Jump to content



Xiaomi κινητά (Mi3, Mi4, RN σειρές, Mi Note-Mi Note Pro σειρές, Mi Max και ότι άλλο βγει)


Recommended Posts

On 11/14/2016 at 0:46 AM, Pandelas said:

Αγαπητέ @l2phile, ως συνέχεια της συζήτησης μας στο προηγούμενο θέμα

Το κράξιμο που έφαγε απο πολλούς η xiaomi στο en.miui.com όταν επιτέλους κυκλοφόρησαν οι εκδόσεις της miui 8 δεν περιγράφεται. Καλώς ή κακώς είχαν θεωρήσει όλοι δεδομένο πως το miui 8 θα έτρεχε σε marshmallow, διαψεύτηκαν όμως και μεταξύ αυτών και εγώ. Η xiaomi βέβαια επίσημα δεν είχε δηλώσει ποτέ κάτι τέτοιο, όχι τουλάχιστον για τα 1-2 μοντέλα που όντως ίσχυε αυτό, ωστόσο το έκαναν αρκετές ιστοσελίδες τεχνολογικού περιεχομένου.

:/ οκ...

 

On 11/14/2016 at 0:46 AM, Pandelas said:

Όπως πολύ σωστά είπες, περνάς μια developer rom και τελειώνει η υπόθεση υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά... Πόσοι έχουν καταφέρει να ξεκλειδώσουν τον bootloader (και ναι δυστυχώς δεν τα καταφέρνουν όλοι) με ότι αυτό συνεπάγεται, ιδίως όταν τα πράγματα δεν πάνε κατ ευχήν? Επίσης, έχουν όλοι το χρόνο και τη γνώση να το κάνουν?

Από τη δική μου εμπειρία σε 3 Xiaomi Redmi Note 3 Pro,  συμπληρώνεις μία φόρμα για ξεκλείδωμα και μόλις πάρεις έγκριση το κάνεις σε 10 λεπτά. Μήπως ο κίνδυνος είναι αν προσπαθείς να το ξεκλειδώσεις manually? Αν δεν έχεις χρόνο μην ασχοληθείς. Λες και στους άλλους vendors το κάνεις με ένα κλικ. Για γνώσεις, υπάρχουν πόσοι οδηγοί στο ίντερνετ.

 

On 11/14/2016 at 0:46 AM, Pandelas said:

Η doogee έβγαλε marshmallow ota update για το x5 απο τα μέσα Αυγούστου, η xiaomi απο αρχές Σεπτέμβρη (με μεγάλη επιφύλαξη το γράφω), σε beta rom. Σε stable (υποτίθεται) ακόμα περιμένουμε.

Σε miui 7 είχες τη δυνατότητα να κάνεις disable το λεγόμενο bloatware και google apps μεταξύ άλλων, σε miui 8? Επίσης στο gallery όλες οι εικόνες άνοιγαν σε 1-2 δευτερόλεπτα, σε miui 8 απλά περιμένεις. Υπάρχει θέμα στην αυτόματη φωτεινότητα και στην αυτόματη περιστροφή η οποία αρκετές φορές κολλάει και πρέπει να την απενεργοποιήσεις-ενεργοποιήσεις για να στρώσει. Ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων και αυτός δουλεύει όποτε θυμάται ακόμα και καθαρός. Κατα τα άλλα δώσαμε στον κόσμο marshmallow και ετοιμάζουμε miui 9 με nougat. Βέβαια μιας που έχω την 8.0.6 σε 5.1.1 δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί κάτι απ όλα αυτά με το marshmallow.

Μήπως να πας το κινητό για RMA? Δεν έχω κανένα θέμα με τη developer rom. Ούτε καθυστέρηση στις φωτογραφίες ούτε τίποτα.

