Jump to content



Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/beats-by-dr-dre-ur-beats-2-stereo-headphone-in-ear-headset-gold-p-TEL.030832 eshop 42.90e

 

http://www.skroutz.gr/s/4241360/Beats-by-Dr-Dre-urBeats-2-0.html skroutz 99.95e

 

 

Έγινε επεξεργασία από SirMomus
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα αληθινά ειναι κόσμημα.
Αν εχει πιάσει κανείς στα χέρια του ,ξέρει πόσο άθλια ειναι και ακούγονται .
Δεν έχω ξαναδεί χειρότερό ακουστικό που να κοστιζει πάνω απο 10€

Link to comment
Share on other sites

εγώ που εχω πιασει τα sport edition παντως δεν εχω ξανακουσει καλυτερο ήχο και δεν το λέω ως fan... τώρα αν εχεις πιάσει ψευτικα φίλε @das είναι αλλο θεμα αλλά τα αυθεντικα άθλια δεν ειναι σιγουρα...ουτε και VFM βεβαια!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν του eshop είναι φτιαγμένα στον πλανήτη των πιθήκων,  αυτό που ξέρω όμως είναι ότι  ο  Δρ. Ντρε  δεν είναι Δόκτορας σε τίποτα.

Αν θες ακουστικά  κοίτα αυτά του Dr. Fritz Sennheiser ο οποίος έχει και Ph.D. 

Αμ, πως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ που εχω πιασει τα sport edition παντως δεν εχω ξανακουσει καλυτερο ήχο και δεν το λέω ως fan... τώρα αν εχεις πιάσει ψευτικα φίλε @das είναι αλλο θεμα αλλά τα αυθεντικα άθλια δεν ειναι σιγουρα...ουτε και VFM βεβαια!!

Έχω sennheiser hd 600 ,beyerdynamics dt770 ,sennheiser pc κατι και ειχα και δυο φορες αλλα τόσα .
Τα dre δεν ακούγονται ,έχω επισκευάσει κάμποσα .
Δραμα .
Το οτι δεν έχεις ακούσει καλύτερα δε λέει κατι .
Link to comment
Share on other sites

@das  τι να σου πω... κοιτα και γω εχω δοκιμασει παρομοια μ αυτά που λες απλά εσύ παραθετεις studio ακουστικα... στο ποστ μιλάω για "ψειράκια"! τωρα ενα studio των 250€ σίγουρα θα ειναι καλυτερο από τις περισσοτερες ψειρες...  ισως φταιω και γω αλλά το "δεν εχω ξανακουσει καλυτερο ήχο..." παει για in-ear ακουστικά αλλά νομιζα ηταν προφανες! τωρα νταξ δεν εχω δοκιμασει και των 500€ και ουτε προκειται να σου πω την αληθεια ;)
παντως αυτο για τον αθλιο ηχο δεν ισχυει με τιποτα(κατ εμε και των υπολοιπων που ειχαμε δοκιμασει τουλαχιστον)... αθλιο εχουν οι ψειρες της σαμσουνγκ που εχω για handsfree :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@das  τι να σου πω... κοιτα και γω εχω δοκιμασει παρομοια μ αυτά που λες απλά εσύ παραθετεις studio ακουστικα... στο ποστ μιλάω για "ψειράκια"! τωρα ενα studio των 250€ σίγουρα θα ειναι καλυτερο από τις περισσοτερες ψειρες...  ισως φταιω και γω αλλά το "δεν εχω ξανακουσει καλυτερο ήχο..." παει για in-ear ακουστικά αλλά νομιζα ηταν προφανες! τωρα νταξ δεν εχω δοκιμασει και των 500€ και ουτε προκειται να σου πω την αληθεια [emoji6]
παντως αυτο για τον αθλιο ηχο δεν ισχυει με τιποτα(κατ εμε και των υπολοιπων που ειχαμε δοκιμασει τουλαχιστον)... αθλιο εχουν οι ψειρες της σαμσουνγκ που εχω για handsfree :hehe:

Στα παρέθεσα για να καταλάβεις οτι έχω μέτρο σύγκρισης ενώ εσύ οχι.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος das έγραψε:

sennheiser hd 600 ,beyerdynamics dt770 ,sennheiser pc κατι

αυτά δεν είναι στην ιδια κατηγορία με τα ur beats 2. Συγκρίνεις headphones με earphones-handsfree. Είναι σαν να συγκρίνεις smartphone με PC και να λες το κινητό μπροστά στο PC είναι για τα σκουπίδια.

