Jump to content



[Greek Gatherings 8-7-2016] RUF Yellowbird vs Shelby Cobra @ Monza


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Τα λέμε από κοντά την Παρασκευή. Ξεκινάω practice από σήμερα μπας και καταφέρω κάτι καλύτερο αυτή τη φορά. Αυτό που διάβασα ότι η RUF είναι εκτός γιατί είναι γρήγορη ισχύει; Αν είναι και τα δυο εγώ θα προτιμήσω cobra, επειδή roadster και θα με φυσάει ο αέρας :p 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με cobra θα έτρεχα ούτως ή άλλος.

Αν και το συγκεκριμένο προτιμώ να το χαζεύω παρά να το οδηγάω.:sarcastic:

 

Υπάρχει κανά σεταπάκι?

Που να το κάνει λίγο πιο αγωνιάρικο και σταθερό.

Γιατί μου φάνηκε λίγο κουνίστρο το ρημαδιασμένο.

 

Ιάσονα σε βλέπω 3-4 δευτερολεπτάκια κάτω και θυμάμαι ότι με δικό σου σέτ κόλλησα με το παιχνίδι.

Μη με πεις  ότι τρέχεις με default?

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, 4WNikos said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Τα λέμε από κοντά την Παρασκευή. Ξεκινάω practice από σήμερα μπας και καταφέρω κάτι καλύτερο αυτή τη φορά. Αυτό που διάβασα ότι η RUF είναι εκτός γιατί είναι γρήγορη ισχύει; Αν είναι και τα δυο εγώ θα προτιμήσω cobra, επειδή roadster και θα με φυσάει ο αέρας :p 

 

Μην ασχοληθείς καθόλου με offline practice. Μπες στο server μεσοβδόμαδα και τρέξε μαζί μας. Θα βελτιωθείς απίστευτα πιο γρήγορα!

Τα βράδια βρίσκεις κόσμο μέσα άνετα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uhu said:

Και εγω με cobra θα έτρεχα ούτως ή άλλος.

Αν και το συγκεκριμένο προτιμώ να το χαζεύω παρά να το οδηγάω.:sarcastic:

 

Υπάρχει κανά σεταπάκι?

Που να το κάνει λίγο πιο αγωνιάρικο και σταθερό.

Γιατί μου φάνηκε λίγο κουνίστρο το ρημαδιασμένο.

 

Ιάσονα σε βλέπω 3-4 δευτερολεπτάκια κάτω και θυμάμαι ότι με δικό σου σέτ κόλλησα με το παιχνίδι.

Μη με πεις  ότι τρέχεις με default?

Κατεβαινει κιαλλο..
Σχεδον Default τρεχω.Αναρτησεις κλπ δεν εχω πειραξει.Αντιστρεπτικη πειραξα και camber.

Link to comment
Share on other sites

@GoMaR

@panosdimp

Γίνεται να κλείσουμε το force virtual mirrors?

Και δεν χρειάζεται στο συγκεκριμένο αμάξι (εχει μια χαρά κανονικό καθρέφτη) και για να πιάσουμε κανά frame παραπάνω σε μια ομολογουμένος βαριά πίστα.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλα προσωρινα και απο το επομενο κομπο ξανα μπαινει.
Επισης αυτο που δε μπορω να καταλαβω με τιποτα ειναι πως offline ΔΕΝ ειχα θεμα με frame drops και online (μονος μου) εχω τρελα frame drops.Ειδικα σε 2-3 στροφες..
Χαμηλωσα λιγο τα γραφικα και ειδικα τα shadows που λεει ο Δημητρης και παιζει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Το εβγαλα προσωρινα και απο το επομενο κομπο ξανα μπαινει.
Επισης αυτο που δε μπορω να καταλαβω με τιποτα ειναι πως offline ΔΕΝ ειχα θεμα με frame drops και online (μονος μου) εχω τρελα frame drops.Ειδικα σε 2-3 στροφες..
Χαμηλωσα λιγο τα γραφικα και ειδικα τα shadows που λεει ο Δημητρης και παιζει αψογα.

Στις ίδιες συνθήκες ( ώρα πίστας?)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Στις ίδιες συνθήκες ( ώρα πίστας?)

ουι!!
Η μονη δικαιολογια ειναι τα παραπανω αμαξια που φορτωνει ο σερβερ.Αλλα αυτα πανε στον επεξεργαστη.Αν και απο το fps stats εχω 20-25% cpu usage

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GoMaR said:

Το εβγαλα προσωρινα και απο το επομενο κομπο ξανα μπαινει.
Επισης αυτο που δε μπορω να καταλαβω με τιποτα ειναι πως offline ΔΕΝ ειχα θεμα με frame drops και online (μονος μου) εχω τρελα frame drops.Ειδικα σε 2-3 στροφες..
Χαμηλωσα λιγο τα γραφικα και ειδικα τα shadows που λεει ο Δημητρης και παιζει αψογα.

Είναι οι σκιές που δημιουργούνται από τη συγκεκριμένη ώρα.

 

Επίσης, το non laserscanned road mesh έχει πολλές λεπτομέρειες και πολλά πολύγωνα :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

ουι!!
Η μονη δικαιολογια ειναι τα παραπανω αμαξια που φορτωνει ο σερβερ.Αλλα αυτα πανε στον επεξεργαστη.Αν και απο το fps stats εχω 20-25% cpu usage

Με μπέρδεψες. Μόνος δεν είπες μέσα online?

 

Τεσπα για να είσαι σίγουρος, κάνε δοκιμή μόνος σου offline και online, σε ίδιες συνθήκες ώρας και καιρού και τράβα ένα screenshot από το graphics app όπου φαίνονται τα triangles.

 

Link to comment
Share on other sites

Που σε μπερδεψα βρε ; Ειπα οτι online εχω frame drops.Το παιχνιδι φορτωνει ολα τα αμαξια στη μνημη και ας μπεις μονος σου.Εκει δικαιολογω (ισως) τα frame drops που εχω online!
Η ωρα ειναι ιδια.Πεφτω εως και 40fps απο τα 59.99 που ειμαι κολλημενος.Μιλαμε μεγαλη διαφορα.Και φαινεται να πηγαινει πολυ σπαστα το παιχνιδι σε αυτα τα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.