Jump to content



G.G. 2017 - Evora GTE @ Mugello 25/09/2017


GoMaR

Recommended Posts

Από ότι κατάλαβα , το μυστικό ήταν στο TC. Δεν είχα καθόλου, κάπου στον 12ο έγινε δύσκολο, γλίστραγα παντού, τα μπλιστέριασα κ άλλο γλίστρημα, να και οι θερμοκρασίες οι τρελές πίσω, έπεσαν οι χρόνοι, χάσαμε θερμοκρασίες και πιέσεις μπροστά και ναι 7ος:hehe:

Κοιτάξτε χρόνοι από 12ο και μετά

http://managerdc8.rackservice.org:50410/sessiondetails?playerInSessionId=946#

Κρίμα γιατί με @uhu και @Aris Teidis, φαινόταν πως θα έχει ζουμί στην αρχή.

Συγγνώμη @uhu, που σε δυσκόλεψα στην προσπέραση. Απλά δεν κρατιόταν.

 

Μπράβο σε @Oxide Burnedbrain, @GoMaR και @Aris Teidis, που έφτιαξαν το podium.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Κρίμα γιατί με @uhu και @Aris Teidis, φαινόταν πως θα έχει ζουμί στην αρχή.

Συγγνώμη @uhu, που σε δυσκόλεψα στην προσπέραση. Απλά δεν κρατιόταν.

 

Μπράβο σε @Oxide Burnedbrain, @GoMaR και @Aris Teidis, που έφτιαξαν το podium.

Σιγά ρε.

Εδω ο γιοτάς πήγα σε στρατηγική 2 πιτ στοπ και παίζει να έχασα και μισό γύρο.

Τα 4-5 δεύτερα θα με νοιάξουν.:hehe:

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν εχω λογια για τον σημερινο αγωνα.

Αμαξι που για καποιον λογο ετρωγε τα λαστιχα οπως ο Poldo τα σαντουιτς του.

Αρχικα ευχαριστηθηκα ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ μαχες με τον @Thodoris1884.

Η αδρεναλινη στο φουλ αφου ο ενας προσπερναγε τον αλλον.Οποιος εχει κρατησει το replay, αξιζει να ριξει μια ματια.

 

Πολλα συγχαρητηρια στον @Oxide Burnedbrain που για αλλη μια φορα μας εβγαλε ασπροπροσωπους με την σταθερη οδηγηση του.
Οσο παλευαμε με τον Θοδωρα, ο αλλος μας εφτανε σα να μη συμβαινει τπτ.Μεχρι που βγαινω εκτος γιατι εχασα τα φρενα και με περασε.

Μετα ο Θοδωρης εχασε δυο φορες τον ελεγχο και τον περασε ο christian και εγω.

Φοβερος αγωνας μπραβο.

Συγχαρητηρια σε ολους που ετρεξαν αυτο το πραγμα που λεγεται αμαξι και για την υπομονη που δειξατε :hehe:

 

Παμε στον επομενο τωρα :D

 

Στατιστικα εδω :

http://simresults.net/160925-Xo7

 

Καταστατικο εδω :

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OxPbDlA5MeOje8pwkh8ep8iVGTFRnjyUBOjGTci0kbk/edit#gid=1756016906

 

και φωτογραφια απο τα λαστιχα εδω :hehe:

a75b7e3448a5f4ead6e59f4c9143236e.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου βγήκε μάλλον ο αγώνας έτσι πως τον φαντάστηκα. Με χρόνους 2:08 που τρέχαν οι παλαβοί μπροστά μου φαινόταν αφύσικο να κρατήσουν τα λάστιχα και ήδη στο 3ο με 5ο γύρο κατάλαβα ότι έχω δίκιο,θα φαγωνόντουσαν σαν τα σκυλιά για τη πρώτη θέση.Έτσι απλά προσπαθούσα να είμαι γρήγορος και σταθερός χωρίς να το παρακάνω και υπολόγισα ότι απο τα μέσα του αγώνα και μετά θα αρχίσω να τη ρίχνω τη διαφορά των 8-10 secs που με είχαν. Έτσι κ έγινε μέχρι που τους έφτασα στα 6.5 περίπου και απο τον ενθουσιασμό μου έκανα τετακε και πάλι στα 10 secs με γύρω στους 8 γυρους να απομένουν. Και απο εκεί και πέρα έριχνα 1.1-1.2 σταθερά στο υπόλοιπο του αγώνα μέχρι που τους έφτασα στα 4.5 και είδα τον Ιάσονα να κουρεύει χαλίκι :p Απο τα 4.5 που με είχε ο Θοδωρής στον επόμενο γύρο είδα οτι έφτασα στα 2 δευτερόλεπτα και χαμογέλασα γνωρίζοντας κατα κάποιο τρόπο τι θα συνέβαινε. Και τσουπ γλυστράει και ο Θοδωρής :)

