Jump to content



[Greek Gatherings 8-7-2016] RUF Yellowbird vs Shelby Cobra @ Monza


Recommended Posts

Σόρρυ Lazy για το φίλημα αλλά είναι πιο πολύ ξυστό παρά στούκα, αν δεν πήγαινα ευθεία θα είχαμε και οι δύο τετακε.

Ολοι είχαμε εξόδους αναμενόμενο με το κλασσικ καρ, δύσκολο κομπο, μπράβο στον Ακη και Ιάσονα και σε όσους αγωνιστήκανε.

Με το Σωτήρη είχα ωραία μάχη, μια με πέρναγε μία το πέρναγα επαφή ευτυχώς δεν είχαμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorry παιδιά εγώ ήξερα οτι δε θα μπορέσω να τρέξω οπότε δεν έκανα και κανένα γύρο, και φαινόταν οτι θα έχει πλάκα το combo. Δε μπόρεσα να τρέξω και στον 1ο αγώνα του MX5 cup. Την επόμενη βδομάδα θα είμαι μέσα λογικά!

Link to comment
Share on other sites

Ουφφ, παει και αυτο...

Εφαγε delete το αυτοκινητο και ας ειναι και official, ουτε να το ξαναδω δε θελω :hehe:

 

Και εγω ειμαι φανατικα υπερ του NO restart και εχω ξαναπει πολλες φορες οτι θελω και 100 damage.

Κριμα που εγινε με τον @spyder το περιστατικο, που ειναι κατα τα αλλα προσεκτικοτατος και πολυ καθαρος, αλλα αυτα εχουν τα δυσκολα combo.

Ενταξει δικαιολογημενη και η τσαντιλα του lazy.

torfan (ποιος ειναι απο εδω; ) και εσυ λιγο πιο χαλαρα στην εκκινηση, ρεπαιδακιμου. Εχουμε 18 γυρους....

 

Υπαρχει περιπτωση να υπαρξει καποιο ειδος ποινης για τον κατ εξακολουθηση απροσεκτο (ειδικα στην εκκινηση);

Μιλαω για τον κυριακατικο αγωνα (ειπαμε απο σεπτεμβρη παλι κυριακη).

Δεν μπορω να σκεφτω κατι, εσεις τα ξερετε καλυτερα. Για πχ. στις 5 ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ στην εκκινηση να χανει τη σειρα του στην επιλογη του combo ή να τρωει πορτα για εναν ή δυο αγωνες.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

o torfan ειναι ο @tasosmich.Ειναι ο 2ος του αγωνας.Αξιος που μπηκε σε ενα τετοιο δυσκολο combo :p Εχει το σημα του "Ν" κολλημενο.Δε το δες ; :p

 

Γιατι ρε Κωστα, τι ειχε το αμαξακι ;  Επειδη παει ευθεια και ξαφνικα χωρις να καταλαβεις βρισκεσαι στα χωραφια ;  Χαχα.

Ποινες κλπ μονο σε πρωταθληματα / cups.Εδω απλα πρεπει να ειμαστε πιο αυστηροι και να ακολουθουμε καποιους κανονες ΠΑΝΤΑ και να μην ειμαστε ελαστικοι..
Στις αρχες που μιλουσαμε στο TS, θυμαμαι τοτε ημασταν ολοι παναγιτσες qual/race.Καποια στιγμη αρχιζουν τη παρλα καποιοι και οταν γκρινιαξαμε για ησυχια,ειπαν ε ας ειμαστε στο gathering πιο χαλαρα.
Ενας λογος που τσακωνομαστε και τωρα ειναι αυτος.Εννοω οταν παυει να ειναι σοβαρο κατι, το αντιμετωπιζεις και διαφορετικα.Αν γινει μια φορα κατι, θα ξαναγινει σιγουρα και 2η.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wolves said:

Ουφφ, παει και αυτο...

Εφαγε delete το αυτοκινητο και ας ειναι και official, ουτε να το ξαναδω δε θελω :hehe:

 

Και εγω ειμαι φανατικα υπερ του NO restart και εχω ξαναπει πολλες φορες οτι θελω και 100 damage.

