Jump to content



Επιλογή ATX Case


denz

Recommended Posts

Ήρθε ο καιρός σιγά σιγά να αντικαταστήσω το αξιόμαχο και ταλαιπωρημένο Fractal Arc Midi που κλείνει 5ετία. Ο εξοπλισμός βέβαια θα παραμείνει οπότε κοιτάω τις εξωτερικές επιλογές.

Θα πρέπει να μπορεί να στεγάσει μια Z77-UD5H ΑΤΧ μητρική με H100i. Επίσης μια HD7970 Matrix 3-slot κάρτα γραφικών καθώς 1 SSD και 2 HDDs. 

 

Κοιτούσα το Corsair Cube 540 που μου αρέσει πολύ αλλά η τιμή είναι πάνω από το ποσό που σκέφτομαι... κοντά στα 100€ δηλαδή. Μια καλή επιλογή που βλέπω σε αυτά τα χρήματα είναι το Corsair 400C. 

 

Τις γνώμες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, arbakos said:

Phanteks M

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1 hour ago, tommybertsen said:

Ναι, αυτο. Πολυ καλο κουτι! 

Οι ανεμιστηρες που εχει ειναι αποδοτικοι-αθορυβοι η θα χρειαστουν αλλαγη;

 

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος denz έγραψε:

 

Οι ανεμιστηρες που εχει ειναι αποδοτικοι-αθορυβοι η θα χρειαστουν αλλαγη;

 

Ειναι αρκετα καλοι και αποδοτικοι , αλλα δε μπορω να διαβεβαιωσω για το ποσο αθορυβοι ειναι. Στο enthoo pro που εχω ειναι φασαριοζος ο μπροστινος ομως ειναι και 200ρης. Νομιζω οτι θα εισαι αρκετα καλα απο αποψη θορυβου. Αν δε σε καλυπτουν τους αλλαζεις με τπτ bequiet ή noctua (ή τους πολυ καλους 140ρηδες της alpenfohn που εβαλε και ενας φιλος μου). 

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις στο νου σου οτι θα φυγεις απο ενα κουτι μιας εταιριας που προσεχει και την παραμικρη λεπτομερεια.. Το βρισκω πολυ πιθανο αν αλλαξεις εταιρια να βρεις ευκολα και γρηγορα πραγματα που θα σε ξινισουν στο καινουριο. Για μενα το θεμα ειναι once fractal, always fractal απο εδω και περα. Το να πουλησεις αυτο που εχεις και να παρεις ενα R5 στα 150 "παιζει" σαν ενδεχομενο; Απο το τωρινο γιατι θελεις να φυγεις; σε τι δεν σε καλυπτει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, giorgos2187 said:

Να εχεις στο νου σου οτι θα φυγεις απο ενα κουτι μιας εταιριας που προσεχει και την παραμικρη λεπτομερεια.. Το βρισκω πολυ πιθανο αν αλλαξεις εταιρια να βρεις ευκολα και γρηγορα πραγματα που θα σε ξινισουν στο καινουριο. Για μενα το θεμα ειναι once fractal, always fractal απο εδω και περα. Το να πουλησεις αυτο που εχεις και να παρεις ενα R5 στα 150 "παιζει" σαν ενδεχομενο; Απο το τωρινο γιατι θελεις να φυγεις; σε τι δεν σε καλυπτει;

Εκτος του οτι εχει σπασει το πλαστικό στο μπροστινο μερος προσπαθωντας να χωρεσω μαζι με το dvd drive, εναν fan controller 3.5'', θελω μια αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επανέρχομαι στο νήμα μιας που έφυγε το καλοκαίρι και είμαι έτοιμος να κάνω παραγγελία.

 

Phanteks ENTHOO PRO M ACRYLIC

vs

CM HAX XB EVO

 

Τι θα προτείνετατε;

 

Να υπενθυμίσω ότι θα μπουν μέσα Z77X-UD5H , H100i, HD7970 Matrix (3-slot), 1 ssd + 1 hdd + 1 dvd 5,25'' (γι'αυτό δεν καίγομαι κιόλας). Σαν θερμαγώγιμη για να φρεσκάρω λίγο cpu και vga ποια να προτιμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.