Jump to content



[Greek Gatherings 29-7-16] Masserati gt4 @ Barcelona gp


Recommended Posts

Εγώ κατάλαβα. Είχα μεγαλύτερη φθορά ελαστικών μπροστά και πήγα πολύ πίσω το brake balance για να αποφύγω το περαιτέρω μπλοκάρισμα. Σε ένα trail braking μάλλον έδωσα λίγο πιο πολύ φρένο και να σου το μπρος πίσω...

 

πριν 18 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Και εγώ από τον 1ο σχεδόν γύρο άρχισα να καταλαβαίνω τα λάστιχα που τα lockαρα πριν εμβολίσω τον @Georgiadis Giorgos, ευτυχώς το κράτησε και πήρε τη θέση που έχασε πίσω στη συνέχεια. 1ος γύρος, 8γωνα λάστιχα, 3ος, 6γωνα, και στον 6ο-7ο και μετά τετράγωνα κανονικά :hehe:. Ήταν και λίγο οτι με το παραπάνω καύσιμο ήθελε λίγο νωρίτερα φρένα και ίσως να ήταν καλύτερα αν πηγαίναμε το balance λίγο προς τα πίσω όσο ήταν βαρύ. 2-3 σβούρες, 1 penalty, και λίγο πλαι πλαι με @liakjim και @PolomanGR. Μου γυρίσατε και οι 2 ενώ είμασταν δίπλα δίπλα, κοιτούσα και ξανακοιτούσα το replay να δώ αν σας ακούμπησα. Στο αυτοκίνητο δεν αρέσει επιτάχυνση πάνω σε κερμπ, οπότε ελάτε κοντά και μη φοβάστε να με σπρώξετε και λίγο προς τα έξω αν τύχει :p πρέπει να είχα αφήσει οριακά 1 αυτοκίνητο χώρο εντός γραμμών. ( Ίσως να νιώθω υπερβολικά άνετα με τα collisions του AC πλεον... μάλλον κακό ) Το αυτοκίνητο είναι λίγο ιδιότροπο στο όριο και στον αγώνα μου πήγαινε πολύ διαφορετικά από οτι σε hotlaps. Στο 2ο μισό του αγώνα που ήταν πιο σταθερό απλά κοιτούσα τις διαφορές και έλεγα μου φτάνουν οι γύροι? Μάλλον δε μου φτάνουν. Αλλά τελικά κάναν και οι 2 μπροστά λαθάκια :hehe:. Πλάκα είχε πάντως :D

 

Μια χαρά χώρο μου άφησες , βασικά σωστό προσπέρασμα.

Πλάκα είχε που σκέφτηκα "οκ με προσπέρασε, ας μη χάσω χρόνο με μ@λακισμένες μάχες". Αλλά αυτό το σκέφτηκε το μισό ημισφαίριο του εγκεφάλου. Το άλλο μισό , χώθηκε στο kerb...

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2016 at 3:08 ΠΜ, το μέλος Lylankor έγραψε:

( Ίσως να νιώθω υπερβολικά άνετα με τα collisions του AC πλεον... μάλλον κακό ) 

Δεν ειχες τρεξει στην 1,4 1,5 βερσιον...

θα ειχες βγει πολυ πιο ευγενικος.

Αγγιζες καποιον στην  βαρκελωνη και τον πετουσες στο σιλβερστον απο το crash lag

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, liakjim said:

Παίξαμε με Θοδωρή , Άρη και Σταύρο.

Την επόμενη φορά καλύτερα χωρίς κωδικό ή ραντεβού σε κάνα SRS.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω θα εμπαινα αλλα μεχρι Πεμπτη θα ειμαι εκτος... Ελπιζω να το χαρηκατε εστω και λιγοι :)... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος tasosmich έγραψε:

Εγω θα εμπαινα αλλα μεχρι Πεμπτη θα ειμαι εκτος... Ελπιζω να το χαρηκατε εστω και λιγοι :)... 

Καλά ήταν, περιμέναμε ο ένας τον άλλο:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Παίξαμε με Θοδωρή , Άρη και Σταύρο.

Την επόμενη φορά καλύτερα χωρίς κωδικό ή ραντεβού σε κάνα SRS.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοκαιράκι είναι βρε.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που γύρισα εγώ από διακοπές μου φαίνεται θα εξαφανιστείτε όλοι σας <_<

Χτες είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το OSW στον αγώνα. Απίστευτη πληροφόρηση μέσα από το τιμόνι που κρατούσα. Παρ΄ όλο που είχα καταστρέψει το αυτοκίνητο (από τρεις εξόδους και επαφές με τους φράχτες μπρος-πίσω-πλάγια) και παρόλο το τρελό χτύπημα από τα flat spot κατέβαζα συνεχώς χρόνους σχεδόν μέχρι το τέλος του αγώνα!

Σταύρο @PolomanGR σ' ευχαριστώ για το setup!

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Και εγω εδω ειμαι.:P

Απλα το κομπο δεν μου αρεσε καθολου. Οταν πατουσα φρενο γυριζε και δαγκωνε. 52-48 εβαλα το bias τα ιδια!

Άντε βρε φοβητσιάρη... :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

63.5% είχα το bias.

Στην αρχή τσαρουχωμα το πεντάλ και σιγά σιγά άφημα.

9/10 το πετυχαινα. Στην 10τη ήθελε μαεστρία για να μην σβουριξει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με default setup ετρεξα την Παρασκευη και δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερη δυσκολια...ουτε γυρισματα στο φρεναρισμα ουτε τιποτα...

 

Τα χρειαστηκα βεβαια οταν εκανα τα λαστιχα Μπομπ Σφουγγαρακη Τετραγωνοπαντελονη αλλά αυτο ειναι αλλο θεμα :hehe:

 

εδιτ: Εψες ξεχαστηκα :zzz: αλλά οταν το θυμηθηκα ειχατε ηδη ξεκινησει τον αγωνα

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.