Jump to content



[Greek Gatherings 22-5-2016] Black Cat County Long / RUF RT12 AWD


Recommended Posts

 

logokunos.png

Track: Black Cat County Long

Car: RUF RT12 AWD

Laps: 10

Ambient Temp: 21 C

GRIP : 96 % στο practice να τελειώνει ο αγώνας με 98-99% 

Weather: Mid Clear

Time of Day: 12:00

 

 

Practice: 45 λεπτά, 20:15
Qualify: 30 λεπτά, 21:00

Race: 21:30, 10 γύροι (με πίτα), περίπου 40 λεπτά

 

Σημαντικό:

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!

 

Καμία σχέση με την πισοκούνητη αδελφή της - με τέσσερις τροχούς να κατεβάζουν τα αλόγατα στην άσφαλτο - σανιδώστε το με το TC off χωρίς φόβο και πάθος στην πίστα της "μαύρης γάτας". Μόνο προσέξτε: αν δείτε την μαύρη γάτα και δεν έχετε ήδη αρχίσει να φρενάρετε, τότε ίσως είναι αργά...:amen::hehe:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ωχ πάλι αυτό το αμάξι δεν θα το αντέξω εχμμμ ε εγώ θα λείπω .

Είναι το 4Χ4.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φτου σου, μου ξέφυγε παραπάνω - ήθελα να γράψω TC off - αν μπορεί κάποιος moderator... pls

Κανε ρεπορτ στο ποστ και ζήτα αυτό που θες.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια προσθήκη για τα γατόνια, έβαλα και την πισωκούνα skin fanatec και ένα κοκκινάκι  για να δούμε διαφορές .

Επίσης προτείνω ο Δημήτρης κι ο Θοδωρής να τρέξουν με το πισωκίνητο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα επιλογή, θα βγούνε χρήσιμα συμπεράσματα μεταξύ rwd και awd συμπεριφοράς της ρουφ!!

 

Πετάγομαι ως σπαζοκλαμπάνιας να υπενθυμίσω ότι πιθανότατα την Τετάρτη να έχουμε το japanese pack. Οπότε το νου σας για το επόμενο combo! θέλω ρότορες και twin-turbo αλητείες!!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Θα κάνω μια προσθήκη για τα γατόνια, έβαλα και την πισωκούνα skin fanatec και ένα κοκκινάκι  για να δούμε διαφορές .

Επίσης προτείνω ο Δημήτρης κι ο Θοδωρής να τρέξουν με το πισωκίνητο.

Εγώ πάντως που το δοκίμασα έχει σαφώς προβάδισμα η AWD γιατί απλούστατα βγαίνοντας από τη στροφή το σανιδώνεις άφοβα με TC off!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Ενδιαφέρουσα επιλογή, θα βγούνε χρήσιμα συμπεράσματα μεταξύ rwd και awd συμπεριφοράς της ρουφ!!

 

Δεν είμαι σίγουρος αν σε αυτό το σίχαμα, θα βγουν συμπεράσματα.

 

Τελευταία φορά μου φάνηκε αηδία το "track". Με ανταγωνισμό ίσως είναι αλλιώς.

 

Γενικά θεωρώ πως δίνει πάτημα σε κάτι τύπους πχ τον Φιλόθεο, να λένε ότι το AC είναι simcade.

 

Είναι πολύ NFS φάση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Γενικά θεωρώ πως δίνει πάτημα σε κάτι τύπους πχ τον Φιλόθεο, να λένε ότι το AC είναι simcade.

Kαι τι σε νοιάζει τι λέει ο κάθε άσχετος racer του πληκτρολογίου; :p

 

Δρόμος με πατημένες καμπές είναι, δε βλέπω το λόγο να τραβάει κανείς ζόρι για αυτό. Τουλάχιστον στο ac μπορείς να τρέξεις σε πραγματικές πίστες και όχι σε αποκυήματα της φαντασίας κάποιων 3d modelers.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Kαι τι σε νοιάζει τι λέει ο κάθε άσχετος racer του πληκτρολογίου; :p

 

Δρόμος με πατημένες καμπές είναι, δε βλέπω το λόγο να τραβάει κανείς ζόρι για αυτό. Τουλάχιστον στο ac μπορείς να τρέξεις σε πραγματικές πίστες και όχι σε αποκυήματα της φαντασίας κάποιων 3d modelers.

Ναι οκ , απλά δεν ξέρω αν θα υπάρξει το απαιτούμενο δείγμα που θα μάθει τέλεια την χλεμπ....εεεεε....πίστα κ με τα 2 αμάξια. Αν ήταν μια γνωστή μας πίστα των 2~2.5 λεπτών , τότε ναι.

 

Υ.Γ. Εξακολουθώ να υποστηρίζω πως δεν ταιριάζει με το ύφος του sim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει η φανατίλα κανενός γιατί όλο και κάτι καλό βγαίνει στο τέλος από τις κόντρες ,παράδειγμα η μουρμούρα που είχα αρχίσει κι εγώ για το ασσέττο όσον αφορά το ffb  έκανε τον jim να ψάξει να μου βρει τη λύση που ήταν μια τόσο μικρή λεπτομέρεια που ακόμα δεν πιστεύω πως έκανε τόσο μεγάλη διαφορά.

Εν τω μεταξύ ο mad είναι καλό παιδί οπότε ας γίνει όσο γραφικός θέλει δεν με πειράζει ,καλό βέβαια θα ταν να το πάει λίγο πιο χαλαρά :)γιατί ώρες ώρες κουράζει :p.

Όσον αφορά την πίστα και γω πιστεύω πως η κόντρα θα λειτουργήσει έτσι ώστε τελικά να την λατρέψουμε άλλωστε μου στοίχησε τόσο η ήττα που πρέπει να πάρω το αίμα μου πίσω .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν @akis_z80, ίσως η AWD να είναι ελαφρώς γρηγορότερη και σαφώς πιο εύκολη : http://managerdc8.rackservice.org:50299/lapstat?track=ks_black_cat_county-layout_long&cars=ks_ruf_rt12r,ks_ruf_rt12r_awd&valid=1,2,0&date_from=&date_to=

 

Για κάποιον λόγο , δεν μετράει ως valid τους γύρους ακόμα κ αν είναι.

 

Πάντως το combo είναι super βαρετό. To track δεν μου αρέσει καθόλου. Ειδικά με το AWD δεν έχει καμία δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο οτι το πισωκίνητο με πίσω κινητήρα είναι η ταχύτερη διάταξη σε όχημα..

Ακολουθεί κινητήρας εμπρός και κίνηση πίσω..

Μετά κινητήρας εμπρός και κίνηση στους 4

Και τέλος κινητήρας εμπρός και κίνηση εμπρός..

Το πιο εύκολο για τον μέσο οδηγό, όσο και αν ξαφνιάζει, είναι το

Κινητήρας εμπρός και κίνηση εμπρός..

Ακολουθεί το τετρακίνητο

Και πάτος βαρελιού το πισωκίνητο σε οποιαδήποτε μορφή του...

Ολα αυτά βασίζονται στο απολύτως ίδιο σκάφος, με την ίδια πάντα κατανομή βάρους (50/50)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.