Jump to content



Αλλαγη παστας σε gpu???


giorgos2187

Recommended Posts

Προσφατα αγορασα μια gtx 980ti G1 Gaming της gigabyte. Μεταχειρισμενη φυσικα. Θα ηθελα να της αλλαξω τη θερμοαγωγιμη παστα για να δω αν θα καταφερω να την ψυξω λιγο καλυτερα. Παροτι maxwell, ειναι αρκετα πιο ζεστη απο gtx970 και gtx980. Με το θεμα εγγυησης ομως τι γινεται; Ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα πως οι αποψεις διιστανται στο αν ακυρωνεται η εγγυηση η οχι σε περιπτωση που αφαιρεθει το συστημα ψυξης. Εχει κανεις καποια  πιο επισημη πληροφορια για την πολιτικη της Gigabyte; Που θα μπορουσα να πληροφορηθω εγω ο ιδιος απο την ιδια την gigabyte? Ψαχνοντας δεν βρηκα πουθενα μεσα στο site της καποιο email για να απευθυνθω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο,υπάρχουν περιπτώσεις όπως Msi που έχει ένα μικρο αυτοκόλλητο επάνω στην βίδα.Στις Gygabyte από ότι ξερω {κάτοχος extreme gaming 980ti} μπορείς να το κάνεις άφοβα χωρίς το παραμικρό.Θα συνιστούσα να αλλάξεις διότι άλλαξα και εγώ και η πάστα μέσα είναι πολύ  χαμηλής ποιότητας και ξεραμένη,Ειδου φώτο μου.Πριν και μετά αλλάξω πάστα.Τώρα αν υπάρχει άλλη υλοποίηση σχετικά με αυτό δεν ξέρω αλλά στην Gygabyte άφοβα :D:D 

Screenshot_1.png

14258367_635549226626416_8199099046307310310_o.jpg

14289787_635549243293081_3440659632000407595_o.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Προσφατα αγορασα μια gtx 980ti G1 Gaming της gigabyte. Μεταχειρισμενη φυσικα. Θα ηθελα να της αλλαξω τη θερμοαγωγιμη παστα για να δω αν θα καταφερω να την ψυξω λιγο καλυτερα. Παροτι maxwell, ειναι αρκετα πιο ζεστη απο gtx970 και gtx980. Με το θεμα εγγυησης ομως τι γινεται; Ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα πως οι αποψεις διιστανται στο αν ακυρωνεται η εγγυηση η οχι σε περιπτωση που αφαιρεθει το συστημα ψυξης. Εχει κανεις καποια  πιο επισημη πληροφορια για την πολιτικη της Gigabyte; Που θα μπορουσα να πληροφορηθω εγω ο ιδιος απο την ιδια την gigabyte? Ψαχνοντας δεν βρηκα πουθενα μεσα στο site της καποιο email για να απευθυνθω

Θα συμφωνήσω με τον Πάνο @PanosXidis 

Καλού κακού στείλε κι ένα mail ή μίλα με την gigabyte στο facebook ή στο twitter. Σίγουρα θα σου απαντήσουν. Κράτα και ένα screenshot την απάντηση τους πάντως.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, thefou said:

Για sapphire γνωρίζετε εάν χάνεται η εγγύηση,σε περίπτωση αλλαγής πάστας???

Εάν δεν έχει αυτοκολλητάκι όπως φαίνεται στο παραπάνω πόστ του Πάνου (στην MSI), δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αρκεί φυσικά να γίνει σωστά και προσεκτικά! Επίσης να αναφέρω οτι σε κάθε καινούργια κάρτα που αγοράζουμε το πρώτο πράμα που πρέπει να κάνει κάποιος (out of the box) είναι να την "γδύσει" και να αλλάξει πάστα στην GPU μιάς και κατά 99.9% η μαμά πάστες είναι για κλωτσιές!!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ευχαριστω! Σε ποιο email στελνουμε; Η στο facebook ποια ακριβως ειναι η επισημη σελιδα τους; Σορρυ αλλα απο fb δεν πολυσκαμπαζω αν και εχω...

Ελληνική σελίδα, δε ξέρω όμως αν ασχολούνται https://www.facebook.com/GIGABYTE.GR/?fref=ts

 

Και η επίσημη της Gigabyte https://www.facebook.com/GIGABYTE/?fref=ts

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελαβα απαντηση απο την gigabyte. Λακωνικα μου απαντησαν πως οτι κι αν κανω πανω στην καρτα, η εγγυηση ακυρωνεται...

Bb gigabyte λοιπον πρωτον, μενει ως εχει η καρτα δευτερον, τουλαχιστον μεχρι να ληξει η εγγυηση μιας και καρτα δεν ξανα αλλαζω μεχρι να ψοφησει!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.