Jump to content


Forza Motorsport 7


wolves

Recommended Posts

Forza Motorsport 7 is coming to PC

 

 

Παράθεση

Just announced at Microsoft's E3 show, Forza Motorsport 7 is coming to PC. It'll be a Windows 10 exclusive, though, and chances are it'll only be available through the Microsoft Store.

Παράθεση

Xbox One and Windows 10 exclusive. Experience the danger and beauty of competitive racing at the limit in Forza Motorsport 7.
Enjoy gorgeous graphics at 60fps and true 4K resolution in HDR. Collect over 700 Forzavista™ cars, including the largest assortment of Ferraris, Porsches, and Lamborghinis ever.
Master over 30 famous environments with race conditions that change every time you race.
Available October 3, 2017 on Xbox One and Windows 10. Coming November 7, 2017 for Xbox One X.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έβαλα το demo το ΣΚ. Δοκίμασα την porsche όπου στην πρώτη στροφή έφυγε ο κώλος, με μισή μοίρα ανάποδο γύρισε σε tankslapper. Στην επόμενη στροφή αποφάσισε να  φύγει η μούρη και όσο και να γύριζα το τιμόνι το αυτοκίνητο δεν είχε καμμία ανταπόκριση. Ακολούθησε Uninstall, δεν υπάρχει χρόνος για λ@λ@κίες.

 

ΥΓ Μόνο με gamepad για όσους ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα πριν μερικές εβδομάδες στο Development Kit της Gamescom το demo. Στο χειρισμό δεν έχει αλλάξει τραγικά αν και τα αυτοκίνητα που είχε διαθέσιμα δεν είναι για drift. Δοκίμασα (γιατί χωρίς drift δεν μπορούμε να ζήσουμε - ε ναι υπερβολές) και οκ, δεν έχω βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Γενικά ο χειρισμός αρκετά καλός αν αποφασίσεις να πάς για χρόνο ενώ μου άρεσε το γεγονός ότι τα αυτοκίνητα (βέβαια μιλάμε για GTR και Porsche) κάθονται πιο "βαριά" στο δρόμο με αποτέλεσμα να έχεις πιο καλή αίσθηση του δρόμου.

 

Τώρα για να πω και 2 λόγια για τα γραφικά και τον ήχο, πάντα σε XBOX One X, είναι εξωπραγματικά. Βέβαια λογικό (σε τηλεόραση Samsung Q9F 65'') αφού μιλάμε για το παιχνίδι κλειδί κατά την κυκλοφορία της κονσόλας. Ο καιρός φανταστικός, οι λεπτομέρειες στα αυτοκίνητα απίθανες και ο δρόμος έμοιαζε πραγματικός. 

 

Δεν υπήρχε δυνατότητα για πολλούς γύρους, οπότε με βάση τους 5-6 γύρους που έκανα, θεωρώ θα είναι αρκετά "δυνατό".

Έγινε επεξεργασία από trib
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovas77 said:

Έβαλα το demo το ΣΚ. Δοκίμασα την porsche όπου στην πρώτη στροφή έφυγε ο κώλος, με μισή μοίρα ανάποδο γύρισε σε tankslapper. Στην επόμενη στροφή αποφάσισε να  φύγει η μούρη και όσο και να γύριζα το τιμόνι το αυτοκίνητο δεν είχε καμμία ανταπόκριση. Ακολούθησε Uninstall, δεν υπάρχει χρόνος για λ@λ@κίες.

 

ΥΓ Μόνο με gamepad για όσους ενδιαφέρονται.

Αυτο με την πορσε ισχυει, δεν το εχω δει ομως σε αλλα αυτοκινητα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω όλα τα Forza από το 2 και μετά και γενικά είμαι fan της σειράς. To demo όμως που δοκίμασα και στο PC με τιμονιέρα και στο Xbox One με gamepad μου φάνηκε πραγματικά πολύ κακό. Και δεν έχουν αυξηθεί οι απαιτήσεις μου λόγω pc sims, μιας και το 6 ακόμα το παίζω ευχάριστα όταν θέλω κάτι χαλαρό. Ειδικά αυτό με την GT2RS είναι μεγάλη βλακεία, είναι δυνατόν to flagship αυτοκίνητο του τίτλου να το έχουν κάνει τόσο απαίσιο? Και πάνε και βάζουν στο demo μια νταλίκα που στρίβει και καλύτερα από την πόρσε. Τα εφέ καιρού ωραία, στην βροχή ευτυχώς έβγαλαν τα στατικά puddles που αψηφούσαν την βαρύτητα, αλλά και πάλι φαίνεται ότι είναι pre-baked εφέ αφού ο καιρός και η νύχτα είναι διαθέσιμα σε ορισμένες πίστες.

 

TL;DR: Είναι το πρώτο forza motorsport (εκτός από τα horizon δηλαδή) σε δέκα χρόνια που θα αποφύγω να αγοράσω, παρά μόνο αν βγει σε προσφορά max 20€ και πάλι θα το σκεφτώ. Πιο πολύ θα το χαρώ το εικοσάρικο αν το ρίξω στο βαρέλι δίχως πάτο iracing.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.