 

On 11/14/2016 at 0:46 AM, Pandelas said:

Αυτό που γράφεις για τα τηλέφωνα των πλέων 50 ευρώ δε στέκει. Έβγαλα όλη τη θητεία μου φέτος με ένα doogee x6. Μια χαρά μίλαγα skype βλέποντας τη μούρη μου και τον απέναντι σε μικρογραφία που έκανε scaling σε δύο επίπεδα παρακαλώ και ταυτόχρονα καιγόμουν στον chrome. Στο note 3 pro υπάρχει μόνο μια μικρογραφία όταν είσαι σε multitasking φάση και βλέπεις μόνο τον συνομιλητή. Δεν ξέρω αν φταίει το skype σε αυτό κ δεν έχω πλέον το x6 για να το τεστάρω και να δω τι έγινε τελικά με το android 6. Γνωστή μου που της το έδωσα μου είπε πριν λίγες μέρες πως της έβγαλε update. Επίσης έχουν περάσει αρκετά κινητά στα χέρια μου με κόστος 50-60 ευρώ καθώς παραγγέλνω για φίλους και γνωστούς τα οποία τα ανοίγω για να βάλω ελληνικά-όσα έχουν, πληκτρολόγιο κτλ. Πραγματικά έχω πάθει πλάκα και στα περισσότερα όταν τα ανοίγω υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις. Λίγες μεν αλλά υπάρχουν.

Τώρα μιλάς για κάποιο feature που ειχε το doogee. Τι έχει η Σιαόμι από την άλλη σαν σύνολο και τι η Ντούγκι; Όσοι γνωστοί είχαν τσιπικη κινεζιά βλαστημούσαν. Το ίδιο και εγώ με την LeTV (τότε) και τα ανύπαρκτα updates και σωστή υποστήριξη Αγγλικών.

 

On 11/14/2016 at 0:46 AM, Pandelas said:

Τέλος για να κλείσω θα σου αναφέρω περιστατικό του δικού μου redmi note 3 και αν θες με πιστεύεις. Αφού πειραματίστηκα αρκετά στις αρχές με διάφορες ρομ, ελληνικές και μη κατέληξα στην miui 7 stable global. Δε θυμάμαι ακριβώς τη version ή το αν είχα ενημερώσει στην 8. Στα καλά καθούμενα ως συνήθως μου βγάζει διαθέσιμη ενημέρωση. Πάτησα να την κάνει. Όλα καλά και ωραία. Την κατεβάζει και κάνω reboot για εγκατάσταση. Τελειώνει η εγκατάσταση, reboot και περιμένω να ανοίξει. Περιμένω μια, περιμένω δύο, τίποτα. Κόλλησε στο logo. Με τα πολλά περνάω τη ρομ απο την αρχή. Ψάχνω να βρω τη ρομ που υποτίθεται πέρασε για να την κάνω clean install, τίποτα. Κοιτάζω για τη ρομ στις beta, ήταν εκεί! Όπως καταλαβαίνεις μου ήρθε ota update απο την beta rom στη stable που είχα εγκατεστημένη. Το πως έγινε αυτό και το αν έγινε μόνο σε εμένα δεν το ξέρω, τα συμπεράσματα δικά σου. Ευτυχώς δεν ήμουν εκτός για δουλεία, ούτε που ξέρω τι θα έκανα.

Δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο.

 

Τέλοσπαντων, δεν με ενδιαφέρει πολύ το θέμα. Πλέον σκέφτομαι να σμπρώξω το Xiaomi μιας και τσίμπησα γιωτόφονο από τη δουλειά (στο οποίο μπορείς να βάλεις adblock χωρίς root - ο μόνος λόγος πλέον που θελω root στο κινητό) και δεν την παλεύω να κουβαλάω 2 κινητά. Άσε που μου φαίνονται απίστευτα πολλές οι 5,5"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2016 at 10:27 ΜΜ, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Πήγαινε για την international έκδοση θα την βρεις ως xiaomi redmi note 3 pro special edition/international ή xiaomi redmi note 3i pro αν πρόκειται να κρατήσεις την συσκευή για πολύ καιρό καλό είναι να έχεις την 800άρα μπάντα σε περίπτωση που χρειαστεί. Ίδια τιμή έχουν πλέον.

