Jump to content



Μετατροπη ψύξης σε 1050ti?


Recommended Posts

3 hours ago, liakjim said:

Με μόνο undervolt έριξα την 470 από 110W σε 70W. Ίσως αυτό αρκεί. Αν όχι, ένα μικρό underclock της τάξης του 10% ναι μεν θα ρίξει επιδόσεις αλλά αφενός θα επιτρέπει και άλλο undervolt αφετέρου οι επιδόσεις θα αρκούν.

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αρα αν δώ οτι είναι οριακά τα πράγματα σε θερμοκρασίες η τροφοδοσία ρίχνω τοσο ώστε να ειμαι οκ και με τα δυο..Αλλωστε θα χρειαστεί λίγο ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ!(εκτος εαν μου πει η streacom οτι το plate δεν αντέχει για κάποιον λόγο...

2 hours ago, fatalara said:

Υπολογισε ενα -20% το ελαχιστο στην αποδοση του τροφοδοτικου.

Περιφεριακα εννοει ποντικι πληκτρολογιο και γενικα οτι συνδεσεις πανω στο κουτι που τραβαει ρευμα απο αυτο.

-20% απλά απο την ονομαστική ισχύ?Αρα μιλάμε για τουλάχιστον 30-35w κάτω...Με λίγα λόγια τοα psu είναι 125-130...Αν ισχύει τότε  δεν πρόκειτε να τα σηκώσει με τίποτα.
περιφεριακά δεν εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα σε usb..
3 καλώδια ειναι πάνω στο pc...
Τροφοδοσία psu
Hdmi TV
Ethernet
Keyboard εχω το lofree που είναι bluetooth και mouse to Magic Trackpad2 επίσης BT
ΑΛΛΑ ολο αυτό γίνεται για assetto corsa αρα θα έχω πάνω τιμονιέρα-πενταλ!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fatalara said:

-20 εγγυημενο εχουν τα gold τροφοδοτικα αυτο εκει δεν ξερουμε τι ειναι.

Μονο αν το μετρησεις θα εισαι σιγουρος.

θα το μετρήσω σήμερα κιόλας αρκει να μην ξεχάσω το πολύμετρο στο μαγαζί.
Αν και την τροφοδοσία επίσης βρίσκουμε άκρει μην μου πει ο shimon απο την streacom τίποταο οτι αντέχει πχ μέχρι 100w το side plate γιατι τότε...(τον ήπια)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού είναι όλα τόσο μετέωρα και με τις μετρήσεις και με με το psu ασ πάρω το οκ απο streacom για το οτι το sideplate αντέχει και αν ναί θα μάθουμε και αν αντέχει το psu αφού αγοράσω κάρτα..Αν οχι θα πάω σε άλλο psu αν δεν μπορώ να το λύσω ουτε με undervolt...
Υπάρχει λόγο να επιλέξω μια απο τις δύο κάρτες γιατι είναι πιο δυνατή?η γιατι εχει πιο καλο build?Εφοσον πλεονέκτημα στην ψύξη δεν υπάρχει..Μια βασική διαφορά του εξωτερικά είναι οτι η MSI είναι 15mm μια μεγάλη...ειναι 182 ενω η GB είναι 167 και τα ρολόγια της GB είναι λιγο πιο ψηλά

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, liakjim said:

Μη σε νοιαζουν τα ρολόγια. Πάρε αυτή που θα χωρέσει.

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα χωράνε και οι δυο...!!Χωράνε μεχρι και 220mm αν θυμάμαι καλά για αυτό λέω ποια να προτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kpetros said:

MSI για την περιπτωση που καποτε βαλεις το δικο της cooler 

Σωστή η σκέψη αν και η κάρτα αν μπεί στο κουτί θα βγεί μόνο οτνα χαλάσει η οταν ερθει η ώρα της για τα σκουπίδια ουτε καν για πώληση.:D
Παρόλα αυτά εφόσον δεν υπάρχει κανένα πλεονέκτημα σε κάποια απο τις δύο περά αυτο που ανέφερες και είναι και στην ίδια τιμή 10euro διαφορά...Θα πάω για MSI.

Link to comment
Share on other sites

H Gigabyte είναι ικανή και σε αυτήν την έκδοση να έχει coil whine :hehe:

2 gigabyte που είδα, αυτήν που έχω και την 470 που είχα, δεν ακούστηκε κιχ πάντως.

 

Στάλθηκε από το LenovoA3300-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.