Στην εκκίνηση με έκοψε λίγο πριν το πράσινο φως να βάλω TC On 1/3 για να μη τα κάψω,συνέχισα έτσι μέχρι τη τρίτη στροφή που έβαλα 2/3 και νομίζω το πήγα έτσι για 2 γύρους μέχρι που το απενεργοποίησα εντελώς. 

Μπράβο σε όλους και ευχαριστώ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα γελάω.αντίθετα στην εκκίνηση ήμουν χωρίς tc και έφυγα αρκετά μπροστά σε σημείο να περάσω τον Θοδωρή.Μετά μπήκε το tc στον 15 γύρο.

 

μπράβο βρε Άρη για την θέση!!

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Νομίζω πως το τιμόνι του 'χει δώσει νέα φρεσκάδα.:)

Ναι, νοιώθω πλέον σαν να σας "κλέβω" αφού η πληροφόρηση που έχω από το τιμόνι είναι άριστη και για να χάσω το αυτοκίνητο εκτός πίστας πρέπει να προσπαθήσω αρκετά ή να "είμαι αλλού"...

@uhuΔεν ξέρω αν το κατάλαβες (δεν το αναφέρεις καθόλου) αλλά μπήκες στην πίστα μετά από έξοδό σου και με χτύπησες (άσχημα). Θα έκοβα αν ήξερα τι είχες σκοπό να κάνεις αλλά θεώρησα ότι με είδες και θα τηρήσεις τους κανονισμούς αφήνοντάς με να περάσω.

Έκανα μια κακή εκκίνηση γιατί μπήκα βιαστικά στον αγώνα και ξέχασα να βάλω το TC στο μηδέν με αποτέλεσμα να αποσυντονιστώ και να χάσω θέσεις.

Στην πρώτη ευθεία αντί να συγκεντρωθώ στον αγώνα, πολεμούσα στο σκοτάδι να πατήσω Ctrl+T για να το φέρω στο 0. Πρόλαβα λίγο πριν χρειαστεί να πλακωθώ στα φρένα - όλα καλά!

Για κάποιο λόγο θεώρησα - ακούγοντας μερικούς μερικούς εδώ μέσα από παλιότερες συζητήσεις - ότι αν θες να πας γρήγορα το TC πρέπει να είναι στο 0... Έτσι όλη η προπόνηση που έκανα (το ίδιο και ο αγώνας) ήταν με TC στο μηδέν. Αντίστοιχα έστησα και το σεταπ να αντέχει στα γλιστρήματα. Μάλιστα, καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα τα λάστιχα παρέμειναν πράσινα (οι μεγάλες ενδείξεις) εκτός από δυο χοντρά γλιστρήματα που είχα από απροσεξία και κοκκίνισαν για λίγο τα πίσω. Τερμάτισα με τις μικρές ενδείξεις των ελαστικών να δείχνουν κόκκινο αριστερά και κίτρινο δεξιά. Οι αριστερά έγιναν κόκκινες λόγο γλιστρήματος κάπου στον 15-16 γύρο αλλιώς είμαι σίγουρος θα τερμάτιζαν και αυτές κίτρινες. Το αυτοκίνητο είχε πρόσφυση μέχρι το τέλος του αγώνα και έδειχνε να βγάζει άνετα 5 γύρους ακόμα... μ 'αυτό το ρυθμό. Δεν μπορούσα να το πιστέψω όταν "άνετα" πέρασα τον Jim που έδειχνε να κρατά με δυσκολία πλέον το αμάξι του!