 

Θα έλεγα ότι το redmi note 3 pro είναι το xiaomi με τις περισσότερες παραξενιές που έχω δει σε αυτόν τον τομέα. Αλλά αν ασχοληθείς θα βγάλεις άκρη σχετικά εύκολα.

Αν έχεις πρόβλημα εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε ;)

Πρακτικα ποιος ο λογος να παω σε ΚΑΤΕ ? 
Απ'οτι εψαξα εχει θεματα με θηκες, προστατευτικα οθονης brickαρει σχετικα ευκολα και υπαρχουν θεματα με την ROM του kate 
Η αληθεια ειναι οτι γενικα τα κινητα μου τα κραταω χρονια, τωρα την 800αρα την στιγμη που εχω cosmote και δεν βγαινω επαρχεια δεν νομιζω οτι μου χρειαζεται καπου. 
Γενικοτερα μετα απο ψαξιμο ειδα οτι υπαρχει καλυτερο support στην ελλαδα για το kenzo :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, o polonos said:

Πρακτικα ποιος ο λογος να παω σε ΚΑΤΕ ? 
Απ'οτι εψαξα εχει θεματα με θηκες, προστατευτικα οθονης brickαρει σχετικα ευκολα και υπαρχουν θεματα με την ROM του kate 
Η αληθεια ειναι οτι γενικα τα κινητα μου τα κραταω χρονια, τωρα την 800αρα την στιγμη που εχω cosmote και δεν βγαινω επαρχεια δεν νομιζω οτι μου χρειαζεται καπου. 
Γενικοτερα μετα απο ψαξιμο ειδα οτι υπαρχει καλυτερο support στην ελλαδα για το kenzo :)

Ο μόνος λόγος είναι για την κεραία, αν αυτό σε ενδιαφέρει λόγο cosmote τότε πας στο kenzo :) 

 

Το kenzo είναι αυτό που πούλησε περισσότερο κ για αυτό βλέπεις να ασχολούνται περισσότερα άτομα μαζί του. Αν δεν σε ενδιαφέρει η ύπαρξη 800άρας μπαντας θα σου έλεγα τότε να δεις σε xiaomi note 4 ή redmi pro. Εμφανισιακά και ποιοτικά δεν συγκρίνεται το redmi note 3 pro με αυτά τα δύο. Η καινουρια έκδοση 3/32 note 4 βγαίνει σχεδόν ίδια τιμή με το redmi note 3 pro πλεον.

 

Επίσης αν θες κάτι μικρότερο σε οθόνη πήγαινε σε redmi 4 που αυτή την στιγμή βγαίνει πολύ φθηνό (αν και είναι ακόμα προπαραγγελία).

 

Μην σε φοβίζει αν υπάρχει support ή όχι στο ελληνικό forum, rom βγάζουν για όλα τα μοντέλα με την ίδια λογική :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Ο μόνος λόγος είναι για την κεραία, αν αυτό σε ενδιαφέρει λόγο cosmote τότε πας στο kenzo :) 

 

Το kenzo είναι αυτό που πούλησε περισσότερο κ για αυτό βλέπεις να ασχολούνται περισσότερα άτομα μαζί του. Αν δεν σε ενδιαφέρει η ύπαρξη 800άρας μπαντας θα σου έλεγα τότε να δεις σε xiaomi note 4 ή redmi pro. Εμφανισιακά και ποιοτικά δεν συγκρίνεται το redmi note 3 pro με αυτά τα δύο. Η καινουρια έκδοση 3/32 note 4 βγαίνει σχεδόν ίδια τιμή με το redmi note 3 pro πλεον.

 

Επίσης αν θες κάτι μικρότερο σε οθόνη πήγαινε σε redmi 4 που αυτή την στιγμή βγαίνει πολύ φθηνό (αν και είναι ακόμα προπαραγγελία).

