Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@DEADLAZARUS οχι ακομη. Αν θες να ακουσεις τη συμβουλη μου, περιμενε. :)

Προσευχή και νηστεία. 

Το σκέφτομαι γιατί έχει η ti μια άλφα μεταπωλητική αξία αυτήν τη στιγμή.

Απ' την άλλη, η 2080 δεν έχει μεγάλη διαφορά και η 2080ti είναι απλησίαστη.

Σ' ακούω, γέροντα, και περιμένω. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

chrome = σατανας φτου φτου φτου :hehe:

 

Ετσι κ αλλιως 3 Ti εχουν ολες κ ολες...Palit, Gainward :pc:

Δεν είναι άσχημες υλοποιήσεις. Στο geizhals που έβλεπα, οι αντίστοιχες 1080ti είχαν πολύ θετικά σχόλια. Τίμιες καρτες, αλλά λιγότερο γνωστές σε σχέση με τις Big 4.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Προσευχή και νηστεία. 

Το σκέφτομαι γιατί έχει η ti μια άλφα μεταπωλητική αξία αυτήν τη στιγμή.

Απ' την άλλη, η 2080 δεν έχει μεγάλη διαφορά και η 2080ti είναι απλησίαστη.

Σ' ακούω, γέροντα, και περιμένω. 

 

Βλέπω ότι έχει την 1080Τι μόνο στα 1911Mhz - κάνε overclcok....

Εγώτ την Strix 1080Ti OC την έχω στα 2075Mhz + 12GHZ memory και αυτό μόνο με το Asus GPU Tweak - με MSI Afterburner πάει και παραπάνω. Βέβαια είναι watercooled και δεν ξεπερνά ποτέ τους 40C ούτε καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lazy Dog said:

@icy20 απο που γιατι με τα εχει κανει τσουρεκια :amen:

Απο computeruniverse πηρα. Εβαλα εταιρικο αφμ ενος γνωστου. Κομπλε. 1150 περιπου βγαινει να δωσω εγω. Βαλε τα 700 απο την ti και τις υπερωριες που εχω 37μερες χωρις ρεπο 12+ ωρες τη μέρα και ειμαστε κομπλε... Αφου βγηκε το δελτιο σημερα κ με εβαλαν κ κομπαρσο κιολας αχαχαχαχα

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Jargon έγραψε:

 

Βλέπω ότι έχει την 1080Τι μόνο στα 1911Mhz - κάνε overclcok....

Εγώτ την Strix 1080Ti OC την έχω στα 2075Mhz + 12GHZ memory και αυτό μόνο με το Asus GPU Tweak - με MSI Afterburner πάει και παραπάνω. Βέβαια είναι watercooled και δεν ξεπερνά ποτέ τους 40C ούτε καλοκαίρι. 

Κάποια στιγμή θα το κάνω κι αυτό. Βέβαια, δεν ξέρω πόση διαφορά κάνουν τα +150mhz. Από την άλλη, έχω ψύχωση με τις θερμοκρασίες και πρώτιστο μέλημά μου είναι να παραμένει κρύα ή κάρτα. 

Στα 2.000mhz, ήθελα 1v.

πριν 3 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Απο computeruniverse πηρα. Εβαλα εταιρικο αφμ ενος γνωστου. Κομπλε. 1150 περιπου βγαινει να δωσω εγω. Βαλε τα 700 απο την ti και τις υπερωριες που εχω 37μερες χωρις ρεπο 12+ ωρες τη μέρα και ειμαστε κομπλε... Αφου βγηκε το δελτιο σημερα κ με εβαλαν κ κομπαρσο κιολας αχαχαχαχα

Ποια πήρες, ρε άνθρωπα; Μ' έσκασες.

Κρατούσες το στυλό της Έλλης;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DEADLAZARUS said:

Κάποια στιγμή θα το κάνω κι αυτό. Βέβαια, δεν ξέρω πόση διαφορά κάνουν τα +150mhz. Από την άλλη, έχω ψύχωση με τις θερμοκρασίες και πρώτιστο μέλημά μου είναι να παραμένει κρύα ή κάρτα. 

Στα 2.000mhz, ήθελα 1v.

 

Αν είναι με το stock cooler τότε ναι - απλά εγώ έχω ψύχωση με την υδρόψυξη και η θερμοκρασίες στις GPU μου είναι πάντα χώμα. 

2075-1911 = 164 που είναι περίπου 8.5% αλλά υπάρχει και η μνήμη που δεν ξέρω αν θα σου φτάσει 1000ΜΗz παραπάνω (εμένα πάει 1200)...Το πρόβλημα με τα wateblocks βέβαια είναι ότι όταν θες να την πουλήσεις δεν ξέρω αν θα πιάσεις τα λεφτά του...εμένα μου κόστισε 160 Ευρώ αλλά η κάρτα θα πάει σε άλλο PC και δεν θα την πουλήσω.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, icy20 said:

Σιγα μην επαιρνα palit. Τη zotac πηρα την amp!

Ηθελα να τον "πριζωσω" γιατι μου εγραφε παραπανω οτι δεν ειναι ασχημες υλοποιησεις ?

 

edit: Καλοριζικη :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ηθελα να τον "πριζωσω" γιατι μου εγραφε παραπανω οτι δεν ειναι ασχημες υλοποιησεις ?

Ε, δεν είναι. Προφανώς και δεν είναι στο επίπεδο μιας asus ή μιας evga, αλλά έχουν κι αυτές το κοινό τους.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helly said:

μεγεια Μαριε @icy20 μην ξεχασεις οταν ερθει κανα 2 σελιδες benchmarks και lows  σε σχεση με ti κλπ

Λες και ειμαι ο τυπος που παιρνει την καρτα για να κανει benches. Τωρα θα με μαθεις? Μονο gaming δινω...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

καλοδούλευτες σε όλους ...

  Hide contents

εκανα λάθος κινηση  ; αναρωτιέμαι συνέχεια....?

 

Όχι. Κοίτα να τη χαρείς την κάρτα σου και μην ασχολείσαι με τις νέες κυκλοφορίες (τα λέω και στον εαυτό μου, αλλά δεν μ' ακούω)....

Link to comment
Share on other sites

@sstav Σπυρακο αγορι μου τι χαζομαρες κατεβαζει η γκλαβα σου;

 

Καταρχας καλοδουλευτη να ειναι...

Εν συνεχεία να ξες οτι δεν εισαι ο μονος που καποια στιγμη σκεφτηκε πανω κατω τα ιδια. :whistling:

Τελος οι 1080(Ti) θα μας βγαλουν ευκολα μεχρι την επομενη γενια...

 

:)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@sstav Σπυρακο αγορι μου τι χαζομαρες κατεβαζει η γκλαβα σου;

 

Καταρχας καλοδουλευτη να ειναι...

Εν συνεχεία να ξες οτι δεν εισαι ο μονος που καποια στιγμη σκεφτηκε πανω κατω τα ιδια. :whistling:

Τελος οι 1080(Ti) θα μας βγαλουν ευκολα μεχρι την επομενη γενια...

 

:)

Το θέμα είναι η μεταπωλητική τους αξία.

Αν θέλω να πάω σε 2080 (λέμε τώρα, όχι ότι θέλω:p), ναι, θα δώσω +150-200 ευρώ (κακώς, δεν αξίζει έτσι η μετάβαση), αλλά αν το αφήσω γι' αργότερα, θα χρειαστώ +400-500 ευρώ.

Την ti, όπως βλέπεις, δεν την αναφέρω καν, καθώς η τιμή της είναι, και θα παραμείνει, απλησίαστη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.