Κριμα που εγινε με τον @spyder το περιστατικο, που ειναι κατα τα αλλα προσεκτικοτατος και πολυ καθαρος, αλλα αυτα εχουν τα δυσκολα combo.

Ενταξει δικαιολογημενη και η τσαντιλα του lazy.

torfan (ποιος ειναι απο εδω; ) και εσυ λιγο πιο χαλαρα στην εκκινηση, ρεπαιδακιμου. Εχουμε 18 γυρους....

 

Υπαρχει περιπτωση να υπαρξει καποιο ειδος ποινης για τον κατ εξακολουθηση απροσεκτο (ειδικα στην εκκινηση);

Μιλαω για τον κυριακατικο αγωνα (ειπαμε απο σεπτεμβρη παλι κυριακη).

Δεν μπορω να σκεφτω κατι, εσεις τα ξερετε καλυτερα. Για πχ. στις 5 ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ στην εκκινηση να χανει τη σειρα του στην επιλογη του combo ή να τρωει πορτα για εναν ή δυο αγωνες.

 

Εγω ειμαι ο torfan...  Εχεις δικιο και ζητω συγγνωμη σε οσους προκαλεσα προβλημα:( ... Αλλη φορα θα ειμαι πολυ πιο προσεκτικος... Χωρις να θελω να δικαιολογηθω αυτο που συνεβη ειναι πως πηγα να αποφυγω χτυπημα με τον μπροστα οποτε πατησα αποτομα φρενο με αποτελεσμα στην τελικη να το χασω... Και παλι λεω πως ουτε εγω  το θεωρω δικαιολογια...

 

@GoMaR ευχαριστω για την πολυτιμη στηριξη :)

 

Οσον αφορα τον αγωνα... Συγχαρητηρια στους πρωτους που δυσκολα θα καταλαβω πως μπορουν και κανουν τετοιους χρονους :o... Εγω δεν θα παρω θεση στο θεμα του restart ως νεος... Ο αγωνας για εμενα δεν ηταν οτι καλυτερο... Στην αρχη ειχε ενα νοημα που ειχα βρεθει τριτος καθως θα προσπαθουσα να κρατησω την θεση καθως ειχα και μια σχετικη διαφορα... Ωστοσο μετα που μαζευτηκαμε και ξαναξεκινησαμε με περασαν οι πιο γρηγοροι αμεσως καθως προκειμενου να μην κανω ξανα λαθος δεν πιεζα... Οποτε απο εκει και περα για εμενα ηταν σαν να κανω hotlap... Ωστοσο και παλι περιμενω τον επομενο αγωνα ελπιζοντας οτι θα ειναι κατι πιο ευκολο...

 

Μηπως εχει καποιος το replay γιατι ξεχασα να το αποθηκευσω;

Έγινε επεξεργασία από tasosmich
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Στον απολογισμό του αγώνα, αν και λιγότεροι, με δύσκολο αμάξι(απορώ πως κάποιοι λέγαν πως είναι εύκολο? μάλλον αστειευόντουσαν), μπορώ να πω προσωπικά πως τον χάρηκα τον αγώνα. Υπήρχαν προβλήματα και εξόδοι, αλλά με αυτό το "φίδι" που μόλις τολμούσες να του πατήσεις την ουρά, αμέσως δάγκωνε, αναμενόμενα και συναρπαστικά! Πολύ ωραίες οι μάχες μας @spyder , τις χάρηκα πολύ και καθαρές. Στο τέλος του αγώνα έκατσα και είδα το replay. Μπορώ να πω πως έριξα τρελό γέλιο όταν τελικά διαπίστωσα τι τελικά με χτύπησε στην πρώτη στροφή. Είδα μια Cobra ευλύγιστη, κουνιστή, με πιρουέτα διαβήτη να με χτυπάει κώλο με κώλο! να με παρασέρνει στον ερωτικό της χορό! Αυτά συμβαίνουν, δεν έγινε και τίποτα, αλλά είχε πολύ γέλιο στο τέλος!

 OaCIuIz.gif

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.