 

Μην σε φοβίζει αν υπάρχει support ή όχι στο ελληνικό forum, rom βγάζουν για όλα τα μοντέλα με την ίδια λογική :) 

Το θεμα της μπαντας δεν με απασχολει καθολου. 
Αυτο που ζηταω βασικα ειναι μεγαλη οθονη (5,5 τουλαχιστον) αρκετη δυναμη για πολλαπλες εφαρμογες. 
Θελω να μπορω να εχω καποιες επιλογες και εναλλακτικες οσο αφορα το OS 
Το redmi note 3 pro εχει τυχει να το δω απο κοντα, μου αρεσε η κατασκευη του και η ποιοτητα του.  
Το note 4 γιατι ειναι καλυτερη επιλογη σε σχεση με το note 3 pro ?
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hurin said:

Έχει κανένας το Xiaomi Redmi Pro? Ψάχνω για κινητό δίκαρτο, άνω των 5'', με sd και ράδιο, με μπαταρία που να αντέχει. Θα με καλύψει?

Το έχω εγώ εδώ και 15 μέρες την έκδοση με 3GB RAM / 64GB Storage, Helio x25. Η μπαταρία μου βγάζει 2 γεμάτες μέρες με GPS/Data/WIFI ανοιχτά και χαλαρή χρήση (μερικά τηλέφωνα, λίγο browsing κτλ). Αν βάλεις sd δεν είναι πλέον δίκαρτο (η sd παίρνει το slot της 2ης sim). Ράδιο έχει, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drtzekos said:

Το έχω εγώ εδώ και 15 μέρες την έκδοση με 3GB RAM / 64GB Storage, Helio x25. Η μπαταρία μου βγάζει 2 γεμάτες μέρες με GPS/Data/WIFI ανοιχτά και χαλαρή χρήση (μερικά τηλέφωνα, λίγο browsing κτλ). Αν βάλεις sd δεν είναι πλέον δίκαρτο (η sd παίρνει το slot της 2ης sim). Ράδιο έχει, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα :rolleyes:

 

Μπορείς να μου πεις πόσες ώρες Screen On Time (SoT) βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hurin said:

 

Μπορείς να μου πεις πόσες ώρες Screen On Time (SoT) βγάζει?

Δεν το έχω τεστάρει μόνος μου, αλλά ο γούγλης λέει γύρο στις  6,5 ώρες..

 

Εμπειρικά, σε σχέση με το nexus4 που είχα πριν από αυτό, κρατάει 2-3 φορές παραπάνω, με την ίδια χρήση..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, o polonos said:

Το θεμα της μπαντας δεν με απασχολει καθολου. 
Αυτο που ζηταω βασικα ειναι μεγαλη οθονη (5,5 τουλαχιστον) αρκετη δυναμη για πολλαπλες εφαρμογες. 
Θελω να μπορω να εχω καποιες επιλογες και εναλλακτικες οσο αφορα το OS 
Το redmi note 3 pro εχει τυχει να το δω απο κοντα, μου αρεσε η κατασκευη του και η ποιοτητα του.  
Το note 4 γιατι ειναι καλυτερη επιλογη σε σχεση με το note 3 pro ?
 

Πρώτα από όλα το note 4 είναι πολύ πιο όμορφο. Από εκεί και πέρα θα ακουσεις πολλους να λένε ότι δεν είναι καλύτερο λόγο snapdragon vs mediatek.

Από άποψη επιδόσεων είναι σχεδόν ίδια, απλά το note 4 έχει πολύ καλύτερη κατασκευή κ πιο όμορφη (στα μάτια μου πάντα) και προσωπικά μου φάνηκε να έχει καλύτερη αποκριση την1 βδομάδα που το είχα.

 

Απλά ίσως καλύτερα να πήγαινες σε redmi pro 3/32  που παίζει κ αυτό σε κοντινες τιμές (ή αν μπορείς να δώσεις λίγο παραπάνω παρε το 3/64) γιατί σε αυτό το κινητό θα δεις διαφορά. Για παράδειγμα η οθόνη εκτός από το ότι είναι πολύ πιο ζωντανή (oled) εχει και πολύ καλύτερη αποκριση κάτω από τον ήλιο.  Στο redmi pro έχεις και type C και διπλη κάμερα.

