Jump to content



Recommended Posts

Τώρα περιμένεις απάντηση; :)

Τι λάμπες θες; Ποιος είναι ο χώρος; Μιλάμε για λάμπες οροφής ή λάμπες που θα μπουν κάπου αλλού; Δεν εννοείς λεντοταινίες σωστά;

 

Δώσε μας μια εικόνα του χώρου σου και μία εικόνα του τι έχεις στο μυαλό σου γιατί αλλιώς θα πρέπει να πάρουμε τη μαγική μας σφαίρα :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τώρα περιμένεις απάντηση; :)

Τι λάμπες θες; Ποιος είναι ο χώρος; Μιλάμε για λάμπες οροφής ή λάμπες που θα μπουν κάπου αλλού; Δεν εννοείς λεντοταινίες σωστά;

 

Δώσε μας μια εικόνα του χώρου σου και μία εικόνα του τι έχεις στο μυαλό σου γιατί αλλιώς θα πρέπει να πάρουμε τη μαγική μας σφαίρα :) 

μιλάμε για λάμπα οροφής σε δωμάτιο  όχι ταινίες το γραφείο που έχω το pc είναι πίσω από παράθυρο 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος gunsnrose123 έγραψε:

μιλάμε για λάμπα οροφής σε δωμάτιο  όχι ταινίες το γραφείο που έχω το pc είναι πίσω από παράθυρο 

Θα το παλέψω λίγο ακόμα :p

 

Σε τι ύψος είναι το φωτιστικό;

Θες στο δωμάτιο έναν απλό απαλό φωτισμό ή θες να μπορείς και να διαβάσεις;

Τι σπείρωμα έχει το ντουι στο φωτιστικό σου;

Είναι το κλασικό βιδωτό που λέμε για το οποίο κάνουν πχ οι λάμπες στο προηγούμενο ποστ;

Ειναι το κλασικό κρεμαστό που δέχεται μία λάμπα ή είναι καμιά απλίκα οροφής που έχει κάποιον περιορισμό στο μέγεθος της λάμπας;

 

Αφιέρωσε ένα δύο λεπτά και περιέγραψε την κατάσταση για να πάρεις μια ολοκληρωμένη πρόταση και όσο πιο σωστή γίνεται. Συγνώμη που το παίζω σπασίκλας με τις τόσες ερωτήσεις αλλά δεν έχεις δώσει μία εικόνα του τι ακριβώς θες. Και εμείς δεν είμαστε μέσα στο δωμάτιο για να δούμε τι και πως. Πρέπει να "μας βάλεις" :) 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

είναι η κλασική βιδωτή λάμπα απόσταση από το πάτωμα δυο μέτρα βεβαία μπορώ να την ρυθμίσω πανω-κατω 

περνάω αρκετές ώρες μπροστα στο pc οχι games

θέλω κατι ξεκούραστο 

 

το δωμάτιο έχει 4 μετρά ύψος

5 μήκος

3 πλάτος 

 

 

IMG_0087.JPG

IMG_0151(1).JPG

IMG_0151.JPG

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Θα το παλέψω λίγο ακόμα :p

 

Σε τι ύψος είναι το φωτιστικό;

Θες στο δωμάτιο έναν απλό απαλό φωτισμό ή θες να μπορείς και να διαβάσεις;

Τι σπείρωμα έχει το ντουι στο φωτιστικό σου;

Είναι το κλασικό βιδωτό που λέμε για το οποίο κάνουν πχ οι λάμπες στο προηγούμενο ποστ;

Ειναι το κλασικό κρεμαστό που δέχεται μία λάμπα ή είναι καμιά απλίκα οροφής που έχει κάποιον περιορισμό στο μέγεθος της λάμπας;

 

Αφιέρωσε ένα δύο λεπτά και περιέγραψε την κατάσταση για να πάρεις μια ολοκληρωμένη πρόταση και όσο πιο σωστή γίνεται. Συγνώμη που το παίζω σπασίκλας με τις τόσες ερωτήσεις αλλά δεν έχεις δώσει μία εικόνα του τι ακριβώς θες. Και εμείς δεν είμαστε μέσα στο δωμάτιο για να δούμε τι και πως. Πρέπει να "μας βάλεις" :) 

 

εσυ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Με τον Γιωργο συμφωνω αν και δεν θα επέλεγα 2700Κ είναι πολύ θερμό κατά τη γνώμη μου. Κάτι στα 4000Κ θα ήταν πιο ξεκούραστο.

Αυτή που έχεις τώρα πρέπει να ειναι θερμή αρκετά. Αν δεν σε κουράζει δες σε 2700 αλλιώς πήγαινε σε 4000Κ

Link to comment
Share on other sites

Είδα πυράκτωσης (ή αλογόνου) και επέλεξα το θερμό που είναι πιο κοντά σε αυτό. Κατά τα άλλα εγώ στο σπίτι μου έχω μόνο θερμές, μου αρέσει περισσότερο, με εξαίρεση το πορτατίφ του γραφείου και αυτές κάτω από τον πάγκο της κουζίνας που έχω ψυχρές για καλύτερη λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος gunsnrose123 έγραψε:

3 μετρα είναι το μέτρησα

http://www.ledison.gr/catalog/product/view/id/5851/s/lucas-led-lampa-20w-e27-a60/

 

Για δες και αυτή, την έχω στα παιδιά και γίνεται η νύχτα μέρα όταν ανάβει!

 

ΥΣ. το φωτιστικό είναι γαλάζιο!!!

IMG_2486.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά για φωτιστικό γραφείου, το οποίο παίρνει μαξ λάμπα Ε27 11W  εχω τωρα μια στα 2700κ  θερμο δεν είναι καλύτερο για τα μάτια μια ψυχρού στα 6500;   σύμφωνα με την εικόνα;

lc-color-temperature.jpg.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.