Jump to content



Θήκη για iPhone 7 Plus


jax7480

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους ( @astrolabos )

 

Ψάχνω θήκε για το γιωτοτηλέφωνο, iPhone 7 Plus. Έχω πάρει ήδη μία clear case ultra thin της speck αλλά εκτός τους ότι δεν μου αρέσει, δεν με βολεύει κιόλας. Απλά έπρεπε να πάρω κάτι.

Ψάχνω θήκη σαν την παρακάτω της Samsung:

 

1.jpg

Να προστατεύει το τηλέφωνο μόνο πίσω και στις 4 γωνίες. Όταν κρατάω το τηλέφωνο θέλω να πιάνω το τηλέφωνο και όχι θήκη. Τέτοια είχα στο S6 Edge plus και με είχε βολέψει απίστευτα.

Αν υπάρχει κάτι και γνωρίζετε ρίξτε ένα λινκ. Μην μου πείτε για Spigen, Mugen κτλ τις βρίσκω όλες αποκρουστικά άσχημες.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά στο iphone 5, χρησιμοποιώ αυτή: 

HugoBosscase1.jpg

 

Ενώ δεν ήμουν φαν της θήκης τύπου pouch, οι πλαστικούρες δεν ταιριάζουν με το τηλέφωνο (αυτή έχει στυλ που μου αρέσει) και δεν το προστατεύουν όπως αυτή.

Στο μειονέκτημα ότι πρέπει να το βγάλεις από τη θήκη, πράγμα όμως που πλέον δεν με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ pouch σε όλα τα Note εκτός από το S6 Edge Plus. Εκεί πήρα αυτήν που ανέφερα και με βόλεψε περισσότερο.

Τελικά παρήγγειλα αυτή:

 

http://www.spigen.com/collections/iphone-7-plus/products/iphone-7-plus-case-airskin?variant=26312960769

 

Και αυτήν:

 

http://www.spigen.com/collections/iphone-7-plus/products/iphone-7-plus-thin-fit?variant=25573146369

 

Όποια μου κάτσει καλύτερα. Ελπίζω η λεπτότερη (air skin) να είναι έτσι όπως θέλω.

Σαν αυτή που είχα στο Edge plus δυστυχώς δεν υπάρχει για iPhone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθαν και οι δυο θήκες. Η slim fit ήταν η πρώτη μου επιλογή, είναι πολύ ωραια, ταιριάζει άψογα στο τηλέφωνο χωρίς να χάνεις από ομορφιά αλλά τέτοιο άθλιο grip πρώτη φορά βλέπω σε θήκη. Ανα πάσα στιγμή νομίζεις πως το τηλέφωνο θα σου φύγει από τα χέρια. Τελικά συμβιβάστηκα με την airskin. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.