Jump to content



θελω να σας ρωτησω σχετικα με το κουτι που αγορασα.


statiplulse

Recommended Posts

Γεια σας  αγορασα  εχω αγορασει το  coolermaster  cosmos 2 το εχω  περιπου 5 χροννια.

απλα πριν μερικες  μερες  ετυχε και καθαριζα και μετακινησα  λιγο  το  κουτι  πιο  αριστερα  στο  γραφειο και ετυχε το  το  κουτι να  γρατσουνιστει οχι παρα  πολυ αλλα λιγο απλα  εχει  αφησει σε καπιες  επιφανειεις  αχρωμια δηλαδη εινε  αβαφο  σε  αυτην την  περιπτωση  τι  μπρορω να κανω>>??  για να  φυγουν  οι  γρατζουνιες??δεν εινε  μεγαλες  εινε  μικρες... πηρα  τηλεφωνο στο plaisio και στο  ε-eshop αλλα δεν  γνωριζουνε  πως  μπορουνε  να  φυγουνε  οι  γρατζουνιες...μου  ειπανε να  αγορασω  κατι μαρκαδορους ειδικους υπαρχει  καπιος  τροπος??  για να  φυγουνε??..με  καποιο ειδικο  υλίκο  για παραδειγμα??

 

πειτε  μου σας  παρακαλω??περα απο αυτο  η εγγυηση εχει  τελειωσει..οπως σας προανεφερα>>

 

αν  υπαρχουνε  καπια  υλικα  για να  

φυγουνε  οι  γρατζουνιες.  θα  τα  αγορασω  τα  υλικα δεν εχω  προβλημα...  απλα θελω να  φυγουνε  οι  γρατζουνιες και το μαυρο χρωμα να παραμεινει το ιδιο  στα μερη  που  γρατζουνιστηκε....

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σε εμένα, μου είχαν κάνει μια γραμμή στο κουτι και επειδή ήταν σε εμφανές σημείο, μου έκανε τα νεύρα...

Χρησιμοποίησα ένα κερι και αλοιφή για το αυτοκίνητο(lidl) που είχα πεταμένα στην αποθήκη και έκανε δουλειά,την εξαφάνισε.

Η γρατζουνια βέβαια δεν ήταν βαθειά.

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να αγορασω  κερι και αλοιφή για το αυτοκίνητο(lidl) ???θα  γινει δουλεια??

 

απλα εκει  που εινε  η γρατζουνια το μερος  εινε  αβαφο  οποτε  τι να  κανω>>???επειδη εχει κανει κατι γραμμες στο  κουτι  μου..

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Το νύχι σου βρίσκει διαφορά επιπέδου; Αν το περάσεις απο πάνω εννοώ που μάλλον βρίσκει...

Οπότε ότι αλοιφή και να βάλεις και όσο να τρίψει το χρώμα έχει φύγει. Το πιο οικονομικό είναι ανεξίτηλος μαρκαδόρος ή μανό γυναικείο ματ για να καλυφθεί.

Αυτά είναι τα ημίμετρα τα μέτρα είναι βάψιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

τι  χρωμα  ανεξίτηλο  μαρκαδόρο  να αγορασω?? και κατι  ακομα αν  αγορασω  εναν ανεξίτηλος μαρκαδόρο θα  φαινετε η διαφορα στο χρωμα??

 

και επισης τι ειδους ανεξίτηλο  μαρκαδόρο  να αγορασω??

 

http://www.plaisio.gr/xartopoleio/grafiki-ili/markadoroi.htm

γιατι εχει παρα  πολλα διαφορετικα ειδη,..

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι χρωμα λες να αγοράσεις; Κόκκινο ας πούμε;

Οσο γίνεται πιο κοντά στο χρώμα του κουτιου. Αφου ειναι μαύρο θα πάρεις μαύρο

 

Και ναι θα φαίνεται απο κοντά ότι και να κάνεις. Διαβαζε τι γράφω να μη ρωτάς τα ίδια όπως σε κάθε θέμα.

Μίλησα για ημίμετρα. Αν δεν θες να φαίνεται βγάλε τα χερούλια πήγαινε τα σε ενα μάστορα να στα βάψει στο ίδιο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, statiplulse said:

σε  ευχαριστω  παρα  πολυ καρμεν  θα κανω οτι μου  πεις./.

εννοεις να παω σε  ένα φανοποιό να μου τα   περάσει μια ηλεκτροστατική βαφή.??και ποσο  θα  κοστισει???

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος statiplulse έγραψε:

εννοεις να παω σε  ένα φανοποιό να μου τα   περάσει μια ηλεκτροστατική βαφή.??και ποσο  θα  κοστισει???

Βρες τον μάστορα πρώτα και τον ρωτάς. Αν είναι και γνωστός σου τόσο το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.