Jump to content



[Greek Gatherings 29-7-16] Masserati gt4 @ Barcelona gp


Recommended Posts

                                                                             TRACK     BARCELONA GP

                                                CAR          MASSERATI GT4

 

 

 

maserati-granturismo-13324-2.jpg

 

                                                                         

TIME OF DAY: 11:00

WEATHER: Mid Clear

AIR TEMP: 30c

TARMAC TEMP: 35c

GRIP: 96% στο practice, θα αυξάνεται αργά και σταθερά

Tyre blankets: OFF

 

PRACTICE: 21:00 (70 λεπτά)

QUALIFY: 22:10 (15 λεπτά)

RACE: 22:30 (22 γύροι)

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video

 

  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application (DOWNLOAD)
  • Προτείνεται η χρήση DISCORD με Push to Talk (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ)

Τα νούμερα μπορεί να αλλάξουν μετά από προτροπή φίλων που γνωρίζουν καλύτερα ,τα παραπάνω είναι ενδεικτικά (γύροι ,χρόνοι)

 

Aν μου κάνετε τη χάρη να τρέξουμε Κυριακή θα τρέξω κι εγώ .

Το αυτοκίνητο σ΄αυτή την πίστα κατά τη γνώμη μου έχει φοβερό ffb

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

μπράβο Παναγιώτη.φοβερές μάχες πιστεύω θα γίνουν.αν ο αγώνας γίνει Παρασκευή μπορεί να τρέξω(δεν είμαι σίγουρος) αν γίνει Κυριακή Όχι γιατί θα φυγω για ενα μήνα.Προσωπικά ψηφίζω Κυριακή για να μπορεί ο Παναγιώτης να τρέξει..άσχετα αν δεν θα εχω την ευκαιρία να τον νικήσω:p

 

Link to comment
Share on other sites

Καμία μέρα από τις δύο δε με βόλευει,ειδικά η Κυριακή που δε παίζει να τρεξω σίγουρα. Για παρασκευή αν τα στριμωξω κάτι ίσως γινει. Κρίμα γιατί το γουσταρω τρέλα αυτό το αμάξι :(

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩ απόλαυση το combo με το Maserati!!

 

Όσοι δεν μπορείτε Παρασκευή, μην ανησυχείτε. Θα μπούμε ΚΑΙ άλλες μέρες. Όρεξη να έχεις @Oxide Burnedbrain και θα τη βρούμε τη μέρα, μη στενοχωριέσαι. Κανέναν δεν έβλαψε το παραπάνω racing :D

 

 

@panosdimp αν θες full race αύριο, εγώ είμαι μέσα!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος akis_z80 έγραψε:

ΩΩΩ απόλαυση το combo με το Maserati!!

 

Όσοι δεν μπορείτε Παρασκευή, μην ανησυχείτε. Θα μπούμε ΚΑΙ άλλες μέρες. Όρεξη να έχεις @Oxide Burnedbrain και θα τη βρούμε τη μέρα, μη στενοχωριέσαι. Κανέναν δεν έβλαψε το παραπάνω racing :D

 

 

@panosdimp αν θες full race αύριο, εγώ είμαι μέσα!

Προς το παρών δεν παίζει το ασσέττο γιατί έβαλα τα 10 αρια και δεν ξεκινάει με τίποτα .

Αν δεν το φτιάξω μέχρι το βράδυ μάλλον θα το αφήσω για τη Δευτέρα γιατί αύριο όπως χαχχα  γνωρίζεις έχει αγώνα με τα btcc στο ρου φου 2 το οποίο έπαιξε κατευθείαν γμτ .

Προς το παρών κάνω ένα validating  αν δεν παίξει θα κάνω επαναεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον χρειαζομαι την βοηθεια σας... Απ' οτι βλεπω δεν μπορω να σας πλησιασω με αποτελεσμα να τρεχω μονος μου... Θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε ως προς το πως να κανω practise... Δηλαδη σκεφτηκα μηπως θα ειναι καλυτερα να παιζω ai απο το να κανω απλο hotlap ή μηπως να μπαινω στον server και να προσπαθω να ακολουθησω καποιον απο εσας... Επισης οποιαδηποτε αλλη συμβουλη ευπροσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Επιασα δουλειά σε μία ταβέρνα και δουλεύω βράδια ρε γαμωτο. Κρίμα να το χασω το συγκεκριμένο γιατί ξερετε πλέον...ποια ειναι η φαση! Χαχαχ

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον χρειαζομαι την βοηθεια σας... Απ' οτι βλεπω δεν μπορω να σας πλησιασω με αποτελεσμα να τρεχω μονος μου... Θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε ως προς το πως να κανω practise... Δηλαδη σκεφτηκα μηπως θα ειναι καλυτερα να παιζω ai απο το να κανω απλο hotlap ή μηπως να μπαινω στον server και να προσπαθω να ακολουθησω καποιον απο εσας... Επισης οποιαδηποτε αλλη συμβουλη ευπροσδεκτη...

Ίσως αν δοκίμαζες να δεις μέσα από την κάμερα ενός γρήγορου .

Επίσης μπορείς να ανεβάσεις ένα δικό σου ρεπλει να δούμε τα λάθη σου.

Πάντως από την εμπειρία μου, ένα από τα πιο συνήθη λάθη ενός αρχάριου είναι να φρενάρει αργά, να μπαίνει με πολύ ταχύτητα και άγαρμπα οπότε χάνει ταχύτητα στην έξοδο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προς το παρών δεν παίζει το ασσέττο γιατί έβαλα τα 10 αρια και δεν ξεκινάει με τίποτα .

Αν δεν το φτιάξω μέχρι το βράδυ μάλλον θα το αφήσω για τη Δευτέρα γιατί αύριο όπως χαχχα  γνωρίζεις έχει αγώνα με τα btcc στο ρου φου 2 το οποίο έπαιξε κατευθείαν γμτ .

Προς το παρών κάνω ένα validating  αν δεν παίξει θα κάνω επαναεγκατάσταση.

Με ένα πιάτο φαΐ έρχομαι και στο φτιάχνω!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Με ένα πιάτο φαΐ έρχομαι και στο φτιάχνω!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα τα πάντα validation,  reinstall  ,το έτρεξα από τον φάκελο εγκατάστασης , έτρεξα όλες τις εκεί εντολές,έσβησα το φάκελο ασσέττο κόρσα στα έγγραφα   .

Να σημειωθεί πως το raceroom kai to rf2 τρέχουν κανονικά ,επίσης αναγνωρίζεται κανονικά και η g27.

Καμιά συμβουλή ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.