Jump to content



Κάψιμο CPU για RMA?


AN7 OverClocker

Recommended Posts

ρε παιδιά...έχω μία εντελώς μπανάνα επεξεργαστή.....

Τι μπορώ να κάνω ώστε να τον κάψω και να πάει γαι RMA?

απο θερμοκρασία?(θα πάθει τίποτα το mobo)

να τον βουλιάξω σε νερό?

να δώσω 2,1τάση?

Τί?

Ελπίζω να υπάρχει κάποιος τρόπος γιατι τόσο κουλό cpu δεν έχω ξαναδεί.....:tomato::dots: :dots: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Sorry αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Ο επεξεργαστής σου δεν σου αρέσει γιατί είναι παλιός ή επειδή έχει κάποιο πρόβλημα; Αν είναι το δεύτερο συζήτησέ το μπας και στον αλλάξουν...

Πάντως εγώ δεν θα ρίσκαρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον σκοτώσεις με στατικό ηλεκτρισμο . .. πολύ εύκολο .

Να πληρώσεις κανα 10 ευρώ σε τηλεφωνα αλλο τόσο σε μεταφορικά [αν εισαι εκτος τόπου παράδοσης] και άλλο τόσο σε ταλαιπωρία ..,

Και να σου στείλουν κανα χειρότερο μετά , . :TD:

Οπότε η γνώμη μου ,, άστο .

Πόσο πάει αλήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Τι κουλό κάνει και θες να τον κάψεις;

[edit] Μπορεί να είναι θέμα ρυθμίσεων και δε πάει, multi και διαιρέτη σε συνδιασμό με max async και read preamble.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα....είναι εβδομάδας 0501 CPMW και δεν πάει μία....πάνω απο 2400 δεν τρέχει PI ενώ στα 2600 τρέχει 3DMark , Sandra

Το να τον πουλήσω δεν βλέπω πολούς να τους ενδιαφέρει.....για αυτό και δεν το σκεφτομαι

Με στατικό...χμ...πώς όμως? Μωρέ από το πλαίσιο τον έχω πάρει..και είναι δίπλα μου...βλέπε Αγία Παρασκευί(Σταυρός)

Στον φούρνο μικροκυμμάτων? Αυτό θα σκάσει εκεί μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Με στατικό...χμ...πώς όμως? Μωρέ από το πλαίσιο τον έχω πάρει..και είναι δίπλα μου...βλέπε Αγία Παρασκευί(Σταυρός)

Στον φούρνο μικροκυμμάτων? Αυτό θα σκάσει εκεί μέσα....

παρε μια 9βολτη μπαταρια και περνα την απο πανω καμια 10αρια φορες ακουμπωντας και τις 2 επαφες πανω στην CPU. Αν δεν γινει τιποτα, ξεκινα το τροφοδοτικο σου και δωσε μερικα βολτ σε καποια πιν απο την 12αρα γραμμη.

Αν παλι δεν, ε, του πουστεως...δεν θελει να πεθανει. Στα μικροκυμματα για 2-3 δευτερολεπτα το πολυ, και προσεχε μην σκασει κανενας φουρνος μικροκυμματων και σε πληρωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

ρε παιδιά...έχω μία εντελώς μπανάνα επεξεργαστή.....

Ελπίζω να υπάρχει κάποιος τρόπος γιατι τόσο κουλό cpu δεν έχω ξαναδεί.....

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Έχω δοκιμάσει τα πάντα....είναι εβδομάδας 0501 CPMW και δεν πάει μία....πάνω απο 2400 δεν τρέχει PI ενώ στα 2600 τρέχει 3DMark , Sandra

Ε ρε, δεν έχετε δει μπανάνες μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΕΙΣ !!! ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΡΕ!!! ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΓΙΑ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ CPU?? ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΑΣΤΕ?..

ΨΥΧΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!!

και να πω οτι εχει και κανα χουσουρι, μια χαρα παιδι... εμ CPU ειναι.. επειδι δεν εχει καλα γονιδια για OC? μπορει να εχει αλλα χαρισματα.. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ Η ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΡΕ!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι ργά πια...

Για την ιστορία να πώ ότι μετά από 10 φορές πρόσπάθιας με την μπαταρία δεν κατάφερα τίποτα...αλλά το δαιμόιο μυαλό μου σκέφτηκε το εξής....να πλακώσω όλα τα πινάκια με αλουμινόχαρτο και απο πάνω την μπαταρία...πάω να ανοίξω το pc...στην αρχή κάνει detect τον επεξεργαστή(dfi leds)αλλά αμέσως σβήνει.....από εκεί και πέρα δεν ξανα άνοιξε....

Η ******* είναι ότι για Παρασκευή Σάββατο Κυρριακή θα είμαι χωρίς PC....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 14:55]

Και το καλύτερο να σου δώσουν ακόμα χειρότερη μπανάνα οπότε μετά ξέχνα το RMA.

.......γιατί εμένα στο πλαισιο μου έχουν κάνει rma σε προιον από rma !?:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.