Jump to content



Xiaomi κινητά (Mi3, Mi4, RN σειρές, Mi Note-Mi Note Pro σειρές, Mi Max και ότι άλλο βγει)


Recommended Posts

 
Για τις εκδόσεις του Note 5 , έχουμε τίποτε νεότερο ?
Βγήκε ένα mod στο official forum και ειπε ότι το redmi note 5 είναι το redmi 5 plus.

Αλλά ακόμα και official να το έλεγαν δεν θα πίστευα τίποτα γιατί μιλάμε για αυτούς που είπαν για τα προηγούμενα ότι δεν θα βγει snapdragon έκδοση κλπ. Οπότε όχι δεν έχει κάτι νέο [emoji14]

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tommybertsen said:

Εγώ κατέληξα στο mi max 2. Κατάλαβα ότι δεν έχω απολύτως κανέναν λόγο πλέον να κοιτάζω ναυαρχίδες. 

 

Ήμουν της ίδιας άποψης μέχρι που πήρα το oneplus 5T στα χέρια μου.

Πρώτη φορά πιάνω στα χέρια μου 6άρι κινητό με τέτοια αυτονομία χωρίς να κάνει κιχ.

 

Βέβαια και το mi max 2 είναι επίσης τουμπανάκι σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Η  χρήση που κάνω είναι τέτοια που δεν χρειάζεται να σκάσω τόσα χρήματα για κινητό, αλλιώς θα κρατιόμουν για κάνα Huawei mate 10 pro ή το 1+5t ;) Αρχικά κοιτούσα το G6, αλλά δεν κινήθηκα πάλι για LG.

 

Σε κάθε περίπτωση το κινητό είναι μπόμπα και όχι μόνο στην μπαταρία. Είναι εντυπωσιακό πως με τον 625 καταφέρνει και είναι τόσο σβέλτο. Και ακόμη δεν άρχισα να το πειράζω (root,unlock και τα σχετικά). Κάμερα έχει above average για την κατηγορία του και τα χρήματά του και από όσα διαβάζω με την gcam hdr+ βελτιώνεται αισθητά.. Νόμιζα ότι θα είναι σαν του 4Χ της κοπέλας μου, αλλά καμία απολύτως σχέση..\

 

Οθόνη πολύ καλή και η αυτονομία του είναι από τα προτερήματά του. Συνηθίζω χωρίς app drawer για λίγο, μέχρι ,μάλλον, να ξαναβάλω τον nova prime. :) 

Από ήχο είναι επίσης καλό και δυνατό. Είναι και στέρεο ξέρω γω καθώς έχει και ηχείο στο ακουστικό.

Ε για ~230€ από Ελλάδα και κάτω από 200€ από Κίνα, δε ξέρω τι καλύτερο παίρνεις. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.