Jump to content



Nvidia VS Amd


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Όταν θα βγάλουν κάτι ανάλογο βλέπουμεγια αναβάθμιση !

Με 3.7 boost σε single thread ριχνω στα αυτια στον 920, τι θες να πεις δηλαδη; Μονο το ht αξιζει πλεον και οτι παιζεις στα 4.2 (ακομη και ετσι single thread εισαι πισω). ΑΥτο τι σημαινει; Οτι ο επεξεργαστης επειδη κλοκαρε πριν 8 χρονια, θα ειναι τοπ για παντα; 

 

πριν 18 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

στον ήλιο μύρα δεν έχεις.

1104.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PANOSMAMBAX said:

ειδη βγαλανε 5000 φορες καλύτερο απο το δικο σου και τεχνολογικα και single core perfomance 

Τι να το κάνω το single core  ρε ξεκολατε από την γραμμικότητα 

 

Εγώ θέλω 5ghz minimu τελος

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Με 3.7 boost σε single thread ριχνω στα αυτια στον 920, τι θες να πεις δηλαδη; Μονο το ht αξιζει πλεον και οτι παιζεις στα 4.2 (ακομη και ετσι single thread εισαι πισω). ΑΥτο τι σημαινει; Οτι ο επεξεργαστης επειδη κλοκαρε πριν 8 χρονια, θα ειναι τοπ για παντα; 

 

1104.jpg

 

Πεστα Tommy διοτι αρχιζει ποναει το κεφαλι μου με τον 920 

Αντε μπες αστο το single core νομιζεις οτι εχεις δυναμη πλεον στα νεα παιχνιδια θα σε πω σαν Multi?τπτ ακριβως

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Τι να το κάνω το single core  ρε ξεκολατε από την γραμμικότητα 

Οκ. Συγγνωμη , δε θα ξαναγινει. Θα παρουμε ολοι ι7 920 για να μην ειμαστε παρακατιανοι...Τον Πανο κοροιδευαμε για τις προσβολλες... 

Επισης παιδες τιποτα λιγοτερο απο 1080 τιταν πασκαl ή RX 495X3 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παρουμε τον i7 920 Μιας τον βρισκω 30 ευρω με memory controller 1066 pci express 2.0 sata 2 usb 2.0 ολα τα καλα.Αν θες να κατσεις σε αυτο το σοκετ πολυ καλα πανε παρε τον 980X

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, PANOSMAMBAX said:

Φιλε Armageddon θελω να σε κανω μια ερωτηση μονο και τπτ αλλο πιστευεις οτι εχεις Bottleneck Ναι η οχι με την fury x σου? αυτο μονο 

Και εγω εχω, και τι εγινε?

 

Αυτο το συστημα μπορω να εχω,

 

Μια χαρα παιζω τα παχνιδια που θελω και το ευχαριστιεμαι κιολας,

 

Που ακριβως ειναι το προβλημα σου?

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις αυτήν την στιγμή των έχω στα 3,2 γιατί έκανα κάτι δοκιμές ναι έχω στα 3,2 αύριο μεθαύριο θα κάνω κάτι δοκιμές στα 4,2 αλλά πιστεύω ότι εχω χτυπήσει ταβάνι πλέον με τις κάρτες  και χρειάζομαι αναβάθμιση !!!

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ειναι λετε που λετε ασχετα πραγματα αλλα δεν κοιτατε που εχετε ΛΑΘΟΣ στο μηχάνημα σας επειδη λετε οτι ειστε ιδική σε αυτο το κομματι επρεπε να τα ειχατε τελεια οποτε δεν μπορειτε να μηλατε 

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Κοίτα να δεις αυτήν την στιγμή των έχω στα 3,2 γιατί έκανα κάτι δοκιμές ναι έχω στα 3,2 αύριο μεθαύριο θα κάνω κάτι δοκιμές στα 4,2 αλλά πιστεύω ότι εχω χτυπήσει ταβάνι πλέον με τις κάρτες  και χρειάζομαι αναβάθμιση !!!

Δεν εχεις χτυπησει ταβανι αλλα ουρανο εχεις χτυπησει το συστημα που εχεις δεν συμβαδίζει καθόλου με την καρτα σου 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει δυνατότητα για αναβάθμιση (αλαγη πλατφόρμας) απλα αναβαθμίσεις αυτό που πιστεύεις ότι θα κάνει την μεγαλύτερη διαφορα στα games είναι οι κάρτες για επεξεργασία βίντεο cpu simple

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, PANOSMAMBAX said:

Το προβλημα μου ειναι λετε που λετε ασχετα πραγματα αλλα δεν κοιτατε που εχετε ΛΑΘΟΣ στο μηχάνημα σας επειδη λετε οτι ειστε ιδική σε αυτο το κομματι επρεπε να τα ειχατε τελεια οποτε δεν μπορειτε να μηλατε 

Δεν εχεις χτυπησει ταβανι αλλα ουρανο εχεις χτυπησει το συστημα που εχεις δεν συμβαδίζει καθόλου με την καρτα σου 

Ενταξει..

 

200.gif

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τωρα παμε και AMD VS Intel . Thread inside thread, για πολλα γουστα :hehe::p 

Και με κατι τσαμπατζηδες και λαρτζηδες, ferarri vs lamborghini θα καταληξει!!!!!

Αναβαθμιση μονο οταν εχουμε HBM4 και 64! Αφου ηδη βλεπουμε τα σημερινα τους κατορθωματα, ειμαστε σιγουροι και για το μελλον! Ετσι δεν ειμαστε παντα;;;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.