Jump to content



εβαλα υδροψυξη κ δεν ανοιγει το pc


cissemania

Recommended Posts

πριν 12 λεπτά, το μέλος cissemania έγραψε:

θα το δοκιμασω οταν παω σπιτι να βαλω ανταπτορα απο dvi σε hdmi

Σκοπός είναι να χρησιμοποιήσεις άλλη θύρα της κάρτας εε, όχι την ίδια :p

 

Γενικά βάλε, βγάλε λογικά θα βρεις τι φταίει. Εμείς από εδώ δε μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα δοκιμάζεις όσα ειπώθηκαν και μετά πας για mobo. Για να καταλήξεις στην μητρική ακόμα και αν όλα δείχνουν αυτήν, πρέπει να αποκλείσεις όλα τα υπόλοιπα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε κατά το βγάλε μη πάρεις και τον CPU μαζί. Και αφού θα το βγάλεις (δε φταίει η πάστα 100%) δες και τα pins του επεξεργαστή.

 

Καλή επιτυχία και υπομονή με αυτά. Είναι διαόλου πράγματα και έχουν προσωπικοτήτα :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε βίντεο. Δες μας λες αναλυτικά τι κάνει το PC και προσωπικά δεν έχω καταλάβει αν είναι ανοιχτό και δεν έχεις σήμα στην οθόνη, αν ανάβει και σβήνει, αν κάνει επανεκινήσεις κλπ.

 

Το είπες κάπου και δε το βλέπω; Αν ναι, συγχώρα με, αν όχι, πες μας ακριβώς τι κάνει για να καταλάβουμε και να σε βοηθήσουμε καλύτερα :)

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος cissemania έγραψε:

... δεν μου ανοιγει το pc μαυρη οθονη ουτε bios δεν βλεπω παταω το κουμπακι ανοιγει το pc περνουν μπροστα οι ανεμιστηρες  η υδροψυξη η gpu κ δεν μου αναβουν τα λαμπακια μπροστα του δισκου ενω το λαμπακι του dvd αναβει μια χαρα

Για τα λαμπάκια του δίσκου θα έχεις βάλει ανάποδα το καλώδιο

 

πριν 3 ώρες, το μέλος cissemania έγραψε:

Αναβει αλλα δεν μου δειχνει τιποτα στην οθονη κ δεν αναβουν τα λαμπακια μπροστα για τον δισκο

πριν 3 ώρες, το μέλος cissemania έγραψε:

το τροφοτικο δεν θυμαμε μαρκα κ molex εβαλα γιατι δεν μου βγαζει δευτερο 8πινο καλοδιο. 

Βγάλε μια καθαρή φωτογραφία το psu για να δούμε ποιο είναι.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος cissemania έγραψε:

Έχει buzzer.

20161019_105217.jpg

1) Το buzzer δοκίμασε να το βάλεις ανάποδα.

2) Τα καλώδια του usb το μαύρο της γείωσης γιατί το εχεις βάλει στο δίπλα pin, αν περισσεύει μην το βάλεις καθόλου, αν όχι διόρθωσε το.

 

Αν δεν έχεις πεπιεσμένο αέρα, πάρε πιστολάκι βάλτο στην σκάλα του κρύου, βγάλε την κάρτα γραφικών και μαζί με ένα καθαρό πινέλο

καθάρισε το pci-e slot. Γενικά θέλει καθάρισμα το κουτί. 

 

Όταν κάνεις τα παραπάνω που σου είπαν, δοκίμασε και κάποιο άλλο τροφοδοτικό αν υπάρχει εύκαιρο.

Τέλος απ'την στιγμή που θα βγάλεις το block βάλε πάλι την αρχική ψύχτρα που είχες να δεις αν θα ανάψει μ'αυτήν.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

 Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια που μου δώσατε. Όλα κομπλε τώρα...άλλη μια ερώτηση πώς πάει η σειρά στην υδροψυξη ?? Εγώ το έχω βάλει από το μοτέρ στο Block απο εκεί ψυγείο κ από το ψυγείο στο ρεζερβουάρ.

 

Κ τι fan να βάλω στο ψυγείο ?? Τώρα εχει κάτι κινεζικους

Έγινε επεξεργασία από cissemania
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά :) 

 

Δεν εχει σημασία η σειρά. Το κύκλωμά σου θα έρθει σε ισορροπία μετά το πέρας μερικών λεπτών λειτουργίας. Το μόνο που πρέπει να προσέχεις σε αυτά είναι η αντλία σου να ειναι κάτω από το res ή μέσα σε αυτό αν είναι ενσωματωμένη. Ολα τα άλλα τα βάζεις με τη σειρά που σε βολεύει. Κάνεις και έναν έλεγχο για διαρροές (θεωρώ ότι το έχεις κάνει ήδη) και είσαι ready to go :) 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει απλά μου έκανε εντύπωση γι' αυτό σε ρώτησα. Και με ένα την ίδια δουλειά θα έκανες :) 

Δύο βάζουν συνήθως όταν έχουν 2 διαφορετικά κυκλώματα σε ένα rig. Απλά αυξάνεις τη διαδρομή σου με αυτό που έκανες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.