Jump to content



Προβλημα με Touchpad


Recommended Posts

Εχω εδω και καιρο προβλημα με το touchpad απο το λαπτοπ μου Που το θεωρω λιγο περιεργο. Δεν λειτουργει το touchpad και δεν εμφανιζεται ουτε στο device manager. Το πληκτρο FN δεν λειτουργει καν για το on/off του touchpad ενω με ολα τα αλλα λειτουργει κανονικα...Δεν ξερω τι να κανω! Εχω ψαξει παρα πολλες ωρες για λυσεις στο ιντερνετ αλλα τιποτα! Να το παω σε τεχνικο? Μηπως δεν ειναι θεμα software? Εχω κανει uninstall και install το synaptic point απειρες φορες αλλα τιποτα. Επισης καθε φορα που παω στις ρυθμισεις του Mouse μου βγαζει το εξης μηνυμα "unable to connect to synaptics pointing device driver". Ειμαι ενα βημα πριν τον τεχνικο....ελπιζω να γλυτωσω το 100αρι για την επισκευη. Ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία από ThanasisM
Link to comment
Share on other sites

Το είχες με windows 10 από την αρχή ή με windows 7?

 

Για να δεις πολυ απλά αν ειναι software ή hardware το πρόβλημα μπορείς να κάνεις boot με κάποιο Linux και να δεις αν δουλευει εκει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δες μπας και εχει καποια ρυθμιση enable/disable στο BIOS.... Το εχω δει ΚΑΙ αυτο....

 

 

EDIT:

Εγω παντως θα εδινα τα 100€. 2.5 χρονια να ψαχνω παρα ειναι πολλα...

 

http://www.insomnia.gr/topic/573232-πρόβλημα-με-touchpad/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, YDinopoulos said:

Δες μπας και εχει καποια ρυθμιση enable/disable στο BIOS.... Το εχω δει ΚΑΙ αυτο....

 

 

EDIT:

Εγω παντως θα εδινα τα 100€. 2.5 χρονια να ψαχνω παρα ειναι πολλα...

 

http://www.insomnia.gr/topic/573232-πρόβλημα-με-touchpad/

 

 

 

Χαχα με ανακαλυψες :p:p θα ξανα δω στα Bios και μετα παω σε τεχνικο! (μετα απο 3 χρονια)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.