Jump to content



Διαρροή νερού και αναμονή για μεγάλο λογαριασμό. Τι κάνουμε;


yanni

Recommended Posts

Επειδή πολλοί χρησιμοποιούν αυτήν την "δικαιολογία" του ρακόρ για να δικαιολογήσουν μεγάλες καταναλώσεις (Ελλάδα είμαστε...), έχουν γίνει επιφυλακτικοί. Για αυτό σου είπα ότι αν το είχε διαπιστώσει-διορθώσει δικός τους τεχνικός θα το δεχόντουσαν χωρίς καμία επιφύλαξη !

Σε εμένα βοήθησε ότι εγώ διαπίστωσα την διαρροή από τον θόρυβο που έκανε στις σωλήνες και τους κάλεσα τηλεφωνώντας στο 1022 όταν άνοιξα και είδα πλημμυρισμένο το φρεάτιο. Ευτυχώς δεν είχε προλάβει να γράψει πολλά κυβικά ...

 

Έκπτωση θα σου κάνουν ειδικά αν δούνε το ιστορικό σου και ανάλογα και με την υπερβάλλουσα κατανάλωση που έγινε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@yanni Ρε πες που κρύβεις την πισίνα και άσε τα σάπια... Μας το παίζεις και καλά αθώος, πίνοντας μαργαρίτες στο μπαράκι της πισίνας και εμείς καθόμαστε εδώ να σου βρούμε λύση :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

730€ ο λογαριασμός, θα πληρωθούν τα 430€, αλλά θα περάσει και υπάλληλος της ΕΥΔΑΠ να πιστοποιήσει την δουλειά του υδραυλικού (ουσιαστικά να δει την πλαστική ροδέλα που έβαλε πάνω στην ένωση, ώστε να σταματήσει η διαρροή, καθώς και αν όντως το σημείο είναι πάνω στο ρολόι).

Link to comment
Share on other sites

Εμας τις προάλλες μας ήρθε λογαριασμός του στυλ "Σας το κόβουμε αν δεν πληρώσετε τα 140€ που χρωστάτε". Είχαμε τις αποδείξεις που είχαμε πληρώσει τους προηγούμενους και ισχυρίστηκαν ότι "ξέχασαν" να περάσουν τις πληρωμές.... των τελευταίων 2 ετών! Μας δουλεύουνε;

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2017 at 0:48 PM, yanni said:

730€ ο λογαριασμός, θα πληρωθούν τα 430€, αλλά θα περάσει και υπάλληλος της ΕΥΔΑΠ να πιστοποιήσει την δουλειά του υδραυλικού (ουσιαστικά να δει την πλαστική ροδέλα που έβαλε πάνω στην ένωση, ώστε να σταματήσει η διαρροή, καθώς και αν όντως το σημείο είναι πάνω στο ρολόι).

Σε ποιο περιφερειακό κατάστημα της ΕΥΔΑΠ, πήγες ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Magnum said:

Σε ποιο περιφερειακό κατάστημα της ΕΥΔΑΠ, πήγες ?

Δεν πήγα εγώ. Το ρολόι είναι στο όνομα του πατέρα μου, οπότε πήγε αυτός. Λογικά πήγε στο υποκατάστημα στην Θηβών

ΕΥΔΑΠ - ΕΤΑΙΡΙΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΗΣ ΑΕ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΙΛΙΟΥ - ΤΜΗΜΑ ΝΕΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ - Χάρτης | Επιχειρήσεις Κοινής Ωφέλειας | Ίλιον ΑΤΤΙΚΗΣ , 2102143107 | vrisko.gr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.