Ίσως να "φταίει" και το νέο τιμόνι που με συνδέει άμεσα με το αυτοκίνητο και την άσφαλτο. Τώρα το μόνο που έμεινε είναι να μάθω και  οδήγηση...:hehe:

Μπράβο στον Christian, τον Ιάσονα αλλά και στο Θοδωρή (παρ' όλο που εγκατέλειψε) για τις επιδόσεις σας! Μπράβο και στα υπόλοιπα παιδιά για την προσπάθειά σας!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Aris Teidis said:

Ναι, νοιώθω πλέον σαν να σας "κλέβω" αφού η πληροφόρηση που έχω από το τιμόνι είναι άριστη και για να χάσω το αυτοκίνητο εκτός πίστας πρέπει να προσπαθήσω αρκετά ή να "είμαι αλλού"...

@uhuΔεν ξέρω αν το κατάλαβες (δεν το αναφέρεις καθόλου) αλλά μπήκες στην πίστα μετά από έξοδό σου και με χτύπησες (άσχημα). Θα έκοβα αν ήξερα τι είχες σκοπό να κάνεις αλλά θεώρησα ότι με είδες και θα τηρήσεις τους κανονισμούς αφήνοντάς με να περάσω.

Έκανα μια κακή εκκίνηση γιατί μπήκα βιαστικά στον αγώνα και ξέχασα να βάλω το TC στο μηδέν με αποτέλεσμα να αποσυντονιστώ και να χάσω θέσεις.

Στην πρώτη ευθεία αντί να συγκεντρωθώ στον αγώνα, πολεμούσα στο σκοτάδι να πατήσω Ctrl+T για να το φέρω στο 0. Πρόλαβα λίγο πριν χρειαστεί να πλακωθώ στα φρένα - όλα καλά!

Για κάποιο λόγο θεώρησα - ακούγοντας μερικούς μερικούς εδώ μέσα από παλιότερες συζητήσεις - ότι αν θες να πας γρήγορα το TC πρέπει να είναι στο 0... Έτσι όλη η προπόνηση που έκανα (το ίδιο και ο αγώνας) ήταν με TC στο μηδέν. Αντίστοιχα έστησα και το σεταπ να αντέχει στα γλιστρήματα. Μάλιστα, καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα τα λάστιχα παρέμειναν πράσινα (οι μεγάλες ενδείξεις) εκτός από δυο χοντρά γλιστρήματα που είχα από απροσεξία και κοκκίνισαν για λίγο τα πίσω. Τερμάτισα με τις μικρές ενδείξεις των ελαστικών να δείχνουν κόκκινο αριστερά και κίτρινο δεξιά. Οι αριστερά έγιναν κόκκινες λόγο γλιστρήματος κάπου στον 15-16 γύρο αλλιώς είμαι σίγουρος θα τερμάτιζαν και αυτές κίτρινες. Το αυτοκίνητο είχε πρόσφυση μέχρι το τέλος του αγώνα και έδειχνε να βγάζει άνετα 5 γύρους ακόμα... μ 'αυτό το ρυθμό. Δεν μπορούσα να το πιστέψω όταν "άνετα" πέρασα τον Jim που έδειχνε να κρατά με δυσκολία πλέον το αμάξι του!

Ίσως να "φταίει" και το νέο τιμόνι που με συνδέει άμεσα με το αυτοκίνητο και την άσφαλτο. Τώρα το μόνο που έμεινε είναι να μάθω και  οδήγηση...:hehe:

Μπράβο στον Christian, τον Ιάσονα αλλά και στο Θοδωρή (παρ' όλο που εγκατέλειψε) για τις επιδόσεις σας! Μπράβο και στα υπόλοιπα παιδιά για την προσπάθειά σας!

1)Μπορεις να ανεβασεις βιντεο; Η να μας πεις λεπτο στο ρεπλεη να το δουμε ; :D

 

 

2)Σε ορισμενα αμαξια ισχυει, σε ορισμενα οχι.

Στο συγκεκριμενο για qualify ναι επρεπε να ηταν κλειστο.Με TC off εκανες ταχυτερο γυρο.

Αν ηθελες να διατηρησεις τα λαστιχα σου καλυτερα πιστευω ενα TC 3/3 ηταν αρκετο.

 

Τον @wolves δεν εχω δει στους δυο αγωνες και ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Τον @wolves δεν εχω δει στους δυο αγωνες και ανησυχω.

