Place   1 Points

 

Οι 3 πρώτοι στον επόμενο αγώνα θα τρέχουν με ballast 40, 25 και 10KG αντίστοιχα

 

Penalties: 

 

Μπορείτε να στείλετε reports με PM σε 'μένα ή στον @GoMaR

Από τα 7 cuts και έπειτα, προστίθεται 1 sec στο συνολικό χρόνο για κάθε cut. Αυτό σημαίνει ότι αν κόψετε 15 φορές την πίστα, θα τιμωρηθείτε με 15 sec ποινή στο συνολικό σας χρόνο. 


 

 

Καλή μας αρχή και καλό αγώνα σε όλους! 

 

 

 

Racers shoutout: 

 

@racer @GoMaR @Oxide Burnedbrain @spyder @fatalara @Lazy Dog @Georgiadis Giorgos @thazio @akis_z80 @liakjim @wolves @Aris Teidis @kyr.. @Anthemius @troffeo @uodvrhw @fuz10n @sosna @Stathis1 @Thodoris1884 @geovas77 @GeoF1 @khr1s @socratis_7

Έγινε επεξεργασία από racer
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Χθες μια χαρα συνδεόμουν και τις άλλες μερες επίσης. Δεν άλλαξα τίποτα απολύτως στο διάστημα αυτό,λογικά κάποιο πρόβλημα θα έχει το steam και να επηρεάζει συγκεκριμένη ομάδα χρηστών,μέσα σε αυτούς και εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

program files (x86) / steam/ userdata

κανε τον φακελο rename (πχ προσθεσε ενα τελευταιο γραμμα)

και ανοιξε το steam

 

btw : προς ολους , καντε add τον Τασο στο steam και μπορειτε να κανετε broadcasting.
Tasotza το ονομα του

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Η πιστα ειναι : Nurburing Sprint

512px-Circuit_N%C3%BCrburgring-2002-Spri

 

password : tango1

 

Προσοχη στις στροφες 4-7-9-10

στις 19:30 γινεται restart ο σερβερ σε συνθηκες αγωνα!

 

στατιστικα του σερβερ : http://manager.rackservice.org:50424/sessionstat

 

@racer @GoMaR @Oxide Burnedbrain @spyder @fatalara @Lazy Dog @Georgiadis Giorgos @thazio @akis_z80 @liakjim @wolves @Aris Teidis @kyr.. @Anthemius @troffeo @uodvrhw @fuz10n @sosna @Stathis1 @Thodoris1884 @geovas77 @GeoF1 @khr1s @socratis_7

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα . Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να τρέξω σήμερα (σας ζηλεύω) λόγω μετακόμισης αυτο τον καιρό . Την επόμενη Τετάρτη θα είμαι μέσα θέλω να πιστεύω . Καλό race να έχετε :) .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο guys good race.@akis_z80  Είχες καλύτερο ρυθμό στον αγώνα αν είχαμε 3-4 laps ακόμα δεν την γλύτωνα. :p

 

@liakjim Είχα κρατήσει απόσταση τουλαχιστον 3 secs πίσω σου στο qual. Στα μισά του λαπ  ύστερα από αρκετά λαθη που έκανες σε έφτασα εύκολα. Αποψη μου ειναι απο τι στιγμή που έχεις κάνει κακό λαπ να με αφήσεις να περάσω. Δεν το έκανες και εγώ για να μη χάσω τον χρόνο μου έπεσα πάνω σου, sorry  για αυτό.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

http://simresults.net/160309-5Ye

http://manager.rackservice.org:50424/sessiondetails?sessionid=401#

 

replay: https://www.dropbox.com/s/kaory3z50u4z47o/bmw_m3_e30%40nurburgring-sprint_Tango%20Race%201.rar?dl=0

βασει αυτου θα κανουμε τα ρεπορτς!

 

Οι στροφες που θα ελεγξουμε για cuts Θα ειναι οι 2,4,6,7,9,10
Reports για συμβαντα του αγωνα σε πμ στον Τασο η εμενα.
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1ο μου race με shifter! Μπορεί να είμαι 2-3 sec πιο αργός απ´ ότι με τα paddles (λέμε τώρα και καλά δικαιολογίες), αλλά έχει άλλη χάρη! Δεν έλειψαν τα λάθη, αλλά κάποιοι έκαναν πιο χοντρά λάθη  από εμένα και έτσι τερμάτισα στη 10δα! :D

 

Για άλλη μια φορά, ευχαριστήθηκα μάχες με τον thazio! 

 

Μπράβο σε όλους για τη συμμετοχή και στον Θοδωρή, για άλλη μια φορά, για τη νίκη του!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους, επεισοδιακός αγώνας για πολλούς, είχα ωραία μάχη με το Δημήτρη σόρρυ που σε χτύπησα στο τέλος της ευθείας.

Πρέπει να το φτιάξουν αυτό, να χτυπάς τον άλλο με 7χ.ω. και να φέρνουν και οι 2 σβούρες λες και ήταν 70χ.ω.

Αν δεν είχα την ατυχία στην αρχή που ο thazio με ακούμπησε απο πίσω και έκανα σβούρα ίσως να ήμουν καμμιά θέση παραπάνω.

Δεν με πειράζει το ευχαριστήθηκα και η μπέμπα είναι σούπερ μόνο που πρέπει να τη πηγαίνεις με το πλάι :)

Μπράβο και πάλι στούς 3 πρώτους.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.