 

Εμένα πέρασαν και τα 3 απο τα χέρια μου, αξίζει περισσότερο από όλα το redmi pro μετά note 4 και τελευταίο το note 3 pro, ίσως αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι έχω πολύ κακή εμπειρία από φλασαρίσματα (σε μένα ,σε φίλους και σε άγνωστους μέσω teamviewer  ) στο redmi note 3 pro όπου παρουσιάζει πολλές παραξενιες  σε πολλες περιπτώσεις και προσωπικά μου έτυχε 2 φορές το κινητό να πεθάνει κατα την διαδικασία αυτή χωρίς δυνατότητα επαναφοράς τους. Οκ μπορεί να είχαν θέμα με την μητρική, αλλά σε note 4 και redmi pro δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο μέχρι τώρα. 

 

Αλλά για αυτό που θες θα σε καλύψουν και τα 3  100% δεν θα έχεις κανένα θέμα. Μόνο οι φωτογραφίες δεν θα σου αρέσουν συγκρητικά με άλλες συσκευές, αλλά είναι πάνω από τον μέσω όρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Είμαι νέο μέλος και ένας πολυ ευχαριστημένος κατοχος ενός Xiaomi Redmi Pro 5.5'' OLED

Το κινητο πιστευω ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στα χρηματα αυτα (203€) τους τελευταιους 2 μηνες και πιστευω για αρκετο καιρο ακομη.

Η μπαταρια του βγαζει ανετα 2 μερες, και 1 μερα με αρκετες ωρες gaming.

Η φωτογραφικη θα μπορουσε να ειναι καλυτερη, αλλα θα μου πεις με 200€ μην περιμενεις το τελειο. Οχι οτι ειναι καλη βεβαια :)

 

Το αγόρασα απο AliExpress.

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Redmi-Pro-Prime-5-5-OLED-MTK-Helio-X25-Deca-Core-3GB-RAM/32704277416.html?spm=2114.13010608.0.0.W9yIws

 

Επισης πηρα μια και μια ποιο καλη θηκη απο αυτη που εδεινε δωρο ο πωλητης και ενα τζαμακι προστασιας (επωνυμα και τα δυο)

https://www.aliexpress.com/item/Original-Nillkin-Super-Frosted-Shield-Hard-Back-PC-Cover-Case-for-Xiaomi-Redmi-Pro-Phone-Case/32725167162.html?spm=2114.13010608.0.0.W9yIws

https://www.aliexpress.com/item/Original-Nillkin-9H-Amazing-H-Pro-0-2mm-Ultra-thin-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi/32717624949.html?spm=2114.13010608.0.0.W9yIws

 

Αν θελετε κατι ποιο καλο μπορειτε να πατε στο Redmi Pro Exclusive με 4GB Ram και 128GB σκληρο με 60€ + περιπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2016 at 10:41 AM, BasiliCeLew said:

Aliexpress. Όλα σφραγισμένα εκτός και αν θες να σου περάσουν κάτι αυτοί.

Απο ποιο κατάστημα το πήρες; Έστειλες κάποιο μήνυμα; Δεν έχω μπει στο τρυπάκι να αγοράσω κινητά και ακριβά πράγματα απο aliexpress γιατί προτιμώ τα μαγαζιά αλλά αφού λες οτι αξίζει μπορεί να το δοκιμάσω την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ γιατί το ένα δώρο είναι της Xiaomi, το VR Headset, στο Igeekphone έχει giveaway με 3 δωράκια (zidoo tv box, xiaomi vr headset και NO.1 D6 Smartwatch) σε συνεργασία με το Geekbuying. Εγώ γράφω εκεί, οπότε δεν παίρνω μέρος. Όποιος θέλει να δοκιμάσει εδώ: https://www.igeekphone.com/black-friday-three-giveways-sponsored-by-geekbuying-begins-now/

