Jump to content



G.G. 2017 - Audi S1 @ Donington GP 6/11/2016


Billys

Recommended Posts

To link για την πιστα απο εδω: Donington Park

 

TIME OF DAY:  13:00

WEATHER:  Clear

AIR TEMP: 16c

GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται αργά και σταθερά ( Aν θελετε το ανεβαζουμε , γιατι η δοκιμη του combo εγινε πριν βγει το update )

Tyre blankets: OΝ

 

PRACTICE: 20:30 (75 λεπτά)

QUALIFY: 15min

RACE: 22:00 (22 Laps)

 

 

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ( προτιμώ το Crew Chief for Assetto Corsa)

            Προτείνεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 

 

Assetto-Corsa-vs-Real-Life.jpg

donington-park-motogp-2015-moto2-moto3.jpg

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Το έχω οδηγήσει μόνο σε hotlap και η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν περίμενα να τρέξω με αυτό σε κανονικό race! Ποτέ μη λες ποτέ!

 

Αν κανείς ισχυριζόταν ότι είναι προσθιοκίνητο θα τον πίστευα. Δε φαίνεται η τετρακίνηση.. Ή έχει πολύ μπροστά την κατανομή ή αργεί να δώσει ροπή στο πίσω μέρος.. Όπως και να έχει, προβλέπω ενδιαφέρουσες μάχες!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, akis_z80 said:

Το έχω οδηγήσει μόνο σε hotlap και η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν περίμενα να τρέξω με αυτό σε κανονικό race! Ποτέ μη λες ποτέ!

 

Αν κανείς ισχυριζόταν ότι είναι προσθιοκίνητο θα τον πίστευα. Δε φαίνεται η τετρακίνηση.. Ή έχει πολύ μπροστά την κατανομή ή αργεί να δώσει ροπή στο πίσω μέρος.. Όπως και να έχει, προβλέπω ενδιαφέρουσες μάχες!!

Και δεν θα το τρέξεις!! :p  ACRL !!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, liakjim said:

Θα στοιχημάτιζα ότι θα έμπαινε combo με Porsche.
Για να δούμε τι λέει το Audi.

Jim το σκεφτηκα και γω αλλα επειδη δεν υπαρχει χρονος για δοκιμες ειπα να βαλω κατι που τουλαχιστον ειναι δοκιμασμενο.

Αν ομως δεν σας αρεσει δεν εχω προβλημα να το αλλαξουμε..εγω βασικα δεν θα μπορεσω να τρεξω ουτως η αλλως..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Billys έγραψε:

Jim το σκεφτηκα και γω αλλα επειδη δεν υπαρχει χρονος για δοκιμες ειπα να βαλω κατι που τουλαχιστον ειναι δοκιμασμενο.

Αν ομως δεν σας αρεσει δεν εχω προβλημα να το αλλαξουμε..εγω βασικα δεν θα μπορεσω να τρεξω ουτως η αλλως..

Όχι βέβαια, η επιλογή είναι πάντα ιερή. Κρίμα που δεν θα τρέξεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κουλό αυτοκίνητο είναι αυτό, έχει πολύ πλάκα! Το κάνεις ότι θές, το πετάς στη στροφή όπως σου κατέβει, φρενάρεις με το πλάι, γκαζόφρενα, χειρόφρενα τα πάντα τα δοκίμασα :hehe: Ισχύει οτι την 4κίνηση τη καταλαβαίνεις μόνο σε εκκίνηση από στάση, κατά τα άλλα σαν να είναι μόνο εμπρός (ούτε με γκαζόφρενο σχεδόν δεν αισθάνεσαι κάτι που να λέει οτι οι πίσω τροχοί δίνουν). Και φυσικά το ισιώνεις όποτε θέλεις με μια γκαζιά... ξέρετε τι θα πεί αυτό ε @GoMaR? Ετοιμαστείτε για round 2... :whistling:

 

Spoiler

Untitled.png

 

Αυτό το layout της πίστας με τις 2 πολύ αργές στροφές που έχουν και αρκετό πλάτος στη πίστα του πάει, θα γίνεται πανικός και πιστεύω αρκετές προσπεράσεις εκεί :p ειδικά επειδή πριν από αυτό έχει τη σχετικά τεχνική τυφλή δεξιά και μετά ευθεία με ένα πολύ γρήγορο S.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.