Jump to content



ΠΟΙΟ DVD-RW?


nickthegreek

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ PLEXTOR ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ? ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ PLEXTOR ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΩ. ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΙΑ? (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ)

Link to comment
Share on other sites

ποιο είχες? επειδή κι εγώ έχω plextor και δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος, γι' αυτό στο λέω.

το px-708a έχω.

ps αν σου είναι εύκολο γράφε με μικρά, καθότι τα κεφαλαία είναι σαν να "φωνάζεις" :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 23:05]

Νec 3520 ή το καινούριo το LG gsa-4163B

To Νec έχει ένα σορό firmwere (με ότι συνεπάγετε αυτό) ενώ το LG είναι πολύ καλό και γρήγορο...

Συμφωνω :)

Link to comment
Share on other sites

Μην τους ακούς. Plextor και ξερό ψωμι. :jump:

Εχω το 708Α και κανένα πρόβλημα. Καλύτερα πάντως να περιμένεις την έκδοση του 716 σε slot. Μου έχει γυαλίσει και μένα. :upside:

http://www.plextor.be/products/px-716al.asp?choice=PX-716AL

:worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

να σε ενημερώσω μόνο πως το δικό μου κάηκε σαν cd στους 3 μήνες, και το 2ο που μου στείλανε δεν είναι τόσο καλό σαν dvd recorder, κάνει αρκετά χειρότερες εγγραφές, είναι ελλεεινά εκλεκτικό και κοινώς πολύ αστάθεια.

επίσης δεν ήμουνα μόνος, στο cd freaks σχεδόν σε όλους καιγόταν σαν cd.

η plextor από ότι ακούω και από άλλες γνώμες δεν είναι όπως ήταν...

πάντως η εγγύησή του είναι κορυφαία, 1 βδομάδα τους πήρε συνολικά να μου το αλλάξουν, αλλά το μειονέκτημα είναι ότι πρέπει να τη χρησιμοποιείς συχνά...

μάλλον και αυτό που έχω για αλλαγή πάει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 00:16]

να σε ενημερώσω μόνο πως το δικό μου κάηκε σαν cd στους 3 μήνες, και το 2ο που μου στείλανε δεν είναι τόσο καλό σαν dvd recorder, κάνει αρκετά χειρότερες εγγραφές, είναι ελλεεινά εκλεκτικό και κοινώς πολύ αστάθεια.

επίσης δεν ήμουνα μόνος, στο cd freaks σχεδόν σε όλους καιγόταν σαν cd.

η plextor από ότι ακούω και από άλλες γνώμες δεν είναι όπως ήταν...

πάντως η εγγύησή του είναι κορυφαία, 1 βδομάδα τους πήρε συνολικά να μου το αλλάξουν, αλλά το μειονέκτημα είναι ότι πρέπει να τη χρησιμοποιείς συχνά...

μάλλον και αυτό που έχω για αλλαγή πάει...

Ένα χρόνο το έχω. Έχω κάψει 100 περίπου dvd και καμια 50αριά cd. Δεν έχω κανένα απολύτως παράνο. Τι να πω... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sa1901

Ένα χρόνο το έχω. Έχω κάψει 100 περίπου dvd και καμια 50αριά cd. Δεν έχω κανένα απολύτως παράνο. Τι να πω... :unsure:

το έχω από τον πρώτο μήνα που είχε έρθει (250 ευρώ από disk impex bulk).

#TLA 0002 (00 έκδοση, 1.02 firmware).

αυτό έγραψε γύρω στα 200cd, 200dvd και παρέδωσε πνεύμα.

το νεότερο είναι

#TLA 0206 (02 έκδοση, 1.06 firm)

έχει γράψει 50cd, και 200dvd...

και μας τελειώνει... δεν μου διάβαζε original dvd τις προάλλες!!!!!

επίσης το γεγονός ότι είδα στο site 708a2 έκδοση με έβαλε σε πολλές υποψίες...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Plextor δεν είναι αυτή που ήταν... Παραμένουν ίσως ακόμα τα καλύτερα drives της αγοράς αλλά πραγματικά οι διαφορές έχει ελαχιστοποιθεί τόσο πολύ που δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που κάνει ακόμα κάποιους να δίνουν τα διπλάσια χρήματα για να το αγοράσουν. Στο κάτω κάτω, δεν είναι καν τα πιο πλήρη. Δεν γράφουν DVD-RAM, όταν το LG τα γράφει μια χαρά με την μισή τιμή.

Σήμερα έβαλα πάνω το LG 4163B. Έγραψα 9 ταινίες τη μια μετά την άλλη. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Σίγουρα δεν είναι το πιο γρήγορο. Με απόλυτα νούμερα. Αλλά διαβάζει τα πάντα, είναι παντελώς αθόρυβο, γράφει DVD-RAM (μην γελάτε, το laptop μου έχει κι αυτό DVD-RAM και ξέρετε τι βολικό που είναι?), είανι μούρικο, είναι τζάμπα (60 τελική) και είναι Hitachi-inside (αυτό νομίζω τα λέει όλα).

Πέραν το πλεονέκτημα της εγγύησης, το Plextor δεν προσφέρει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.