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη εχω ενα κολληματακι με τις ενσωματομενες μπαταριες, δεν αγοραζα ποτε κινητο χωρις αποσπωμενη μπαταρια, ερωτω :

οι κατοχοι redmi πια η διαρκεια και αντοχη της κινεζικης μπαταριας ;;;
δηλαδη μετα απο 2-3  χρονια θα λειτουργει σωστα ή θα φορτιζει σε 1 ωρα και σε μιση ωρα θα θελει παλι πριζα ;;;
και αν βρεθεις με προβληματικη μπαταρια κατα τη αγορα υπαρχει καποιος υπευθυνος ή συννενοησε με το καταστημα που το αγορασες ;;;
ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2016 at 0:29 PM, mer said:

Απο ποιο κατάστημα το πήρες; Έστειλες κάποιο μήνυμα; Δεν έχω μπει στο τρυπάκι να αγοράσω κινητά και ακριβά πράγματα απο aliexpress γιατί προτιμώ τα μαγαζιά αλλά αφού λες οτι αξίζει μπορεί να το δοκιμάσω την επόμενη φορά.

Από οτ πιο φθηνό πάντα παίρνω :) Αυτοί με πάνω από 95% είναι όλοι αξιόπιστοι που δίνουν xiaomi.

 

Κοιτα, όταν κυκλοφορουν global εκδόσεις δεν τις πειράζουν, εσύ για να είσαι σίγουρος στέλνεις πάντα ένα μήνυμα ότι το θέλεις σφραγισμένο.

8 minutes ago, thanos21 said:

Παιδες επειδη εχω ενα κολληματακι με τις ενσωματομενες μπαταριες, δεν αγοραζα ποτε κινητο χωρις αποσπωμενη μπαταρια, ερωτω :

οι κατοχοι redmi πια η διαρκεια και αντοχη της κινεζικης μπαταριας ;;;
δηλαδη μετα απο 2-3  χρονια θα λειτουργει σωστα ή θα φορτιζει σε 1 ωρα και σε μιση ωρα θα θελει παλι πριζα ;;;
και αν βρεθεις με προβληματικη μπαταρια κατα τη αγορα υπαρχει καποιος υπευθυνος ή συννενοησε με το καταστημα που το αγορασες ;;;
ευχαριστω

Αγόρασε μία τώρα που οι τιμές είναι πάτωμα και την αλλάζεις μόνο σου σε 1,5 χρόνο που θα δεις να έχει πέσει η ζωή της.

 

Είναι πολύ εύκολη διαδικασία δεν χρειάζεται να πας σε κανένα κατάστημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το Note 4 (3gb/64gb version) από Banggood και ζήτησα να μου βάλουν την  Official Global Stable MIUI rom της Xiaomi, αλλά ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει (με τέτοια αγγλικά που γράφουν) αν κάνουν τέτοιες αλλαγές ή όχι. Απλώς λέει το πήραν πίσω και αν θέλω να τους πω να το ξαναστείλουν. Ρωτάω πιο πολύ από περιέργεια. Τη rom τη βάζω και μόνος. Από vickmail πάντως κάνουνε αλλαγές απ' όσο ξέρω. Anyway, πρώτη επαφή με Xiaomi, νομίζω θα μ' αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Redmi 4 Prime/Pro , είναι η συσκευή που αξίζει τον κόπο , έχει φοβερό VFM.

 

5" 1080p

Καλή+ κάμερα

3GB Ram

Android 6+

Snapdragon 625

Σούπερ αυτονομία

 

Θα περιμένω και τον Ευτύχιο να γράψει τα σχετικά ... και μετά βούρ !!!

:D

 

edit

Πάλι άφησαν την Β20 εκτός ?

