Jump to content



Νέα GTX 1080 iChill Black από την Inno3D με Hybrid cooling


Recommended Posts

Η Inno3D ανακοίνωσε την νέα της κορυφαία GeForce GTX 1080 iChill Black η οποία χρησιμοποιεί σύστημα ψύξης που συνδυάζει υδρόψυξη και αερόψυξη. Η κάρτα έρχεται με τον πυρήνα στα 1759MHz και σύμφωνα με την Inno3D το σύστημα ψύξης της κάρτας είναι έως και 30% αποτελεσματικότερο έναντι του στάνταρ συστήματος ψύξης της Nvidia. Επιπλέον ο ανεμιστήρας της κάρτας που αναλαμβάνει να ψύξει τα υπόλοιπα εξαρτήματα πλην της GPU, η οποία ψύχεται μέσω της υδρόψυξης, σταματάει όταν δεν είναι αναγκαίος, προσφέροντας σχεδόν αθόρυβη λειτουργία.

 

 

Inno3D-GTX-1080-iChill-Black-8.jpg

 

Inno3D-GTX-1080-iChill-Black-13.jpg

 

Inno3D-GTX-1080-iChill-Black-5.jpg

 

Πηγή: Inno3D announces iChill GeForce GTX 1080 Black | VideoCardz.com

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Επιπλέον ο ανεμιστήρας της κάρτας που αναλαμβάνει να ψύξει τα υπόλοιπα εξαρτήματα πλην της GPU, η οποία ψύχεται μέσω της υδρόψυξης, σταματάει όταν δεν είναι αναγκαίος, προσφέροντας απόλυτα αθόρυβη λειτουργία.

E, όχι ακριβώς! Εκτός εαν την υδρόψυξη την ψύχει ο άνεμος και όχι κάποιος ανεμιστήρας! Μάλλον για Θεσαλονίκη κάνει η κάρτα. Έχουμε καλό βαρδάρη!

 

yanni ξέρω οτι απλώς μετέφρασες και δεν ευθύνεσαι για το κείμενο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TopCLR said:

E, όχι ακριβώς! Εκτός εαν την υδρόψυξη την ψύχει ο άνεμος και όχι κάποιος ανεμιστήρας! Μάλλον για Θεσαλονίκη κάνει η κάρτα. Έχουμε καλό βαρδάρη!

 

yanni ξέρω οτι απλώς μετέφρασες και δεν ευθύνεσαι για το κείμενο.

Έχεις απόλυτο δίκιο και εδώ δεν φταίνε τα αγγλικά μου (Palso και ο Θεός βοηθός) ή η πηγή, αλλά η ασχετοσύνη μου με τις υδροψύξεις. Άλλαξα την σχετική έκφραση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.