Συμφωνώ παρόλα αυτά οτι τα beats δεν ειναι τα καλύτερα στην κατηγορία τους, υπάρχουν κι' άλλες πολύ καλύτερες επιλογές και με λιγότερα λεφτά μπροστά στα beats.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@HellhammeR exaclty my point <3 !

Πάντως νταξ για οποιον θελει και λιγο την καγκουριά του τα παρέθεσα χαχα vfm οπως ειπα κιολας σιγουρα δεν ειναι!!VFM  HEADPHONES οποιος θελει εγώ πηρα ta SUPERLUX 681 EVO και ειμαι πολύ ευχαριστημενος  για 34€ που εκαναν+8 μεταφορικα για Κρητη που μενω (  http://www.karatzios.gr/shoppingcart/idetails.aspx?iid=18194

VFM οσο δεν παει! μπορει να μην εχουν τον καλυτερο ηχο αλλά παιζουν μπάλα σε κατηγορια 80-100€ ανετα κατ εμενα και ειναι πολύ βολικά στο κεφαλι μου που ειμαι και λιγο κεφαλας εγω.. αμα ενδιαφερεται κανεις να αγορασει μπορω να του πω διαστασεις κλπ να τον βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

αυτά δεν είναι στην ιδια κατηγορία με τα ur beats 2. Συγκρίνεις headphones με earphones-handsfree. Είναι σαν να συγκρίνεις smartphone με PC και να λες το κινητό μπροστά στο PC είναι για τα σκουπίδια.

Συμφωνώ παρόλα αυτά οτι τα beats δεν ειναι τα καλύτερα στην κατηγορία τους, υπάρχουν κι' άλλες πολύ καλύτερες επιλογές και με λιγότερα λεφτά μπροστά στα beats.

@sirmomus

Σαλάτα τα κάνατε .

Δεν έκανα καμια σύγκριση ,δες τι γράφω ,και μετα και άποψη και ολα δεκτά.

Είπα τα beats ειναι μαπα ,τελεία .

Βγαίνει ο φίλος και μου λέει ειναι τα καλύτερα που εχει ακούσει,τελεία .

Του ξαναλέω και σε εσας τωρα παλι,ειναι μαπα,και κινεζιες του κερατα ,ξέρω τι λέω ,έχω αλλαξει και έχω επισκευάσει πολλά ακουστικά ,δεν είπα τα hd 600 ειναι καλύτερα ,χαίρω πολυ ,αυτά ειναι καλύτερα απο το 98% ολων των εν παραγωγή και μη ακουστικών ,δεν έκανα σύγκριση.

Anyway ,όποιος θεωρεί οτι ειναι φτηνά (γιατί μου λετε οτι για φτηνά τα θετε τα beats ,lol ) πάει και τα παίρνει ,δε θα κάτσω να κάνω κατήχηση στον κάθε ενα και ούτε χρειάζεται να σας πάρω απο το χεράκι να σας πω ποια να πάρετε αντι για αυτά .

Εγώ έδωσα τα δυο μου σεντς ,δε χρειάζεται να τα πάρετε κιόλας με το ζορι.

Περιμένω review απο πιθανούς κατόχους.

P.s.
Επειδή σας πήρα απο τα μούτρα ,θα φτιάξω σε κάποια φάση ενα αρθράκι με προτεινόμενα ακουστικά στο μικρο και μεσαίο φάσμα τιμών ,επειδή κι εγώ έχω μάθει εδω τόνους πραγμάτων και τίμιο ειναι να βάλω το λιθαράκι μου.
Αντε με τα κωλοbeats να πούμε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα beats, ακόμη κι εγώ που μ'αρέσει το έντονο μπάσο, και που ακούω μουσική του Dr. Dre, δεν τα μπορώ να τα ακούσω :p Αν και, κάποια που είχαν και ACN, ομολογώ πως το ACN λειτουργούσε αρκετά καλά (δεν έχω και εμπειρία από Bose QC βέβαια). Αλλά για μουσική δεν κάνουν, δεν μπορούν.

Περιμένω το άρθρο με τις προτάσεις σου @das

Link to comment
Share on other sites

Ps2 και τερμα τα oftopic :
Δυο μαμάδες ακόμα κλαίνε ,οι δυό χειρότερες μάρκες για μένα ,γιατί τις πουλάνε για μαυρο χαβιάρι .
Τα razer τουλάχιστον αισθητικά φαίνονται πιο ακριβά 3656d887b23777d8f0efcb89525587e9.jpg



878219104b56d9d2022d5b47f5ca5825.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.