Jump to content



[Greek Gatherings 8-7-2016] RUF Yellowbird vs Shelby Cobra @ Monza


Recommended Posts

On 7/7/2016 at 8:15 PM, Georgiadis Giorgos said:

9-12 το δικο μου bet!! :hehe:

εχασες...με "φιλησανε" στην πρωτη στροφη, ειπα για restart αλλά εισεπραξα ενα μεγαλοπρεπεστατο στα @@ μας(οχι απο ολους):mellow::hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Lazy Dog δεν ήσουν discord. Γιατί ήθελες restart δεν το κατάλαβα. Restart γίνεται μόνο για server problem ή connection problem ή τέλος πάντων για κάποιον σοβαρό λόγο που θα ακούσουμε στο discord.

 

Αν ξέρεις ότι θα γίνει restart, θα είσαι απρόσεκτος στην εκκίνηση. Επίσης τα restart δεν έχουν τελειωμό.

 

@uhu ίσιες τις ρόδες στην εκκίνηση.

 

Sorry guys έτσι δε γίνεται club race και βρίστε με όσο θέλετε. Στην εκκίνηση θέλει 100% προσήλωση. Δεν είναι hotlapping να το τρελάνουμε στα restarts.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Την περιμενα την απαντηση....δυο μετρα κ δυο σταθμα...Ημουν σε αγωνα που κανατε 4κ 5 ρεσταρτ(για αστειους λογους) κ σε χαλασε τωρα που ημασταν 7 ατομα μεσα που ζητησα εγω; εφταιγα δεν εφταιγα...που δεν εφταιγα

 

Θα στο πω ευγενικα, αντε κ παρατα μας αγορι μου

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε λόγος για restart. Όσο περνάει από το χέρι μου restart δεν πρόκειται να γίνει σε εβδομαδιαίο race και ο λόγος είναι απλός. WRECKFEST.

Και γιατί να κάνουμε restart; Επειδή σε ακούμπησε κάποιος πίσω και πήγες στα πιτς;; Τι είναι αυτό. Μας εκβιάζεις να κάνουμε restart; Και γιατί; Για να κάνεις μετά από 3 laps alt f4;

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο εχετε δικιο.Απο την μια συμφωνω με τον Ακη οτι χανετε η μαγεια της εκκινησης και το να εισαι προσεκτικος, απο την αλλη "χαλαει" ενας αγωνας για καποιον που τον τρακαραν..
Αν βασιστουμε στα ρεσταρτ, θα ειμαστε πιο χαλαροι στην εκκινηση με το σκεπτικο "ελα μωρε θα γινει ρεσταρτ"

Lazy, ναι ηταν χαλαρος αγωνας και θα μπορουσε να γινει ρεσταρτ, αλλα σε εναν αλλον αγωνα που θα ειναι αλλος ο "ατυχος" θα αρχισει να λεει γιατι δε κανουμε ρεσταρτ και θα εχουμε παλι τσακωμους.
Ειναι καθαρα εγωιστικο.Και εγω ετσι θα ενιωθα αν μου την εφερναν.

Αλλα οχι βρε παιδια,να το παρουμε αποφαση να ειμαστε πολυ πιο προσεκτικοι στην εκκινηση.Αυτο σημαινει πρακτις πρακτις σε συνθηκες race και οχι μονο hotlaps!
 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οτι σε κανει να νοιωθεις καλυτερα

Ρε συ Ιασονα με κοροιδευεις κ συ;

 

Στην πρωτη στροφη το ζητησα οχι στη μεση του αγωνα

 

Ξεχνας οτι εχει γινει restart για μαλακια λογο στα 3/4 του γυρου...κ να ηταν μονο αυτο

 

Γ@μησε με τωρα, μη λεμε οτι θελουμε

 

Αλλά ειπαμε εγω ειμαι εγωιστης και altf4ακιας...οποτε γιατι να κανουμε restart?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε κοροιδευω 12 τη νυχτα :p
Ασε μας μωρε.lol

Διαφωνω στο οτι ζητησες ρεσταρτ για ενα απλο "φιλημα" που ουτε ζημεια σου προκαλεσε.
Προσωπικα αν με ειχαν καταστρεψει στην πρωτη στροφη και απο 4τροχο γινοταν ποδηλατο,θα ζητουσα και εγω ρεσταρτ για να ευχαριστηθω τον αγωνα μου.Αλλα θα ημουν discord και μονο αν συμφωνουσαν ολοι θα γινοταν.
Αλλιως οπως και εχω πει και στο παρελθον "παιδια οχι ρεσταρτ,συνεχιστε."
Μου φαινεται πρεπει να βγαλω καινουργιους κανονες για το gathering και να πεφτει μαστιγιο :p

Παντως πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι ο τελικος αγωνας gathering ειναι σαν επισημος και θα πρεπει να απαγορευονται τα ρεσταρτ οπως και αλλα που λενε καποιοι κατα καιρους "για την πλακα μας τρεχουμε". Αν γνωριζαμε ΟΛΟΙ οτι δε κανουμε ΠΟΤΕ ρεσταρτ παρα μονο για τεχνικους λογους,πιστεψε με μπορει να μη σε χτυπαγαν αποψε..