Έγινε επεξεργασία από TASOS
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2016 at 0:29 ΜΜ, το μέλος mer έγραψε:

Απο ποιο κατάστημα το πήρες; Έστειλες κάποιο μήνυμα; Δεν έχω μπει στο τρυπάκι να αγοράσω κινητά και ακριβά πράγματα απο aliexpress γιατί προτιμώ τα μαγαζιά αλλά αφού λες οτι αξίζει μπορεί να το δοκιμάσω την επόμενη φορά.

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Redmi-Pro-Prime-5-5-OLED-MTK-Helio-X25-Deca-Core-3GB-RAM/32704277416.html?spm=2114.13010608.0.0.rbrune

 

Κοιταξε ο πωλητης εδω εχει 97,2 % βαθμολογια. Δεν νομιζω να υπαρξει καποιο προβλημα. Αλλα και να υπαρξει σε καλυπτει το aliexpress στελνοντας πισω τα χρηματα σου. Ο μονος λογος που δεν αγγιζουν το 99 -100 % οπως πολλα καταστηματα στο ebay ειναι ο χρονος παραδοσης και η δυσκολια καποιες φορες στην επικοινωνια λογο του οτι καποιοι απο τους πωλητες δεν ξερουν καλα αγγλικα.

Υποψιν οτι το συγκεκριμενο κινητο εχει περιπου 40+ € παραπανω στο ebay.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω είμαστε οι επόμενοι μαζί με το Mi4c που θα πάρουμε Android 7.0. Άντε να δούμε...

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=890048037799094&id=622831981187369

On 28/11/2016 at 1:15 ΜΜ, το μέλος Anubis13 έγραψε:

Παρήγγειλα το Note 4 (3gb/64gb version) από Banggood και ζήτησα να μου βάλουν την  Official Global Stable MIUI rom της Xiaomi, αλλά ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει (με τέτοια αγγλικά που γράφουν) αν κάνουν τέτοιες αλλαγές ή όχι. Απλώς λέει το πήραν πίσω και αν θέλω να τους πω να το ξαναστείλουν. Ρωτάω πιο πολύ από περιέργεια. Τη rom τη βάζω και μόνος. Από vickmail πάντως κάνουνε αλλαγές απ' όσο ξέρω. Anyway, πρώτη επαφή με Xiaomi, νομίζω θα μ' αρέσει.

 

On 28/11/2016 at 4:29 ΜΜ, το μέλος TASOS έγραψε:

Νομίζω ότι το Redmi 4 Prime/Pro , είναι η συσκευή που αξίζει τον κόπο , έχει φοβερό VFM.

 

5" 1080p

Καλή+ κάμερα

3GB Ram

Android 6+

Snapdragon 625

Σούπερ αυτονομία

 

Θα περιμένω και τον Ευτύχιο να γράψει τα σχετικά ... και μετά βούρ !!!

:D

 

edit

Πάλι άφησαν την Β20 εκτός ?

Το συγκεκριμένο κινητό το έχω πάρει για την σύζυγο που δήλωνε φανατικός οπαδός των Samsung. Ένα θα πω....ησυχία! Της κρατάει η μπαταρία δύο ημέρες, είναι πολύ ικανοποιημένη με την τελευταία dev πάντα. Το κινητό μου ήρθε από το Geekbuying με stable china, που ξεκλειδώθηκε αμέσως χωρίς πρόβλημα και μπήκε η ελληνική φυσικά. Μάλιστα της το ζητάνε από την δουλειά και άλλοι που το είδαν. Της πήρα το χρυσό, που δεν χρυσίζει καθόλου (το χρυσό του note pro είναι πιο χρυσό).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πάρουν όλα τα xiaomi global/International rom μιας κ μπηκαν τα ελληνικά για να γλιτώσουμε τα παιχνίδια με τα unlock και τις custom rom, που μεταξύ μας δεν είναι για όλους. 

Ειδικά για αυτούς που ήθελαν μια out of the box  εμπειρία χωρίς να κάτσουν να ασχοληθουν ήταν ο μόνος λόγος που δεν προχωρούσαν στα xiaomi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.