Μην ανησυχεις. Εδω ειμαι δε χανομαι. Θα μειωθουν ισως οι συμμετοχες (στον κανονικο αγωνα της κυριακης), αλλα μεσωβδομαδα θα ειμαι παρων...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

 

@uhuΔεν ξέρω αν το κατάλαβες (δεν το αναφέρεις καθόλου) αλλά μπήκες στην πίστα μετά από έξοδό σου και με χτύπησες (άσχημα). Θα έκοβα αν ήξερα τι είχες σκοπό να κάνεις αλλά θεώρησα ότι με είδες και θα τηρήσεις τους κανονισμούς αφήνοντάς με να περάσω.

Έκανα μια κακή εκκίνηση γιατί μπήκα βιαστικά στον αγώνα και ξέχασα να βάλω το TC στο μηδέν με αποτέλεσμα να αποσυντονιστώ και να χάσω θέσεις.

Στην πρώτη ευθεία αντί να συγκεντρωθώ στον αγώνα, πολεμούσα στο σκοτάδι να πατήσω Ctrl+T για να το φέρω στο 0. Πρόλαβα λίγο πριν χρειαστεί να πλακωθώ στα φρένα - όλα καλά!

 

Ναι κάτι κατάλαβα.:(

Στην τελευταία στροφή τσίμπησα χώμα με την πίσω.

Μετά σβούρες στο χώμα και με πέρασε ο liak.

Οπότε μπήκα άρον άρον να τον πάρω στο κατόπι χωρίς να εχω συνηδειτοποιήσει ότι ήταν άλλος πίσω.

Έβλεπα μόνο τον Δημήτρη εκείνη την στιγμή και δεν προσπαθούσα να διεκδικήσω ή μάλλον να υπερασπιστώ θέση.

 

Δεν πρέπει να ήταν πολύ το damage πάντως, αλλά και μένα πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως φταίει το τελευταίο αυτοκίνητο που χρησιμοποιήσαμε και το lag σου είναι μια χαρά?

Γιατί και σε μένα δεν έστριβε δεν κατέβαζε.

Σημάδευα γκαζόν για να στρίψω στο άπεξ περίπου. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα να μπω τουλάχιστον δυο μήνες,και έκανα 10 γυρους πριν τον αγώνα,οπότε ήμουν αδιάφορος,ούτε το όνομα άλλαξα και άραζα τελευταίος σαν player.

Υποσχομαι στο next ναμαι ανταγωνιστικος 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis Μπραβο ρε μαν πολυ καλος, εγω ειχα ξεχασει οτι παιζει tc στο αυτοκινητο και παροτι το ειχα στησει μια χαρα κατι με εκοβε στο γκαζι και σας εχανα στις ευθειες και δεν πηγε ποτε το μυαλο μου στο tc. 

Τα λαστιχα αντεχαν αλλους 4 γυρους τουλαχιστον στο φρεναρισμα και στην επιταχυνση δεν ειχαν θεμα, στις πλευρικες φορτισεις εχαναν μονο και περνουσες με καμια 10ρια χιλομετρα λιγοτερα απο τη στροφη. 

 

Το εχω πει και θα το ξαναπω, κανιβαλοι τυπου γομαρακι δεν επρεπε να βγαζουν αγωνα, no offence Gomar. Κοιταζω τα βιντεο και βλεπω γλιστρηματα πλαγιολισθησεις αφηματα γκαζιου για να ξεκολησει ο κωλος μπας και μπουμε στην στροφη και αλλα πολλα. Ολα αυτα ανεβαζουν θερμοκρασιες και τρωνε λαστιχο. Μπραβο μας Αρουκο, εγω τα καταφερα απο τελευταιος τεταρτος 5-6 γυρους και θα ειχαμε 2-3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fatalara said:

 

Το εχω πει και θα το ξαναπω, κανιβαλοι τυπου γομαρακι δεν επρεπε να βγαζουν αγωνα, no offence Gomar. Κοιταζω τα βιντεο και βλεπω γλιστρηματα πλαγιολισθησεις αφηματα γκαζιου για να ξεκολησει ο κωλος μπας και μπουμε στην στροφη και αλλα πολλα. Ολα αυτα ανεβαζουν θερμοκρασιες και τρωνε λαστιχο. Μπραβο μας Αρουκο, εγω τα καταφερα απο τελευταιος τεταρτος 5-6 γυρους και θα ειχαμε 2-3.

καλα...κυνηγα Θοδωρη η να σε κυνηγαει και τα λεμε μετα για γλιστρηματα,πλαγιολισθησεις κλπ :p
Το φοβερο ειναι πως στα ιδια σημεια γλιστραγαμε..χαχα

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.