Αν κατι μας κανει καλυτερους,ειναι οι αυστηροι κανονες.

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Ας κρίνουν οι υπόλοιπο για να μη γίνομαι εγώ ο περίεργος.

 

00:00 - 00:40 o λόγος που ο @Lazy Dog μας ζήτησε 10 φορές κατά τη διάρκεια του race να γίνει restart. Εντελώς αψυχολόγητο και δείχνει quitter, όσο και να μη θέλεις να το παραδεχτείς.

 

00:44 - 01:10 δεν είδα να ζητάει restart. Συνέχισε κανονικά. Εσύ θα συνέχιζες σε αυτή την περίπτωση; (ρητορικό το ερώτημα)

01:20 - 02:00 χοντρό τρακάρισμα επίσης. Συνέχισε κανονικά.

 

 

 

 

 

Αναρωτήσου λίγο τι κάνεις λάθος αντί να ξεκινάς επίθεση στο forum επειδή δεν κάναμε το restart που ζήτησες. 

 

Πήγαινε σε όποιο σοβαρό racing club και δες αν κάνουν restart. Θα δεις ότι δεν κάνουν. Αν αυτό δε σου αρέσει, υπάρχουν πολλοί public servers που μπορείς να διασκεδάσεις αφάνταστα. Το ίδιο και ο thelab server που τρέχει 24/7. 1 φορά τη βδομάδα λέμε να κάνουμε ένα λίγο πιο σοβαρό αγώνα με κάποιους ΜΙΝΙΜΟΥΜ κανόνες που είναι προς όφελος όλων.  Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αρνεισαι να καταλαβεις και δεν εχω καμια ορεξη να επαναλαμβανομαι...

 

Μη μου αγχωνεσαι ομως, η ενοχλητικη παρουσια μου δεν θα σε ξαναεπηρεασει

 

Και πραγματικα no hard feelings αλλά λυπαμαι που το παιζεις χαζος ενω δεν εισαι

 

Και επειδη δεν μου αρεσει να αφηνω κατι αναπαντητο, το σκεπτικο μου τη συγκεκριμενη στιγμη κ αφου ειχα κιτρινο(μπορει κ κοκκινο) προφυλακτηρα ηταν να ζητησω restart για να μην κανω ολο τον αγωνα με damage, ημασταν κ λιγοι κ δεν νομισα οτι θα ειναι θεμα μιας και εχει ξαναγινει ΠΟΛΛΑΚΙΣ. Σωστος ή λαθος αυτος ηταν ο λογος. Το ζητησα, με εγραψες, βγηκα, και αυτο ηταν

 

τα υπολοιπα ειναι παραμυθακια για να αισθανεσαι καλυτερα

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Ααχχ, έχασα γ@μω τα combo...

 

Όσο για τα restarts, συμφωνώ ότι δεν πρέπει να γίνονται για τέτοιους λόγους.

Δεν έφταιγε ο lazy αλλά αυτά έχουν οι αγώνες και πρέπει να υπάρχει κίνητρο για προσοχή από όλους. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ @Lazy Dog oύτε ήξερα ποιος ήταν που ζήταγε restart τόσο επίμονα. Είχα κλειστό το chat app. Σιγά μην κάθομαι να διαβάζω κατά τη διάρκεια του race. Απλά μου έκανε εντύπωση πώς κάποιος ζήταγε τόσο επίμονα restart ενώ όλοι συνέχιζαν κανονικά να τρέχουν και να μη δέχονται restart.

To να σπαμάρεις δηλαδή τους πάντες το θεωρείς οκ για να γίνει το δικό σου.

 

Από τη μεριά μου κλείνω με αυτό: Ναι ναι τρέξεις με κόκκινη αεροτομή. Θα ευχαριστιόσουν μάχες. Δεν είναι όλα τέλεια στο racing, αυτή είναι η μαγεία του και η διαφορά του από το αποστειρωμένο hotlapping.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιλεκτικη αντιμετωπιση λεγεται και αυτο με ξενερωνει, χεστηκα για τον αγωνα

 

Και το ηξερες γιατι στο ειπε ο Ιασωνας και δεν θελησες

 

Συνεχισε λοιπον να γραφεις αυτα που γραφεις κ που ξερεις μπορει στο τελος να τα πιστεψεις

 

Ζητω συγγνωμη και απο τους υπολοιπους για το ολο θεμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω να μιλησω για τον αγωνα ; Μπορω ; :p

Συγχαρητηρια Ακη οχι για τον αγωνα :p αλλα για το hotlap που εκανες.Μπραβο σου..

Μπραβο και σε ολους που ειχαν τα (_)_)====D (rofl) να οδηγησουν αυτο το πραγμα που λεγεται αμαξι :hehe:


Και επισης να εχω τον Ακη να μας λεει στους τελευταιους γυρους οτι ειναι ακομα πρασινα τα λαστιχα του.Ασε μας μωρε και εσυ με τις σβουρες σου!

Παντως τα πισω λαστιχα στον ιδιο γυρο μας κιτρινισαν.Επισης εμενα κιτρινισε πρωτα το μπροστα δεξι και μετα απο αρκετη ωρα το αριστερο , ενω του Ακη πρωτα το αριστερο.Λολ

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Restart δεν υφίσταται και αν έχει γίνει για τέτοιο λόγο είναι μαλακία. Άλλο το να έχει πρόβλημα ο server ή κάποιο client και να χρειαστεί ένα restart γιατί στην ουσία δεν ευθύνεται κάποιος αγωνιζόμενος. 

Αν δεν είχε το assetto damage system θα γκρινιάζαμε γιατί δεν είναι ρεαλιστικό. Το damage system υπάρχει άλλα θέλουμε restart για να κάνουμε αγώνα με αυτοκίνητο "ζελατίνα"? Παράλογο!

Η φάση είναι να περνάμε καλά,συμφωνώ, αλλά επιλέξαμε έναν simulator γιατί το να μας γ@μηθεί ο αγώνας το θεωρούμε μέρος της διασκέδασης. Και μη το πάρετε εγωιστικά μερικοί και στον επόμενο αγώνα πέφτετε επίτηδες πάνω στους άλλους για να δείτε αν θα γουστάρουν,λες και είμαστε μωρά παιδιά. 

Ένα πράγμα χαίρομαι περισσότερο και απο το ίδιο το παιχνίδι και αυτό είναι ότι γουστάρω που το community είναι πιο ώριμο απο τα υπόλοιπα games. Που δε μας νοιάζει τόσο η νίκη αλλά η εμπειρία του αγώνα. Και λάθος δε κάνω,που θα ταίριαζε να γράψω κάτι σε φάση "τελικά έκανα λάθος" και να προσθέσω έτσι ενα μελόδραμα. Οι περισσότεροι πιστεύω είναι στο σωστό πνεύμα και μου τη σπάει όταν υπάρχει αυτή η τριβή λόγο μερικών ατόμων (ναι,στοχοποιώ δύο σκυλιά τώρα). 

Πως το βλέπω εγώ? Μπαίνω σε αγώνα πάντα με στόχο έναν καθαρό,ανταγωνιστικό αγώνα με στόχο τη νίκη. Σούπερ γρήγορος δεν είμαι οπότε αποδέχομαι τη θέση που θα πάρω στα quals και όταν ξεκινάει ο αγώνας προσέχω όσο γίνεται περισσότερο καθόλη τη διάρκεια του και πολύ πολύ περισσότερο στην εκκίνηση και τις πρώτες στροφές,δίνοντας άπειρο χώρο και πολλές φορές αφήνοντας τον άλλο να περάσει πολύ πιο εύκολα απ οτι θα έπρεπε. Ξενερώνω εκείνη την ώρα γιατί χάνω θέσεις και είδη τα aliens χάνονται αλλά απο το να καταλήξω στα χωράφια, προτιμώ να δώσω μάχη λίγο αργότερα για να πάρω πίσω τις θέσεις που έχασα, κάτι που μου δίνει ακριβώς αυτό που ζητάω.... ΑΓΩΝΑ. Σε αυτή τη φάση ξέρω τους περισσότερους και το βλέπω λογικό κάποια στιγμή να το χάσουν πχ στα φρένα και να με βγάλουν εκτός, όπως ξέρω οτι το ίδιο μπορεί να συμβεί και σε μένα. Το θέμα είναι να μη γίνει κανόνας αλλά εξαίρεση. Και έτσι με λίγα λόγια ευχαριστιέμαι τον αγώνα και εκτιμώ το podium πολύ περισσότερο όταν αυτό έρθει. 

Συγνώμη που κούρασα με το σεντόνι. Έχουμε καταπληκτικό community,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ,με άτομα που θέλουν να προσφέρουν, που αφιερώνουν χρόνο και χρήμα για να περνάμε καλά όλοι. Λίγο σεβασμός και κατανόηση χρειάζεται.... σε όλους τους τομείς της ζωής μας.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.